Šumava - Muzea - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na Šumavě doporučujeme navštívit muzea z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Šumava
1
Muzea

Nové Údolí - muzeum pošumavských železnic

Nové Údolí leží v krásném prostředí šumavské přírody. V okolí je několik atraktivních vycházkových tras, z nichž nejzajímavější je výlet na Trojmezí - místo střetu českých, německých a rakouských hranic. V Novém Údolí je romantické nádražíčko, u něhož vznikl zajímavý areál s vyhlídkovou historickou trasou a muzeem pošumavských železnic.

Muzea

Muzeum Šumavy Sušice

Muzeum Šumavy je rozděleno na několik pracovišť. Pobočka muzea v Sušici je zaměřena na západní oblast Šumavy. Návštěvníci si mohou prohlédnout stálé expozice historie sklářství a sirkařství. Dále je zde výstava života a díla šumavského rodáka Karla Klostermanna, unikátní sbírka skla a funkční mechanický betlém.

Muzea

Muzeum Schwarzenberského kanálu Chvalšiny

Pro muzeum Schwarzenberského plavebního kanálu byla zvolena obec Chvalšiny. Ta je totiž rodištěm autora projektu a hlavního stavitele kanálu Josefa Rosenauera. Obec Chvalšiny leží v údolí Chvalšinského potoka obklopeném krásnými lesy mezi třemi horami – Kleť, Velký Plešný a Břevniště.

Muzea

Pivovarnické muzeum Plzeň

Pivovarnické muzeum v Plzni patří k nejstarším na světě. Je umístěno v historicky cenném objektu bývalého právovárečného domu. Vybavení tohoto domu se dochovalo, takže zde na turisty čeká mimo jiné prohlídka původní gotické sladovny včetně studny, ze které byla čerpána voda pro výrobu piva a veškeré potřebné vybavení.

Muzea

Plzeňské podzemí

Turisticky zajímavá je prohlídka tajemného plzeňského podzemí. Přístupná je přibližně kilometrová část, ve které si návštěvníci prohlédnou dvouposchoďové sklepy, studny a chodby, z nichž některé jsou téměř sedm set let staré. V průběhu prohlídky jsou návštěvníci seznámeni s historií i současností plzeňského podzemí. Součástí je i ochutnávka speciálního druhu plzeňského piva.

Hrady a zámky

Zámek a galerie Klenová

V areálu Klenová najdeme barokní budovu zámku s expozicí historického nábytku a romantickou zříceninu gotického hradu. V té je umístěna galerie výtvarného umění pod širým nebem. Pro veřejnost je otevřeno od dubna do října.

Muzea

Muzeum Chodska

V Domažlicích v monumentálním Chodském hradě z 13. století sídlí v současnosti Muzeum Chodska. V muzeu je obsáhlá a podrobná expozice historie Chodska i jeho okolí. Návštěvníci zde mohou obdivovat například tradiční chodskou keramiku nebo chodské kroje, které ač skromné, jsou velmi krásné.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.