Zobrazit na mapě

Běžecký lyžařský areál Bedřichov

Běžecký lyžařský areál Bedřichov se nachází v Jizerských horách. Tento lyžařský areál je vhodný pro širokou veřejnost. Nachází se zde největší nástupní místo na běžecké tratě Jizerské magistrály. Každoročně zde začíná i nejznámější český běžkařský závod Jizerská Padesátka. Tento závod v běhu na lyžích se koná na trati dlouhé 50 km.

První ročník se konal v roce 1968 a to jako oddílový závod TJ Lokomotiva Liberec. Závod současně sloužil jako část horolezecké přípravy členů oddílu. V roce 1970 se závodu zúčastnili všichni čeští účastníci Expedice Peru 1970. Během ní zahynulo čtrnáct českých horolezců a to kvůli ničivému zemětřesení. Populární zimní závod Jizerská padesátka se od té doby jezdí jako Memoriál Expedice Peru. V posledních letech vzniklo i několik doprovodných závodů a počet účastníků přesáhl číslo 7 000. Jizerská padesátka je od roku 2011 součástí seriálu Ski Classics. Českými vítězi tohoto závodu se v novodobé historii stali např. Stanislav Řezáč a Kateřina Smutná.

V blízkosti areálu se nachází tabule se jmény vítězů Jizerské padesátky v jednotlivých ročnících. Vedle tabule se nachází dřevěná socha běžkaře. Na výjezdu ze stadionu v Bedřichově se nachází také památník – čtyř metrová mohyla, která připomíná tragédii expedice Peru z roku 1970. 

Fotogalerie - Běžecký lyžařský areál Bedřichov

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Běžecký lyžařský areál Bedřichov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Běžecký lyžařský areál Bedřichov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 12x

Kvalitně zařízená chalupa se saunou a zahradou (bazén, posezení, ohniště) na kraji horské rekreační osady u lesa v samém srdci Jizerských hor jen 1,5 km od lyžařského střediska Severák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1033

Velmi pěkně zrekonstruovaná chata na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril) v romantickém lesnatém prostředí Jizerských hor jen 600 m od rozhledny Slovanka a jen 400 m od ski areálu Severák.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1447

Dnes zobrazeno 8x

Pěkná jednoduše zařízená chata leží v oplocené zahradě (posezení, gril) v tichém horském prostředí v blízkosti pouze několika málo dalších chat jen 7 km od centra Liberce (aquapark Bybylon).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1849

Dnes zobrazeno 9x

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v malebném prostředí na polosamotě nedaleko lesa přímo na turistické stezce mezi rozhlednami Bramberk a Slovanka.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1551

Dnes zobrazeno 10x

Nově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu na přírodním pozemku (terasa, posezení, ohniště) v okrajové části obce u lesa s nádherným výhledem do okolí v oblasti ideální k turistice a zimním sportům.

4 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 1581

Dnes zobrazeno 9x

Poloroubená místně typická chalupa k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v klidné části obce jen 2,5 km od přehrady Fojtka (koupání) a jen 10 km od Liberce.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 0924

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chata s terasou a zapuštěným bazénem na kraji horské obce u lesa v létě s ideálními podmínkami k turistice a v zimě s dvěmi lyžařskými areály vzdálenými do 1,5 km.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 1259

Dnes zobrazeno 22x

Stylová chalupa s obytnou místností s biliárdem a pěkně zařízená chata se pronajímají společně jedné skupině hostů a leží v oplocené zahradě (bazén, trampolína, terasa s posezením, gril).

6 ložnic / max 26 osob
číslo chalupy: 1942

Akceptované poukázky a asociace