Hostýnské vrchy - Muzea - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Hostýnských vrších doporučujeme navštívit muzea z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Hostýnské vrchy
1 2
Mechanický betlém Horní Lideč

Mechanický betlém Horní Lideč

Mechanický betlém v Horním Lidči je úžasným výtvorem 15 řezbářů, kteří na dřevěných vyřezávaných stavbách a figurách představující stará řemesla, zvyky a známé stavby Zlínského a Trenčínského kraje pracovali.

Skanzen jihovýchodní Moravy Strážnice

Skanzen jihovýchodní Moravy Strážnice

Na jižní Moravě stále přežívá mnoho krásných lidových tradic. Seznámit se s nimi mohou návštěvníci v Muzeu vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici. Je zde mimo jiné také unikátní expozice pěstování vína s ukázkou vinohradu od minulosti až po současnost.

Turistické zajímavosti

Výroba pálených lihovin Jelínek

První písemný doklad o výrobě pálenky ve Vizovicích pochází již z roku 1585. Známá slivovice se mezi místními výrobky objevila kolem poloviny 18. století. Společnost Rudolf Jelínek pak vznikla v roce 1894.

Muzea

Památník Velké Moravy

Ve Starém Městě byl v roce 1969 otevřen Památník Velké Moravy, jehož budova je vybudovaná nad základy kamenné velkomoravské stavby hřbitovního kostela z 9. století, které v roce 1949 objevil archeolog Vilém Hrubý. Kostel stál uprostřed rozsáhlého pohřebiště. V dosud prozkoumaných hrobech, v počtu asi 2000, bylo nalezeno mnoho předmětů, ze kterých je možné se dovědět některé detaily ze života...

Turistické zajímavosti

Poutní místo Velehrad

Obec Velehrad leží v blízkosti Uherského Hradiště v nejkrásnější části Slovácka. Místní monumentální poutní chrám s klášterem je vyhledávaným duchovním centrem a jedním z nejvýznamnějších poutních míst u nás. Je neodmyslitelně spjato se jmény sv. Cyrila a Metoděje. Každý rok se zde v červenci, při příležitosti jejich svátku, koná Národní pouť na Velehradě. Od roku 2013 jsou v nově...

Muzea

Hanácký skanzen Příkazy

Kdo se chce seznámit s historií života obyvatel na Hané, musí navštívit obec Příkazy, kde byl zřízen Hanácký skanzen, jediný svého druhu na severní Moravě. Kromě typických hanáckých chalup si návštěvníci mohou prohlédnout také poutavou expozici v Kameníčkově gruntu.

Muzea

Obuvnické muzeum ve Zlíně

V Muzeu obuvnictví je k vidění kromě bohaté a velmi zajímavé expozice obuvi také historická ševcovská dílna. V promítacím sále jsou po celý den promítány krátké filmy o továrně Tomáše Bati a také první filmové reklamy.

Turistické zajímavosti

Valašské muzeum v přírodě

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm je národní kulturní a přírodní památkou. Jedná se o druhý nejstarší skanzen v naší zemi. Založili jej v roce 1925 bratři Alois a Bohumír Jaroňkovi. S léty docházelo k postupnému rozšiřování areálu a dnes jsou zde tři části - Dřevěné městečko, Valašská dědina a Mlýnská dolina.

Turistické zajímavosti

Rodiště Leoše Janáčka

Leoš Janáček, jehož rodištěm byly Hukvaldy,  je jedním z nejvýznamnějších  představitelů v oblasti světové vážné hudby. Jeho opery jsou na repertoáru předních světových operních scén. V Hukvaldech se téměř na každém kroku setkáme s připomenutím jeho mistrovského díla.

Muzea

Technické muzeum Tatra Kopřivnice

Technické muzeum Tatra Kopřivnice vzniklo v roce 1947. Jeho dnešním sídlem je moderní prostorná budova, ve které návštěvníci ve třech podlažích mohou obdivovat výrobky světoznámé automobilky od těch nejstarších až po moderní vozy.

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.