Zobrazit na mapě

Božídarský Špičák

Přírodní zajímavosti

Čedičový kopec Božídarský Špičák (1115 m. n. m.) je součástí přírodní rezervace Božídarské rašeliniště. Je nejvyšší čedičovou horou ve střední Evropě.

Přestože vrchol Špičáku je nepřístupný, vede v jeho těsné blízkosti a na jeho úbočích mnoho turistických cest a cyklostezek. Jižním svahem, v blízkosti bývalého kamenolomu vede Krušnohorská lyžařská magistrála.

Přírodní rezervací Božídarské rašeliniště vede také okružní naučná stezka. Je dlouhá asi 3 kilometry a má 12 zastávek, které nás seznámí s přírodními zajímavostmi tohoto kraje a s vzácnými druhy rostlin, které zde rostou. Patří k nim především rosnatka okrouhlolistá, nebo rozchodník huňatý. Vyskytují se zde také střevlíci, kteří jinak z Krušných hor vymizeli díky odvodňování rašelinišť. Naučná stezka vede rašeliništěm převážně po dřevěných chodnících.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Božídarský Špičák je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Božídarský Špičák je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Jednoduše zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 8 km od Božího Daru. Ideální pro turisty a cykloturisty.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chalupy: 2251

Prohlíželo 115 lidí

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Moderně zařízená chalupa k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v okrajové části obce a je ideální pro celoroční dovolenou v Krušných horách (turistika, lyžování).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2155

Prohlíželo 167 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Jednoduše zařízený zahradní domek na oploceném pozemku (terasa s posezením, gril, lehátka) v okrajové části nejznámějšího lázeňského města.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2234

Prohlíželo 108 lidí

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Akceptované poukázky a asociace