Turistické zajímavosti

Tesák je turistické a lyžařské středisko a důležitá křižovatka turistických cest Hostýnských vrchů. V blízkém okolí Tesáku se nachází množství pomníčků vojáků, kteří zde přišli o život na konci druhé světové války při bojích s německou armádou. Ta na ústupu nelítostně vraždila, o čemž smutně vypovídá pomník Olgy Bardinové, třiadvacetileté dívky z nedaleké Bystřice, která nesla do lesa svému milému jídlo a cestou byla zastřelena členy wehrmachtu.

Na Tesáku byla v roce 1975 vyhlášena přírodní rezervace, aby byly ochráněny původní jedlobučinové lesy typické pro tuto horskou oblast a také na ochranu vzácných druhů bylin. Rostou zde typické lesy tvořené převážně jedlemi a buky s bohatým bylinným podrostem a výskytem vzácných druhů rostlin.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Tesák je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Tesák je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Kvalitně zařízená chalupa v oplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, stolní tenis, ruské kuželky, gril, ohniště) na velmi pěkném místě u lesa nad obcí v malebné krajině Hostýnských vrchů.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 0935

Velmi pěkná chata k pronájmu s wellness zázemím (vířivka, infrasauna), hernou (stolní tenis, stolní fotbálek) a zahradou (posezení, ohniště) leží u lesa a potoka v malebné lokalitě chatové oblasti.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2047
Turistickým centrem Hostýnských vrchů je vrchol Tesák. Je zde rozcestník mnoha značených turistických tras. Rostou zde typické lesy tvořené převážně jedlemi a buky s bohatým bylinným podrostem a výskytem vzácných druhů rostlin.

Velmi pěkně zařízený prázdninový dům (chalupa) k pronájmu s oploceným pozemkem (bazén, lehátka, posezení, gril) leží v obci v malebné krajině jižní části Hostýnských vrchů jen 20 km od centra Zlína.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2181

Stylová mimořádně pěkná chata s prostorným obytným pokojem (krb) a s wellness místností (vířivka, sauna) na neoploceném pozemku (koupací sud, trampolína, posezení, krb) na kraji obce nedaleko lesa.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chaty: 1151

Stylově zařízený podkrovní apartmán v apartmánovém domě s dětskou hernou leží na oploceném pozemku (posezení, krb) v okrajové části obce nedaleko lesa s možností pěkných vycházek do přírody.

2 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 1710

Prohlíželo 129 lidí

Malá útulná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, trampolína, posezení, gril) na okraji valašské obce v oblasti ideální k turistickým výletům do Hostýnských vrchů a do Beskyd.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 2167

Pěkně zařízený Valašský apartmán v prvním patře penzionu s možností využití bazénu a tělocvičny v obci obklopené lesy na rozhraní Hostýnských a Vizovických vrchů cca. 20 km od Zlína.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1709

Pěkně zařízený lovecký apartmán v prvním patře penzionu s možností využití bazénu a tělocvičny v obci obklopené lesy na rozhraní Hostýnských a Vizovických vrchů cca. 20 km od Zlína.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 0312

Akceptované poukázky a asociace