Zobrazit na mapě

Hartmanice - horská synagoga

Památky

V obci Hartmanice na Šumavě lze navštívit unikátní zcela zrestaurovanou horskou židovskou synagogu. Byla vystavěna na konci 19. století místní židovskou obcí. Horská synagoga v Hartmanicích sloužila jako dům modlitby pouhých padesát pět let. Potom přišlo kruté období 2. světové války a z Hartmanicko – kundratické dvousetčlenné židovské obce nezůstal vůbec nikdo. Ale i další historické období naší země se zachovalo k budově synagogy macešsky. Nejprve zde byla zřízena truhlárna a provedeno mnoho nešetrných stavebních úprav. Později zpustošené prostory synagogy používala armáda jako skladiště pneumatik. Objekt zachránilo až občanské sdružení Památník Hartmanice, díky kterému synagoga získala zpět svou důstojnost.

V současné době se zde konají nejrůznější kulturní akce a je tu instalována stálá výstava s názvem Soužití Čechů, Němců a Židů na Šumavě. Návštěvníci mohou také vidět ojedinělou kolekci fotografií vesnic zmizelých po roce 1948, kdy komunisté systematicky likvidovali život v pohraničních oblastech. Otevřeno je od dubna do října.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hartmanice - horská synagoga je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hartmanice - horská synagoga je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 9x

Stylově zařízená poloroubená chalupa k pronájmu leží na rozsáhlém neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) na kraji osady Nové Městečko v malebné šumavské krajině v blízkosti řeky Otavy a lesa.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2065

Prohlíželo 120 lidí

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zapuštěný bazén, terasa, posezení, gril) leží na malebné šumavské polosamotě u lesa jen 200 m od řeky Otavy a jen 7 km od vstupu do Povydří.

6 ložnic / max 14 osob
číslo chalupy: 1918

Prohlíželo 93 lidí

Nově zrekonstruovaná chalupa s terasou a částečně oplocenou zahradou na okraji malé šumavské osady u lesa. Výborné podmínky k turistice, cykloturistice i k výletům za hrady a zámky do okolí.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 0218

Dnes zobrazeno 17x

Rezervováno 17. 9.

Stylová pěkně zařízená chalupa v neoplocené zahradě (stolní tenis, trampolína, posezení, gril) v zapomenuté malé osadě o 6 chalupách (na polosamotě) uprostřed lesů v národním parku Šumava.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1237

Prostorná chalupa na velkém pozemku s bazénem, trampolínou, pergolou a krbem zcela na kraji obce v malebné přírodě pod lesem s možností mnoha výletů po celé Šumavě.

5 ložnic / max 16 osob
číslo chalupy: 0715

Luxusně v moderním stylu zařízený podkrovní apartmán pro dovolenou na atraktivním místě v tiché části města na turistické stezce vedoucí přímo na rozhlednu Svatobor a jen 600 m od zdejšího aquaparku.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1533

Prostorná účelně zařízená chalupa k pronájmu s bohatým sportovně rekreačním zázemím (stolní tenis, kulečník, stolní fotbal) a uzavřeným dvorem (posezení, gril) v malé obci jen 4 km od hradu Kašperk.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1742

Pěkně zařízená zcela samostatná část chalupy k pronájmu v oplocené zahradě (altán s posezením a krbem, pískoviště) v malé šumavské obci nedaleko lesa jen 8 km od města Sušice (aquapark).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1536

Akceptované poukázky a asociace