Vysočina - Obce a města - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na Vysočině doporučujeme navštívit obce a města z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Vysočina
1 2
Telč

Telč

Historicky cenné město Telč nabízí svým návštěvníkům prohlídku mnoha krásných památek. Po staletí se obraz města příliš nezměnil. Historické budovy s barevnými zdobenými štíty jsou symbolem města. Telč je skutečnou perlou mezi městy.

Obce a města

Třebíč

Třebíč je půvabné město, které se rozkládá po obou stranách řeky Jihlavy v malebné krajině Českomoravské vrchoviny. Ve městě je mnoho památek, nejvýznamnější je Židovská čtvrť a bazilika Svatého Prokopa, které jsou od roku 2003 zapsány v seznamu českého dědictví UNESCO.

Obce a města

Hlinsko

Hlinsko je malebné město Českomoravské vrchoviny, ležící jižně od Chrudimi na rozhraní dvou chráněných krajinných oblastí Žďárských vrchů a Železných hor. Historie města je úzce spjatá s hrnčířstvím, a proto je tomuto odvětví věnována stálá expozice v místním muzeu. Nejnavštěvovanějším místem ve městě je starobylý farní kostel a soubor roubených domků Betlém.

Obce a města

Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou leží na pomezí Čech a Moravy na Českomoravské vrchovině a zasahuje do CHKO Žďárské vrchy. Dominantou města je Zelená hora s pozoruhodným kostelem sv. Jana Nepomuckého, zapsaným do seznamu památek UNESCO. Dalšími významnými stavbami ve Žďáru je cisterciácký klášter s mnoha cennými uměleckými památkami a s expozicí Muzea knihy.

Obce a města

Lipnice nad Sázavou

Lipnice nad Sázavou je obec 12 km od Havlíčkova Brodu. Dominantou obce je mohutný gotický hrad stejného jména ze 14. století. Ve městě prožil poslední léta života spisovatel Jaroslav Hašek; na jeho počest se zde každoročně koná festival Haškova Lipnice. Nedaleko Lomnice jsou lomy se zajímavým Národním památníkem odposlechu.

Obce a města

Světlá nad Sázavou

Světlá nad Sázavou je město asi 10 km severozápadně od města Havlíčkův Brod a leží na obou březích řeky Sázavy. Jednou z nejhezčích staveb města je zámek, stojící na levém břehu Sázavy. Významnou dominantou města je věž děkanského kostela sv. Václava. Město má bohatou sklářskou historii.

Obce a města

Moravský Krumlov

V krásném prostředí Rokytenské pahorkatiny na řece Rokytné leží malebné město Moravský Krumlov. Vzhledem k vhodným podmínkám byla tato oblast osídlena již v době kamenné. Město zde bylo založeno v souvislosti se stavbou hradu v době vlády Přemysla Otakara II. ve 13. století.

Obce a města

Dačice

Dačice jsou malebným jihočeským městem. Historické jádro města Dačice je díky mnoha dochovaným původním objektům vyhlášenou městskou památkovou zónou. V Dačicích se koná mnoho kulturních akcí a festivalů.

Obce a města

Jihlava

Jihlava je krajským městem Vysočiny. Jihlava je historické město, jedno z nejstarších u nás. V minulosti byla díky těžbě stříbra velmi prosperujícím městem, což je vidět i na dochovaných historických objektech.

Obce a města

Boskovice

Boskovice leží na střední Moravě severně od Brna. Město má bohatou historii a řadu cenných památek: zámek, hrad, tvrz Bašta, rezidenci (dnes muzeum), kostel sv. Jakbua Většího a kostel Všech svatých. V Boskovicích byla jedna z největších židovských obcí na Moravě, proto je zde k vidění ojediněle dochované židovské ghetto, Velká synagoga a židovský hřbitov.

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.