Okolí Prahy a Slapy - Hrady a zámky - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v okolí Prahy a Slapské přehrady doporučujeme navštívit hrady a zámky z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Okolí Prahy a Slapy
1 2
Zámek Veltrusy

Zámek Veltrusy

Zámek Veltrusy byl postaven na začátku 18. století ve stylu baroka. Leží uprostřed rozlehlého parku, kterým vede značená stezka pro pěší turistiku, ale i cyklostezka. V roce 2002 zámek i park velmi poničila povodeň. Dodnes probíhají restaurátorské práce, ale prohlídka je možná v měsících duben až září.

Karlštejn

Karlštejn

Karlštejn je bezesporu jedním z našich nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších hradů. Monumentální hrad byl postaven za vlády Karla IV. nad údolím řeky Berounky jako klenotnice. Byly zde uloženy korunovační klenoty Svaté říše římské a Svatováclavská koruna.  

Konopiště

Konopiště

Zámek Konopiště leží uprostřed krásné přírody. Je velmi oblíbeným turistickým cílem. Nabízí návštěvníkům prohlídku interiérů s bohatým vybavením a obsáhlými sbírkami. Budova zámku má přímo pohádkovou siluetu. Zámek Konopiště okouzlí návštěvníky v jakékoli roční době.

Zřícenina hradu Krakovec

Zřícenina hradu Krakovec

Nedaleko severočeského města Rakovník, uprostřed lesů na kopečku, stojí zřícenina hradu Krakovec. Pod zříceninou se stékají potoky Šípský a Krakovský. Z původní stavby se dochovala mohutná válcovitá věž a kaple. Před časem zde byl obnovený krásný most. Při jeho rekonstrukci nebyla použita žádná moderní technologie, pouze středověké techniky.

Hrad Křivoklát

Hrad Křivoklát

Státní hrad Křivoklát je jedním z nejvýznamnějších českých královských hradů. Leží v překrásné krajině plné lesů, které bývaly přemyslovským loveckým hvozdem. Byl postaven jako lovecký hrad českých králů a knížat. Hrad Křivoklát je vyhlášenou národní památkou.

Hrady a zámky

Zámek Mělník

Mělnický zámek se tyčí na návrší nad soutokem řek Labe a Vltavy. Je vystavěn v renesančním slohu. Je v něm umístěna unikátní sbírka map evropských měst ze 17. století. Ze zámku je překrásný výhled na okolí.

Hrady a zámky

Zámek Nelahozeves

Zámek Nelahozeves je půvabná renesanční stavba. Vzhledem k tomu, že stojí nedaleko Prahy, je oblíbeným výletním místem. Nejzajímavější expozicí je vzácná sbírka obrazů a řemeslných výrobků z 12. až 20. století.

Hrady a zámky

Zámek Vlašim

Na prohlídku rozsáhlého zámeckého areálu ve Vlašimi by si měli návštěvníci vyhradit dost času. Je zde totiž mnoho zajímavých expozic. Kromě výstavy věnované historii objektu je zde unikátní sbírka střelných zbraní, expozice zámeckých zahrad a parků, výstava přírody Podblanicka. V části zámku je umístěno Muzeum Podblanicka.

Hrady a zámky

Hrad Český Šternberk

Monumentální hrad Český Šternberk byl vystavěn ve 13. století. Při prohlídce návštěvníky jistě překvapí bohaté a různorodé sbírky. Každoročně se zde koná akce Putování šternberskou historií s bohatým programem, jehož součástí jsou prohlídky v historických kostýmech, kejklíři, herci, sokolníci či středověké speciality.

Hrady a zámky

Zámek Dobříš

Areál zámku Dobříš je výborným cílem pro rodinný výlet. V zámku je zajímavá expozice. V objektu je i muzeum s unikátní výstavou motocyklů. Francouzská zahrada s anglickým parkem jsou ideálním místem k příjemné procházce. Ve francouzské zahradě je pozoruhodný labyrint tvořený tunely z keřů.

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.