Zobrazit na mapě

Slavonice - náměstí se štítovými domy

První písemné zmínky o Slavonicích jsou z 12. století. Bývala zde trhová ves, která se postupně rozšiřovala, až vzniklo hradbami obehnané město. Dvě hlavní náměstí tvoří středověká zástavba domů měšťanů s typickými podlouhlými dvory.

Největší rozkvět zažilo město v 16. století. V té době byly přestavěny všechny domy v centru a jejich podoba se zachovala až do současnosti. Štíty domů zdobí italské renesanční prvky a nádherná sgrafita, domy mají sklípkové klenby a jsou v nich cechovní místnosti s nástěnnými malbami.

Věž kostela Nanebevzetí Panny Marie slouží jako vyhlídka a skýtá návštěvníkům krásný rozhled na celé Slavonicko.

Fotogalerie - Slavonice - náměstí se štítovými domy

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Slavonice - náměstí se štítovými domy je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Slavonice - náměstí se štítovými domy je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 175 lidí

Rezervováno včera

Pěkná prostorná chalupa k pronájmu s velkou oplocenou zahradou (pergola s posezením, gril, ohniště) leží v malé obci u hranic s Rakouskem v malebné krajině poblíž přírodního parku Česká Kanada.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2249

Prohlíželo 98 lidí

Pěkně zařízená chalupa resp. zcela samostatná část chalupy s oplocenou zahradou (terasa, ohniště) v malé vesničce uprostřed malebné krajiny České Kanady a je ideální pro cykloturistickou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1656

Atraktivní v moderním stylu zařízená chalupa se stylovou obytnou místností a infrasaunou se zcela uzavřeným dvorem (vířivka, posezení, krb, zahradní kuchyňka, stolní tenis) v malé obci.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1520

Prohlíželo 568 lidí

Romantická chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, stolní tenis, pergola, ohniště) leží na okraji malé obce na rozhraní mezi Českou Kanadou a Vysočinou jen 9 km od historického města Telč.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1744

Prohlíželo 114 lidí

Účelně zařízená chalupa resp. samostatná polovina chalupy se samostatnou zahradou (posezení, krb) na kraji malé obce s řadou možností ke koupání a k cyklovýletům po celé České Kanadě.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 0708

Netradiční pěkná chata k pronájmu ve stylu severského domku na neoploceném pozemku (posezení, ohniště). Dovolená v malebné krajině přírodního parku Česká Kanada.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1815

Prohlíželo 305 lidí

Nová pěkně zařízená chata s terasou (posezení, ohniště) v chatové rekreační oblasti přímo pod hrází rybníka Křivohlav a jen 500 m od rybníka Komorník (koupání). Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1335

Prohlíželo 247 lidí

Nová pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) v chatové rekreační oblasti nedaleko lesa a rybníků Komorník a Křivohlav v malebné krajině České Kanady.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1566

Akceptované poukázky a asociace