Severní Morava - Naučné stezky - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na severní Moravě doporučujeme navštívit naučné stezky z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Severní Morava
1 2
Zvonička Strážkyně Beskyd

Zvonička Strážkyně Beskyd

O postavení Kapličky Strážkyně Beskyd se zasloužilo sdružení Naše Beskydy. Stavba kapličky symbolizuje nesouhlas místních obyvatel proti otevření černouhelného dolu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Kaplička byla postavena v atraktivní lokalitě na Horečkách nedaleko od skokanského areálu Jiřího Rašky.

Expozice Život v korunách stromů - naučná stezka Beskydské nebe

Expozice Život v korunách stromů - naučná stezka Beskydské nebe

Expozice Život v korunách stromů je druhým zastavením naučné stezky Beskydské nebe, která začíná pod frenštátskými skokanskými můstky. Expozice je umístěna na stometrové lávce, na které se nachází 6 zastavení, které hravou formou popisují beskydskou ptačí říši.

Podolánky

Podolánky

Obec Čeladná s její místní částí Podolánky leží v překrásném prostředí pohoří Beskydy. Protéká tudy horská říčka Čeladenka. Procházka podél této říčky je skutečným zážitkem pro milovníky pěší turistiky. Okolím Podolánek vede naučná stezka Wolfram.

Památná hora Radhošť

Památná hora Radhošť

Cesta po hřebeni hory Radhošť je nádherná a navštíví ji snad každý turista, který do Beskyd zavítá. Otvírají se zde vyhlídky do okolí po obou stranách. Na Pustevnách, kde cesta začíná, je v turistické sezóně otevřené malé tržiště s místními typickými výrobky, jako je valaška, valašský klobouk, frgál či ovčí sýr.

Přírodní zajímavosti

Rašeliniště Rejvíz

Rašeliniště Rejvíz je zajímavé, ale trochu ponuré místo. Snad právě díky tomu jej v minulosti zdejší lidé opřádali nejrůznějšími tajemnými a strašidelnými pověstmi. O některých z nich se návštěvníci dočtou na informačních tabulích naučné stezky Rejvíz, která celé rašeliniště mapuje.

Přírodní zajímavosti

Ovčárna

Na Ovčárnu je možné se dostat kyvadlovou dopravou z Karlovy Studánky. Ovčárna je výchozí bod mnoha turistických stezek. Nedaleko je začátek naučné stezky, která vede údolím řeky Bílá Opava. V zimě je na Ovčárně otevřen velký skiareál a jsou zde upravovány běžkařské trasy.

Naučné stezky

Naučná stezka Pasák

V podhůří Jeseníků, v blízkosti obce Branná, byla zřízena dvanáct kilometrů dlouhá naučná stezka Pasák se čtrnácti zastávkami. Na těch se návštěvníci díky informačním panelům seznámí s okolní přírodou. Stezka začíná přímo v obci Branná poblíž železniční stanice.

Naučné stezky

Skanzen Zlatorudné mlýny na Olešnici

V malebném údolí Ztracených štol ve Zlatých horách je na říčce Olešnici vybudována replika středověkých hornických zlatorudných mlýnů. Na tomto území se v dávných dobách rýžovalo zlato a na mnoha místech je zde možné vidět stopy po této činnosti.

Naučné stezky

Naučná stezka Luhy Litovelského Pomoraví

Začátek naučné stezky je v Horce nad Moravou vzdálené jen čtyři kilometry od Olomouce. Je dlouhá šestnáct kilometrů a vede  lužními lesy podél meandrů řeky Moravy, přes Hynkov a Lhotu nad Moravou do Litovle.

Naučné stezky

Naučná stezka Romantický areál Nové Zámky u Litovle

Trasa naučné stezky začíná v Litovli u vlakového nádraží a po devíti kilometrech nenáročné trasy končí u vyhlášené rybářské restaurace v Nových Mlýnech. Vzhledem k tomu, že  na stezce není žádné stoupání a vede po pohodlné cestě, je vhodná i pro méně zdatné turisty a rodiny s dětmi.

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.