Krušné hory - Přírodní zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Krušných horách doporučujeme navštívit přírodní zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Krušné hory
1
Přírodní zajímavosti

Žatecko

Žatecko - Žatecký kraj, někdy nazývaný Lucký, představuje největší chmelařskou oblast na území ČR. V tomto kraji naleznete nádherné přírodní scenérie, zajímavá historická města i malebné vesničky.

Přírodní zajímavosti

Bezručovo údolí

V roce 2002 bylo Bezručovo údolí, které se rozkládá na 6500 hektarech, vyhlášeno přírodním parkem. Je to bezesporu jedno z nejkrásnějších míst v Krušných horách. Leží na březích říčky Chomutovky na okraji města Chomutov.

Přírodní zajímavosti

Blatenský vodní příkop

Blatenský vodní příkop je jedinečnou technickou památkou, která byla v roce 1980 vyhlášena nemovitou kulturní památkou. V současné době je zrekonstruována. Podél kanálu vede naučná stezka Blatenský vodní příkop, kterou můžeme projít kolem 23. zastávek z Horní Blatné až do Božího Daru.

Přírodní zajímavosti

Tesařova cesta v Meziboří u Litvínova

Naučná stezka Tesařova cesta u Litvínova je vhodná pro rodinné procházky nebo výlety na kole. I v zimě je možné obdivovat krásu krajiny a vychutnat si její klid třeba na běžkách. V místech, kde stezka vede nad Šumenským údolím, je překrásný výhled do okolí.  

Přírodní zajímavosti

Božídarský Špičák

Součástí Národní přírodní rezervace Božídarské rašeliniště je 1115 metrů vysoký čedičový kopec Božídarský Špičák. Je nejvyšší horou svého druhu ve střední Evropě. Tyčí se na Krušnohorské náhorní planině blízko Božího Daru mezi krásnými smrkovými lesy.

Přírodní zajímavosti

Novodomské rašeliniště

Se svojí rozlohou 377 hektarů je Novodomské rašeliniště největší národní přírodní rezervací tohoto druhu v Krušných horách. Po okrajích rašeliniště vede mnoho cest vhodných jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku.

Přírodní zajímavosti

Přírodní rezervace Soos

Při návštěvě Františkových Lázní by si turisté neměli nechat ujít návštěvu blízko ležící národní přírodní rezervace Soos. Jedná se o velká rašeliniště a slatiniště s výskytem mnoha chráněných živočichů a zajímavých slanomilných rostlin.

Přírodní zajímavosti

Klínovec

Nejvyšším vrcholem Krušných hor je Klínovec. Na jeho vrchol mohou návštěvníci vyjet lanovou dráhou. Už při cestě na vrchol se otvírá před jejich zraky krásný výhled do okolní krajiny. Přímo z vrcholu Klínovce je nádherný rozhled do překvapivě velké dálky.

Přírodní zajímavosti

Naučná stezka Božídarské rašeliniště

Oblast Božídarského rašeliniště byla na základě Ramsarské úmluvy vyhlášena mezinárodně významným mokřadem. Žije zde mnoho zajímavých živočichů včetně několika chráněných druhů a rostou zde chráněné druhy rostlin. Rašeliništěm vede naučná stezka s informačními panely.

Přírodní zajímavosti

Krušné Hory

Krušné hory jsou horami hraničními a jejich 130 kilometrů dlouhý hřeben tvoří předěl mezi Čechami a Německem. Výškou 1244 metrů nad mořem je Klínovec nejvyšším vrcholem Krušných hor. Toto pohoří je optimálním místem pro turistiku po celý rok. V létě si přijdou na své ctitelé pěší turistiky a v zimě zase milovníci zimních sportů všeho druhu.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.