Zobrazit na mapě

Zámek Vlašim

Hrady a zámky

Ve 14. století byl nad řekou Blanicí vystaven mohutný gotický hrad. Později jej nechali majitelé přestavět na skvostný zámek v renesančním duchu. Ozdobou zámku je jeho novogotická brána. Zámecká věž je v současnosti využívána jako rozhledna.

V objektu zámku čeká na návštěvníky několik velmi zajímavých expozic. Nejatraktivnější je jistě výstava palných zbraní. V bohaté sbírce je mnoho vzácných exponátů, některé z nich jsou obdivuhodná umělecká díla s překrásnými rytinami. Kromě toho jsou zde k vidění i nejrůznější trofeje.

V západní části zámku je umístěna výstava zámeckých parků a zahrad. Nechybí samozřejmě ani expozice věnovaná historii zámku. Otevřeno je od března do prosince.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Vlašim je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Vlašim je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prostorný kvalitně zařízený rekreační dům (chalupa) leží ve velké oplocené zahradě (bazén, pergola s posezením a krbem, gril) na okraji malé obce asi 13 km od Ledče nad Sázavou (hrad, Posázaví).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1759

Prohlíželo 174 lidí

Nová stylově zařízená chalupa s infrasaunou leží v malé obci v oploceném areálu a díky svému vybavení je zcela ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi (vířivka, trampolína, dětská herna a hřiště).

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1550b

Prohlíželo 92 lidí

Rezervováno 18. 5.

Nová stylově zařízená chalupa s infrasaunou leží v malé obci v oploceném areálu a díky svému vybavení je zcela ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi (vířivka, trampolína, dětská herna a hřiště).

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1550a

Prohlíželo 181 lidí

Pěkná vesnická chalupa resp. samostatná část chalupy k pronájmu s uzavřeným dvorem (stolní tenis, posezení) a zahradou leží v malé vísce v malebné klidné na lesy a rybníky bohaté lokalitě na Táborsku.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2051

Prohlíželo 108 lidí

Rezervováno 19. 5.

Jednoduše zařízená rybářská chata k pronájmu leží na oplocené zahradě (venkovní kuchyně, posezení, gril, ohniště) s vlastním molem a loďkou přímo u řeky Sázavy. Ideální pro nenáročné rybáře.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2113

Prohlíželo 157 lidí

V loveckém stylu zařízená chata ve velké zahradě (bazén, plocha pro míčové hry, posezení, ohniště) na krásné samotě jen 8 km od přehrady Želivka a kláštera Želiv a 12 km od Humpolce.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0808

Prohlíželo 308 lidí

Velmi pěkně zařízená chata k pronájmu leží v neoplocené zahradě (hřiště, posezení, ohniště) na okraji chatové osady v malebném prostředí u potoka a lesa 2 km od rybníku Valcha (rybaření).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1402

Prohlíželo 258 lidí

Luxusně zařízená novostavba k pronájmu s terasou (zapuštěný bazén, posezení) leží na udržované a oplocené zahradě v obci na řece Sázavě s možnostmi výletů krajinou Posázaví ale i do hlavního města.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2114

Akceptované poukázky a asociace