Zobrazit na mapě

Zámek Vlašim

Hrady a zámky

Ve 14. století byl nad řekou Blanicí vystaven mohutný gotický hrad. Později jej nechali majitelé přestavět na skvostný zámek v renesančním duchu. Ozdobou zámku je jeho novogotická brána. Zámecká věž je v současnosti využívána jako rozhledna.

V objektu zámku čeká na návštěvníky několik velmi zajímavých expozic. Nejatraktivnější je jistě výstava palných zbraní. V bohaté sbírce je mnoho vzácných exponátů, některé z nich jsou obdivuhodná umělecká díla s překrásnými rytinami. Kromě toho jsou zde k vidění i nejrůznější trofeje.

V západní části zámku je umístěna výstava zámeckých parků a zahrad. Nechybí samozřejmě ani expozice věnovaná historii zámku. Otevřeno je od března do prosince.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Vlašim je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Vlašim je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 137 lidí

Prostorný kvalitně zařízený rekreační dům (chalupa) leží ve velké oplocené zahradě (bazén, pergola s posezením a krbem, gril) na okraji malé obce asi 13 km od Ledče nad Sázavou (hrad, Posázaví).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1759

Pěkně zařízený prázdninový domek k pronájmu leží na okraji obce na neoploceném pozemku s bohatým rekreačním vyžitím (nejen pro děti) a skvěle zarybněným rybníkem (možnost sportovního rybolovu).

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2438
Na prohlídku rozsáhlého zámeckého areálu ve Vlašimi by si měli návštěvníci vyhradit dost času. Je zde totiž mnoho zajímavých expozic. Kromě výstavy věnované historii objektu je zde unikátní sbírka střelných zbraní, expozice zámeckých zahrad a parků, výstava přírody Podblanicka. V části zámku je umístěno Muzeum Podblanicka.

Nová stylově zařízená chalupa s infrasaunou leží v malé obci v oploceném areálu a díky svému vybavení je zcela ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi (vířivka, trampolína, dětská herna a hřiště).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1550b

Rezervováno 13. 6.

Nová stylově zařízená chalupa s infrasaunou leží v malé obci v oploceném areálu a díky svému vybavení je zcela ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi (vířivka, trampolína, dětská herna a hřiště).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1550a

Velmi pěkně zařízená chata s wellness (koupací sud, finská sauna) k pronájmu s oplocenou zahradou (zastřešené posezení, gril, ohniště) leží u lesa v malebném prostředí klidné chatové osady v Posázaví.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2408

Prohlíželo 98 lidí

Mimořádně atraktivní roubená chata k pronájmu leží na malém ostrově (posezení, gril, ohniště) uprostřed skvěle zarybněného rybníku (možnost sportovního rybolovu) zcela na okraji obce na Táborsku.

0 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2439

Luxusně zařízená chata s wellness (celoroční bazén, finská sauna) k pronájmu s oplocenou zahradou (posezení, gril s ohništěm) leží v chatové osadě u lesa v malebném prostředí nedaleko řeky Sázavy.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2409

Prohlíželo 138 lidí

Rezervováno 13. 6.

Pěkná vesnická chalupa resp. samostatná část chalupy k pronájmu s uzavřeným dvorem (zahradní nábytek) a zahradou leží v malé vísce v malebné klidné na lesy a rybníky bohaté lokalitě na Táborsku.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2051

Akceptované poukázky a asociace