Zobrazit na mapě

Skanzen Zlatorudné mlýny na Olešnici

Naučné stezky

Skanzen Zlatorudné mlýny na Olešnici je vybudován na krásném a romantickém místě. Je zde možné vyzkoušet si rýžování zlata. Návštěvníkům je ukázáno drcení zlaté rudy v mlýnici. Podle původních nákresů jsou zde zhotoveny dřevěné stroje poháněné vodními koly. Celé toto zařízení vypadá v prostředí horského údolí velmi působivě.

Místní naučná stezka seznámí návštěvníky s postupy a způsobem těžby zlata a s těžkým životem zlatokopů. V prostředí skanzenu se často konají různé akce, soutěže v rýžování, konalo se zde i mistrovství České republiky a Evropy.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Skanzen Zlatorudné mlýny na Olešnici je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Skanzen Zlatorudné mlýny na Olešnici je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 189 lidí

Nový luxusně a stylově zařízený rekreační dům s infrasaunou a zastřešenou terasou v oplocené zahradě s bazénem u řeky v obci s ideálními turistickými a lyžařskými podmínkami v okolí.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1246

Kvalitně zrekonstruovaná prostorná chalupa se saunou v oplocené zahradě (hřiště, pergola, dětský koutek) v tiché podhorské obci jen 2 km od koupaliště a 18 km od Krnova. Cykloturistika.

5 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1343

Prohlíželo 147 lidí

Účelně zařízená chalupa k pronájmu se společenskou místností (krbová kamna) a studánkou leží ve velké oplocené zahradě (zapuštěný bazén, posezení, ohniště, gril) jen 9 km od Karlovy Studánky.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 2150

Prohlíželo 96 lidí

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě nad městem Jeseník jen 3 km od areálu Priessniztových lázní.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 0540

Prohlíželo 113 lidí

Zcela samostatná pěkně zařízená část dvojchalupy s možností využití krytého bazénu leží na okraji obce v neoplocené zahradě (stolní tenis, posezení, ohniště) v malebné krajině Osoblažského výběžku.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1756

Prostorná jednoduše zařízená chalupa s oplocenou zahradou (pergola, krb, dětský koutek) v centru obce jen 5 km od lázní Jeseník a s ideálními podmínkami k cykloturistice, turistice a lyžování v okolí.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 1637

Velká turistická jednoduše zařízená chata k pronájmu se 2 společenskými místnostmi (kulečník) leží na neoploceném pozemku (hřiště, posezení, ohniště) v malebném prostředí horské obce přímo pod lesem.

9 ložnic / max 32 osob
číslo chaty: 2061

Luxusně zařízená chalupa k pronájmu s infrasaunou, terasou (vířivka, posezení, krb), bazénem a výhledem na panorama Jeseníků leží na částečně oploceném pozemku v okrajové části horské obce.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2075

Akceptované poukázky a asociace