Český ráj - Přírodní zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Českém ráji doporučujeme navštívit přírodní zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Český ráj
1 2
Riegrova stezka

Riegrova stezka

Riegrova stezka je pojmenovaná po významném politikovi Františku Ladislavu Riegerovi. Stezka je dlouhá necelých 5 km a vede ze Semil do Železného Brodu podél řeky Jizery. Po cestě lze spatřit Böhmovu vyhlídku, která poskytuje výhled na řeku a patří mezi nejkrásnější vyhlídky v tomto kraji.

Příhrazské skály

Příhrazské skály

Přírodní rezervace Příhrazské skály leží na okraji Žehrovského lesa a skládá se z malebného skalního města s několika roklemi a velkým množstvím skalních věží. Turisticky nejznámější je věž s názvem Kobylí hlava. Jméno získaly skály podle nedaleko ležící obce Příhrazy.

Prachovské skály

Prachovské skály

Krásnou a romantickou částí Českého Ráje jsou Prachovské skály. Návštěvníci by si měli na výlet do těchto skal vyšetřit celý den, protože toto skalní město je rozlehlé a byla by škoda důkladně si jej neprohlédnout. Pískovcové skály mají obdivuhodné tvary a jsou vysoké až čtyřicet metrů.

Skalní město Hruboskalsko

Skalní město Hruboskalsko

Přírodní rezervace Hruboskalsko má rozlohu sto dvacet hektarů. Toto skalní město je oblíbené mezi horolezci. Velmi pěkné je ale i pro pěší turistiku. Vede tudy naučná stezka, která návštěvníkům ukáže nejzajímavější místa, pozoruhodné skalní útvary, jeskyně a pěkná vyhlídková místa.

Přírodní zajímavosti

CHKO Broumovsko

V chráněné krajinné oblasti Broumovsko se nacházejí ojedinělé přírodní krásy. Největším lákadlem pro turisty jsou skalní města, ale stojí za to navštívit i další místa CHKO. Její rozloha je více než čtyři sta kilometrů čtverečních.

Přírodní zajímavosti

Bozkovské dolomitové jeskyně

Prohlídka Bozkovských dolomitových jeskyní bude velkým zážitkem pro velké i malé návštěvníky. V rozlehlých dómech příroda vytvořila krásné krápníky všemožných tvarů a barev. Krápníková výzdoba se zrcadlí na hladině podzemních jezer. Návštěvníci jeskyní mohou mít pocit, jakoby se ocitli v pohádkové říši skřítků a permoníků.

Přírodní zajímavosti

Skalní město Klokočské skály

Přírodní rezervace Klokočské skály je ideálním místem pro rodinný výlet. Tento skalní labyrint nabízí návštěvníkům mnoho zajímavého. Cesta vede soutěskami po schodech tesaných ve skále a po můstcích vedoucích přes rokle. Je možnost navštívit zříceninu skalního hradu či největší jeskyni Českého Ráje. Na vrcholu Klokočských skal se návštěvníkům otevírá překrásný pohled do údolí.

Přírodní zajímavosti

Skalní město Betlémské skály

Betlémské skály jsou méně známým skalním městem. Díky tomu sem v létě nepřichází tolik turistů jako například do nedalekých Prachovských skal. Návštěvníci zde najdou klid a pohodu a také nádhernou scenérii tvořenou pískovcovými útvary. Skalní věže zde vytváří podivuhodná okna a brány a střídají se s hlubokými kaňony.

Přírodní zajímavosti

Drábovna

Na zalesněném svahu nad řekou Jizerou v přírodním parku Maloskalsko se tyčí mohutný skalní masiv s názvem Drábovna. Byly zde nalezeny pozůstatky sídliště z doby kamenné. Turisté zde mohou obdivovat menší skalní město a zbytky skalního hrádku. Je odsud překrásný výhled na maloskalské údolí.

Přírodní zajímavosti

Maloskalsko

Přírodní park Maloskalsko je ideálním turistickým cílem pro milovníky pěší turistiky, cykloturistiky, kanoistiky a horolezectví, ale také pro příznivce kulturních akcí. Po celé léto je zde bohatý kulturní program. Nejzajímavější je festival Benátská noc, který se koná uprostřed léta přímo v prostorách Malé Skály.

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.