Zobrazit na mapě

Technické muzeum Tatra Kopřivnice

Muzea

Úsměvné se může zdát, že světově proslulá automobilka Tatra vznikla z původní malé dílny pana Ignáce Šustaly, který vyráběl kočáry a saně.

Vývoj Tatry Kopřivnice mohou návštěvníci sledovat v Technickém muzeu na obrazovkách audiovizuálních boxů. A nejen to, je zde připraveno mnoho dalších zajímavostí a krátkých filmů o výrobě a využití vozů Tatra. V muzeu je bohatá kolekce exponátů. Jsou zde historické osobní automobily, závodní auta a v největší hale si návštěvníci mohou prohlédnout i proslulé náklaďáky Tatra. Nechybí zde ani legendární vozy Tatra, které absolvovaly Rallye Paříž – Dakar a vozy speciálně vyrobené pro cestovatelské účely pánů Hanzelky a Zikmunda. Největším exponátem muzejní sbírky je motorový vagón rychlíkového vlaku s názvem Slovenská strela.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Technické muzeum Tatra Kopřivnice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Technické muzeum Tatra Kopřivnice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylově a kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu se 2 terasami (posezení, gril) leží v historickém centru městečka Štramberk přímo pod hradní věží Štramberská trúba v malebné krajině Podbeskydí.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2070

Stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s neoplocenou zahradou (terasa s posezením, gril, ohniště, vyžití pro děti) leží na klidné polosamotě na malebném místě pod Hukvaldskou oborou v Podbeskydí.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2351
Technické muzeum Tatra Kopřivnice vzniklo v roce 1947. Jeho dnešním sídlem je moderní prostorná budova, ve které návštěvníci ve třech podlažích mohou obdivovat výrobky světoznámé automobilky od těch nejstarších až po moderní vozy.

Stylová pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zastřešená terasa, krb) leží v okrajové klidné části města v turisticky přitažlivé oblasti Beskyd jen 5 km od lanovky na Pustevny.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2347

Prohlíželo 141 lidí

Pěkná chalupa s velkou zastřešenou pergolou (posezení, krb) na oploceném pozemku (bazén, stolní tenis, hřiště pro míčové hry, ruské kuželky) jen 50 m od nové cyklostezky a jen 2 km od koupaliště.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1039

Prostorná kvalitně zařízená chalupa resp. zcela samostatná podkrovní část chalupy se samostatným vchodem s velkou neoplocenou zahradou (pergola, posezení, ohniště, hřiště) v okrajové části obce.

6 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 1628

Velmi pěkná chata s wellness místností (whirpool, infrasauna) na neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb, trampolína, dětský koutek) v malé chatové osadě u lesa jen 1,5 km od lanovky na Pustevny.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1354

Velmi pěkný samostatný apartmán v prvním patře penzionu leží v malebném horském prostředí ideálním k turistice jen 1,5 km od lanovky na Pustevny a jen 0,8 km od lanového parku Tarzánie.

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 1748

Moderní apartmán k pronájmu je umístěn v samostatném designovém objektu se saunou. Leží v oplocené zahradě na kouzelném místě na jižním svahu Ondřejníku s výhledem na panorama Beskyd.

0 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 2345

Akceptované poukázky a asociace