Zobrazit na mapě

Božídarský Špičák

Přírodní zajímavosti

Čedičový kopec Božídarský Špičák (1115 m. n. m.) je součástí přírodní rezervace Božídarské rašeliniště. Je nejvyšší čedičovou horou ve střední Evropě.

Přestože vrchol Špičáku je nepřístupný, vede v jeho těsné blízkosti a na jeho úbočích mnoho turistických cest a cyklostezek. Jižním svahem, v blízkosti bývalého kamenolomu vede Krušnohorská lyžařská magistrála.

Přírodní rezervací Božídarské rašeliniště vede také okružní naučná stezka. Je dlouhá asi 3 kilometry a má 12 zastávek, které nás seznámí s přírodními zajímavostmi tohoto kraje a s vzácnými druhy rostlin, které zde rostou. Patří k nim především rosnatka okrouhlolistá, nebo rozchodník huňatý. Vyskytují se zde také střevlíci, kteří jinak z Krušných hor vymizeli díky odvodňování rašelinišť. Naučná stezka vede rašeliništěm převážně po dřevěných chodnících.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Božídarský Špičák je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Božídarský Špičák je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 120 lidí

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Dnes zobrazeno 11x

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Prohlíželo 92 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Dnes zobrazeno 17x

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Velmi pěkně zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, šipky, posezení, ohniště) v tiché ulici jen 500 m od zdejšího zámku a 35 km od Karlových Varů.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0864

Stylově zrekonstruovaná velká zemědělská usedlost (chalupa) k pronájmu leží na oploceném pozemku (pergola s posezením, krb) na malebném místě na polosamotě s kouzelným výhledem do krajiny.

8 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 2064

Akceptované poukázky a asociace