Jizerské hory - Turistické zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Jizerských horách doporučujeme navštívit turistické zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Jizerské hory
1
Osada Jizerka

Osada Jizerka

První zmínky o osadě Jizerka sahají až do roku 1539, kdy se zde v Safírovém potoce nalézaly drahé kameny, jako jsou rubíny, topasy a safíry. Osada je nejvýše položenou obcí v České republice a její dominantou je vrch zvaný Bukovec, který je považován za jednu z nejvyšších čedičových vyvřelin ve Střední Evropě.

Skokanské můstky Harrachov

Skokanské můstky Harrachov

Na severní straně Čertovy hory je umístěn známý areál skokanských můstků. Nejstarší můstek pochází již z roku 1920, kdy zdejší panství patřilo hraběti Harrachovi.

Turistické zajímavosti

Výlety do Polska

Návštěvníci pohoří Krkonoše se mohou vypravit na výlet do nedalekého Polska. V dostupné vzdálenosti je možné prohlédnout si například překrásný poutní klášter v polské vesnici Krzeszów – Grüssau či přehradní jezero Bukówka s malebnou okolní přírodou.

Turistické zajímavosti

Lanovka na Ještěd

V části Liberce Horní Hanychov najdou návštěvníci města stanici lanové dráhy na Ještěd. V současné podobě lanovka funguje od roku 1975, kdy byla nově otevřena po rozsáhlé rekonstrukci a přestavbě, která trvala pět let. 

Turistické zajímavosti

Vodní nádrž Bedřichov

Stavba Bedřichovské přehrady trvala sedm let. Koruna hráze této nejvýše položené přehrady u nás leží ve výšce 775 metrů nad mořem v krásném prostředí Jizerských hor. Přehradní jezero je využíváno k rybaření a rekreaci.

Turistické zajímavosti

Český Ráj

Český ráj je romantický kraj, kterým protéká řeka Jizera. Kraj je bohatý na přírodní krásy, ale i na historické a kulturní památky. Pro svoji mimořádnou krajinu s mnoha skalními městy, a také pro výskyt chráněných rostlinných i živočišných druhů, byla tato oblast již v roce 1955 vyhlášena chráněnou krajinnou oblastí. 

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.