Český les - Hrady a zámky - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Českém lese doporučujeme navštívit hrady a zámky z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Český les
1
Hrady a zámky

Zřícenina hradu Radyně

Zřícenina Radyně stojí na stejnojmenném vršku a její silueta je vidět již zdálky. V objektu je instalována výstava, která návštěvníkům přiblíží historii hradu a jeho okolí. Po lesní silnici se dá dostat až na vrchol hory Radyně, nedaleko zříceniny je parkoviště.

Hrady a zámky

Hradní rozhledna Rýzmberk

Nedaleko krásného městečka Kdyně v šumavském podhůří leží zřícenina hradu Rýzmberk. Hrad stojí na vysokém kopci a z Kdyně je možné k němu dojít hezkou procházkou. Věž, která dnes slouží jako rozhledna je přístupná pouze v letní sezóně od června do srpna.

Hrady a zámky

Zámek Chudenice

V prvním patře Starého Černínského zámku v Chudenicích si mohou návštěvníci prohlédnout pokoje s původním vybavením z období, kdy zámek obývala šlechta. V přízemí je výstava Chudenicka, nejrůznější exponáty vypovídají o historii a životě místních obyvatel v průběhu staletí. Je zde také pamětní síň slavného chudenického rodáka národního umělce a člena Národního divadla Jaroslava Kvapila a jeho...

Hrady a zámky

Zámek Poběžovice

Zámek je umístěn přímo ve středu obce Poběžovice, která se nachází v blízkosti Domažlic. Zámek, který již od roku 1989 prochází důkladnou rekonstrukcí, je možné v letních měsících navštívit. Prohlédnout si můžete několik již opravených sálů, ve kterých jsou krásné fresky, renesanční sál, hradní a zámeckou kapli a také věž.

Hrady a zámky

Zámek a galerie Klenová

V areálu Klenová najdeme barokní budovu zámku s expozicí historického nábytku a romantickou zříceninu gotického hradu. V té je umístěna galerie výtvarného umění pod širým nebem. Pro veřejnost je otevřeno od dubna do října.

Hrady a zámky

Zámek Horšovský Týn

Původní gotický biskupský hrad byl vystavěn ve 13. století. O tři století později byl předělán na výstavní renesanční zámek. K zámku patří rozsáhlý park, ve kterém rostou vzácné dřeviny a stojí zde půvabná loreta a vyhlídková věž, ze které si návštěvníci mohou prohlédnout zámek a jeho okolí.

Hrady a zámky

Hrad Vildštejn

V těsné blízkosti Františkových Lázní se nachází hrad Vildštejn. Je jedním z nejstarších hradů v Čechách. Stojí na okraji obce Skalná, od které byl v minulosti oddělen dnes již zasypaným příkopem. Zajímavostí je, že v minulosti v městečku Skalná byla čtyři šlechtická sídla. 

Hrady a zámky

Zámek Sokolov

První zmínky o městě Sokolov jsou již z konce 13. století. V historické části města je mnoho dochovaných budov, z nichž nejdominantnější je krásný klasicistní zámek. Původně zde stála mohutná vodní tvrz, která sloužila k obraně města před nepřáteli.

Hrady a zámky

Hrad Loket

V západočeském kraji jen několik kilometrů od Karlových Varů nalezneme hrad Loket. Stojí nad zátočinou řeky Ohře, jejíž tvar dal hradu jméno. Pevnost, která zde stála již od 13. století, chránila české hranice od západu. Konala se zde i důležitá jednání s významnými královskými hosty.

Hrady a zámky

Chebský hrad s městským opevněním

Císař Friedrich Barbarosa nechal na návrší nad městem Cheb vystavět nádherné opevněné sídlo. Bývalou krásu a slávu hradu dnes dokládá především dochovaná hradní kaple, která je ukázkou krásné historické architektury. Dochovala se i původní věž, která slouží návštěvníkům jako vyhlídka na město Cheb a řeku Ohři.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.