Zobrazit na mapě

Skanzen lidové architektury Doubrava

Muzea

Nedaleko města Cheb se nachází jeden z nejzajímavějších skanzenů u nás. Jedná se o skanzen ve vsi Doubrava.

Návštěvníci zde mohou obdivovat překrásné hrázděné budovy tzv. Chebských statků. Nejstarší z nich pochází ze 17. století. Největším unikátem je Rustlerův statek, což je ze čtyř stran uzavřený roubený statek s hrázděným polopatrem. Byl postaven v roce 1751 a v současné době v něm návštěvníci najdou muzeum s bohatou kolekcí historického hospodářského nářadí a dobového nábytku.

Pro veřejnost je otevřeno od května do října.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Skanzen lidové architektury Doubrava je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Skanzen lidové architektury Doubrava je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 95 lidí

Zrekonstruovaná stylově zařízená chata k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (terasa, gril) na okraji malé obce v malebné krajině CHKO Český les (turistika) poblíž hranic s Německem.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2323

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332
V posledních letech velmi stoupla v oblibě muzea v přírodě s expozicí historických venkovských staveb takzvané skanzeny. Ve vsi Doubrava poblíž Chebu je skanzen, ve kterém se nacházejí hrázděné domy, které jsou již evropským unikátem. Jsou nazvány Chebské statky a jedná se o typickou architekturu tohoto regionu.

Jednoduše zařízený zahradní domek na oploceném pozemku (terasa s posezením, gril, lehátka) v okrajové části nejznámějšího lázeňského města.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2234

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Jednoduše a účelně zařízená chalupa k pronájmu s velkou oplocenou zahradou (zastřešené posezení, gril ohniště) leží u lesa na kraji horské obce jen 17 km severně od Karlových Varů.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2463

Pěkně a účelně zařízená retro chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (posezení, ohniště, gril) leží v blízkosti lesa v malé horské obci Pernink jen cca 20 km severně od Karlových Varů.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2464

Dnes zobrazeno 10x

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (krb s roštem a udírnou, zastřešené posezení) leží na kraji klidné vesničky jen 10 km od Stříbra v dosahu Českého lesa a Západočeských lázní.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2461

Akceptované poukázky a asociace