Zobrazit na mapě

Chebský hrad s městským opevněním

Hrady a zámky

Císař Friedrich Barbarosa nechal na návrší nad městem Cheb vystavět nádherné opevněné sídlo. Bývalou krásu a slávu hradu dnes dokládá především dochovaná hradní kaple, která je ukázkou krásné historické architektury. Dochovala se i původní věž, která slouží návštěvníkům jako vyhlídka na město Cheb a řeku Ohři.

Chebský hrad byl vybudován na konci 12. století. Nechal jej vystavět císař Friedrich Barbarosa jako typickou románskou falc, což je opevněné panovnické sídlo. Dodnes se z původního objektu zachovala část hradeb, hradní černá věž, části hradního paláce a nádherná patrová kaple, která byla zasvěcena Svatému Erhartu a Svaté Uršule. Chebský hrad se tyčí nad městem na vršku nad řekou Ohře. Dříve se na tomto místě patrně nacházelo slovanské pohřebiště, neboť zde byly nalezeny dva slovanské hroby z 9. století. V 17. století byl objekt nejprve z části přestavěn v barokním stylu, ale zanedlouho jej obyvatelé opustili a hrad dlouhá léta chátral. Dnes je v něm přístupná expozice historie hradu.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Chebský hrad s městským opevněním je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Chebský hrad s městským opevněním je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 23x

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Stylově zrekonstruovaná velká zemědělská usedlost (chalupa) k pronájmu leží na oploceném pozemku (pergola s posezením, krb) na malebném místě na polosamotě s kouzelným výhledem do krajiny.

8 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 2064

Jednoduše zařízený zahradní domek na oploceném pozemku (terasa s posezením, gril, lehátka) v okrajové části nejznámějšího lázeňského města.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2234

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Dnes zobrazeno 20x

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Dnes zobrazeno 9x

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Dnes zobrazeno 21x

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Akceptované poukázky a asociace