Zobrazit na mapě

Hartmanice - horská synagoga

Památky

V obci Hartmanice na Šumavě lze navštívit unikátní zcela zrestaurovanou horskou židovskou synagogu. Byla vystavěna na konci 19. století místní židovskou obcí. Horská synagoga v Hartmanicích sloužila jako dům modlitby pouhých padesát pět let. Potom přišlo kruté období 2. světové války a z Hartmanicko – kundratické dvousetčlenné židovské obce nezůstal vůbec nikdo. Ale i další historické období naší země se zachovalo k budově synagogy macešsky. Nejprve zde byla zřízena truhlárna a provedeno mnoho nešetrných stavebních úprav. Později zpustošené prostory synagogy používala armáda jako skladiště pneumatik. Objekt zachránilo až občanské sdružení Památník Hartmanice, díky kterému synagoga získala zpět svou důstojnost.

V současné době se zde konají nejrůznější kulturní akce a je tu instalována stálá výstava s názvem Soužití Čechů, Němců a Židů na Šumavě. Návštěvníci mohou také vidět ojedinělou kolekci fotografií vesnic zmizelých po roce 1948, kdy komunisté systematicky likvidovali život v pohraničních oblastech. Otevřeno je od dubna do října.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hartmanice - horská synagoga je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hartmanice - horská synagoga je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 137 lidí

Rezervováno 31. 1.

Stylově zařízená poloroubená chalupa k pronájmu leží na rozsáhlém neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) na kraji osady Nové Městečko v malebné šumavské krajině v blízkosti řeky Otavy a lesa.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2065

Moderně a nadstandardně zařízená maringotka k pronájmu leží na polosamotě v blízkosti lesa a řeky Otavy na společném neoploceném pozemku (pergola, krb, ohniště) s další pronajímanou maringotkou.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2262

Prohlíželo 102 lidí

Moderně a nadstandardně zařízená maringotka k pronájmu leží na polosamotě v blízkosti lesa a řeky Otavy na společném neoploceném pozemku (pergola, krb, ohniště) s další pronajímanou maringotkou.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2261

Dnes zobrazeno 9x

Rezervováno 30. 1.

Nově zrekonstruovaná chalupa s terasou a částečně oplocenou zahradou na okraji malé šumavské osady u lesa. Výborné podmínky k turistice, cykloturistice i k výletům za hrady a zámky do okolí.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 0218

Dnes zobrazeno 9x

Stylová pěkně zařízená chalupa v neoplocené zahradě (stolní tenis, trampolína, posezení, gril) v zapomenuté malé osadě o 6 chalupách (na polosamotě) uprostřed lesů v národním parku Šumava.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1237

Prohlíželo 134 lidí

Prostorná chalupa na velkém pozemku s bazénem, trampolínou, pergolou a krbem zcela na kraji obce v malebné přírodě pod lesem s možností mnoha výletů po celé Šumavě.

7 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 0715

Pěkný apartmán (studio) k pronájmu se nachází v přízemí apartmánového domu v centru města Sušice v blízkosti řeky Otavy a je ideálním výchozištěm pro poznávací dovolenou za krásami Šumavy.

0 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 2272a

Účelně zařízený apartmán k pronájmu se nachází v přízemí apartmánového domu v centru města Sušice v blízkosti řeky Otavy a je ideálním výchozištěm pro poznávací dovolenou za krásami Šumavy.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2272b

Akceptované poukázky a asociace