Hostýnské vrchy - Přírodní zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Hostýnských vrších doporučujeme navštívit přírodní zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Hostýnské vrchy
1 2
Hranická propast

Hranická propast

Nedaleko Teplic nad Bečvou leží nejhlubší propast naší země Hranická propast, jejíž prokázaná hloubka je 274 metrů. Velká část této propasti je ale neustále zaplavená vodou z podzemních minerálních pramenů a zatím se nikdy nepodařilo dosáhnout až na dno propasti, takže skutečná hloubka není dosud známá.

Moravský kras

Moravský kras

Moravský kras je největší a nejzajímavější krasové území České Republiky a patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Krasová oblast zaujímá pruh devonských vápenců severně od Brna na ploše 92 km2. Je zde přes 1100 jeskyní; pro veřejnost jsou zpřístupněny jeskyně Punkevní, Kateřinská, Balcarka, Výpustek, Sloupsko-šošůvské a propast Macocha.

Přírodní zajímavosti

CHKO Bílé Karpaty

Pohoří Bílé Karpaty leží na pomezí českých a slovenských hranic. Jedná se o region s nádhernou přírodou a mnoha panoramatickými výhledy ...

Přírodní zajímavosti

Moravská brána

Moravská brána se nachází mezi Nízkým Jeseníkem a Moravskoslezskými Beskydy. Moravská brána je často označována jako spojnice Moravy a Slezska. Touto oblastí protékají řeky Odra a Bečva .....

Přírodní zajímavosti

Oderské vrchy

Oderské vrchy byly vyhlášeny přírodním parkem a leží východně od Olomouce. Značnou část této oblasti pokrývá Vojenský újezd Libavá, kam je však veřejnosti vstup zakázán ...

Přírodní zajímavosti

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Zbrašovské aragonitové jeskyně vznikly působením horké vody z podzemních termálních pramenů. Je zde labyrint chodeb, síní, dómů a komínů s neobvyklým vzhledem. Typickým prvkem jsou zde překrásné keříčky křehkých krystalů bílého až průhledného aragonitu. Zajímavostí je, že se jedná o nejteplejší jeskyně u nás.

Přírodní zajímavosti

Kelčský Javorník

Vyhlídka z vrcholu nejvyššího kopce Hostýnských vrchů Kelčského Javorníku je krásná po celý rok. Nejkrásnější je ale v podzimních měsících, kdy se listí stromů barví rozličnými barvami a zdejší smíšené lesy vytváří kouzelnou scenérii.

Přírodní zajímavosti

Jeskyně Šipka - Štramberk

Jeskyně Šipka je nejvýznamnější jeskyní oblasti zvané Štramberský kras. Na konci 19. století zde byl učiněn významný archeologický nález. Jednalo se o část lebky dítěte člověka neandrtálského. Dále zde bylo nalezeno mnoho kamenných nástrojů a pozůstatků zvířat z období pravěku. Jeskyně leží uprostřed malebného prostředí.

Přírodní zajímavosti

Soláň

Jednou z částí Moravskoslezských Beskyd jsou Vsetínské vrchy s vrchem Soláň. Překrásné prostředí typické pro valašské hory sem celoročně láká návštěvníky ze všech koutů naší země.

Přírodní zajímavosti

Malý a Velký Javorník

Malý i Velký Javorník jsou hory v CHKO Moravskoslezské Beskydy v pohoří Javorníky. Velký Javorník s výškou 1071 m. n. m. je zároveň nejvyšší horou tohoto pohoří. Z vrcholů obou Javorníků je překrásný rozhled do kraje. Jsou to ideální místa pro pěší turistiku.

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.