Zobrazit na mapě

Technické muzeum Tatra Kopřivnice

Muzea

Úsměvné se může zdát, že světově proslulá automobilka Tatra vznikla z původní malé dílny pana Ignáce Šustaly, který vyráběl kočáry a saně.

Vývoj Tatry Kopřivnice mohou návštěvníci sledovat v Technickém muzeu na obrazovkách audiovizuálních boxů. A nejen to, je zde připraveno mnoho dalších zajímavostí a krátkých filmů o výrobě a využití vozů Tatra. V muzeu je bohatá kolekce exponátů. Jsou zde historické osobní automobily, závodní auta a v největší hale si návštěvníci mohou prohlédnout i proslulé náklaďáky Tatra. Nechybí zde ani legendární vozy Tatra, které absolvovaly Rallye Paříž – Dakar a vozy speciálně vyrobené pro cestovatelské účely pánů Hanzelky a Zikmunda. Největším exponátem muzejní sbírky je motorový vagón rychlíkového vlaku s názvem Slovenská strela.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Technické muzeum Tatra Kopřivnice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Technické muzeum Tatra Kopřivnice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylově a kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu se 2 terasami (posezení, gril) leží v historickém centru městečka Štramberk přímo pod hradní věží Štramberská trúba v malebné krajině Podbeskydí.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2070

Dnes zobrazeno 25x

Rezervováno 1. 8.

Jednoduše a účelně zařízená chata v oplocené zahradě (terasa, dětský bazének) v chatové osadě u lesa s nádherným výhledem na panorama Beskyd 3 km od Frenštátu pod Radhoštěm (aquapark).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0041

Retro chalupa k pronájmu se stylově zrekonstruovaným interiérem a oplocenou zahrádkou (bazén, posezení, gril, ohniště) leží v turisticky zajímavé oblasti Beskyd jen 4,5 km od lanovky na Pustevny.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2180

Dnes zobrazeno 9x

Prostorná kvalitně zařízená chalupa resp. zcela samostatná podkrovní část chalupy se samostatným vchodem s velkou neoplocenou zahradou (pergola, posezení, ohniště, hřiště) v okrajové části obce.

6 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 1628

Velmi pěkná chata s wellness místností (whirpool, infrasauna) na neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb, trampolína, dětský koutek) v malé chatové osadě u lesa jen 1,5 km od lanovky na Pustevny.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1354

Dnes zobrazeno 11x

Zrekonstruovaná malá chata k pronájmu se zahradou a terasou se nachází v chatařské kolonii na okraji obce jen 6,5 km od aquaparku Olešná. Ideální pro poznávaní regionu Podbeskydí i nedalekých Beskyd.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1828

Velmi pěkný samostatný apartmán v prvním patře penzionu leží v malebném horském prostředí ideálním k turistice jen 1,5 km od lanovky na Pustevny a jen 0,8 km od lanového parku Tarzánie.

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 1748

Dnes zobrazeno 8x

Pěkně zařízená zděná chata v oplocené zahradě (stolní fotbal, stolní tenis, šipky, zastřešené posezení, krb) na kraji obce jen 500 m od aquaparku a přehrady Olešná a jen 3 km od Frýdku-Místku.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0830

Akceptované poukázky a asociace