Zobrazit na mapě

Prachovské skály

Prachovské skály jsou jedním z nejznámějších skalních měst v naší zemi. Podle archeologických nálezů je zřejmé, že zde již v mladší době kamenné žili lidé. Dnes jsou Prachovské skály oblíbeným turistickým cílem.

Skály jsou často vyhledávány i horolezci, nejvyšší vrchol dosahuje výšky čtyřicet metrů. Skalní útvary získaly díky svým tvarům příznačná jména jako například Mnich, Madona, Prachovská jehla, Babinec a mnoho dalších. V Prachovských skalách je také mnoho chodeb a roklí. Jednou z nich je Císařská chodba, která získala své jméno na počest návštěvy císaře Františka I. Některé vrchy Prachovských skal jsou vulkanického původu.

Skalami vedou dvě hlavní okružní cesty, které provedou návštěvníky nejzajímavějšími místy včetně několika překrásných vyhlídek. Letní výlet je možné zakončit návštěvou koupaliště U Pelíška, které se nachází v těsné blízkosti.

Fotogalerie - Prachovské skály

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Prachovské skály je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Prachovské skály je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 9x

Pěkná jednoduše zařízená chata na samostatném pozemku (zahradní nábytek) na kraji malé obce v blízkosti malého rybníčku jen 5 km od Sobotky (koupaliště, zámek Humprecht). Cykloturistika.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1315

Pěkná účelně zařízená cihlová chalupa v oplocené zahradě (zahradní nábytek, ohniště) v malebné lokalitě zcela na kraji obce na polosamotě jen 8 km od Prachovských skal a jen 4 km od Jičína.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chalupy: 1639

Dnes zobrazeno 9x

Pěkně zařízený mobilní domek (chatka) se zastřešenou terasou (posezení a stolní fotbálek) nabízí dovolenou v klidné venkovské lokalitě v oplocené zahradě (trampolína, gril, ohniště, vyžití pro děti).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1966

Pěkná malá dřevěná chatka k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa, bazén, ohniště) v malebné lokalitě na kraji malé obce jen 2 km od Tichánkovy rozhledny na vrchu Tábor a jen 9 km od Jičína.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1525b

Dnes zobrazeno 16x

Pěkná malá dřevěná chatka k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa, bazén) v malebné lokalitě na kraji malé obce jen 2 km od Tichánkovy rozhledny na vrchu Tábor a jen 9 km od Jičína.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1525a

Dnes zobrazeno 13x

Kvalitně zařízená chata v oplocené zahradě (bazén, pergola s posezením a krbem) v malé tiché osadě v atraktivní lokalitě přímo pod zříceninou hradu Trosky. Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1221

Pěkně zařízená chata k pronájmu s neoplocenou zahradou (terasa s posezením, gril, trampolína) v chatové osadě na atraktivním místě s úžasným výhledem na hrad Trosky a jen 300 m od Boreckých skal.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1825

Dnes zobrazeno 26x

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, trampolína, plocha pro míčové hry, stolní tenis, posezení) na romantické samotě u lesa v malebné krajině Českého ráje.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 0823

Akceptované poukázky a asociace