Zobrazit na mapě

Lipnice nad Sázavou

Obce a města

Lipnice nad Sázavou je obec ležící 12 km západně od Havlíčkova Brodu. K městu patří mohutný gotický hrad, jehož dvouvěžová silueta je dominantou kraje. První písemná zmínka o malé obci Lipnice pochází z roku 1226, ale ta „dnešní“ Lipnice byla založena až s hradem na počátku 14. století. Historie města byla neoddělitelně spjata s hradem. Také proto bylo město velmi poničeno za třicetileté války, kdy byl hrad dobýván. Později význam městečka upadal a v roce 1869 společně s hradem městečko vyhořelo.

Dnes je Lipnice nad Sázavou významným turistickým cílem. Město je úzce spjato s autorem slavného Švejka Jaroslavem Haškem, který zde prožil poslední léta života. Lipnice nabízí nádherné výhledy do okolí, historii a kulturu; k nejznámějším místním akcím patří Haškova Lipnice, festival humoru a satiry, a Rocková Lipnice.

V okolí Lipnice najdete triptych Národního památníku odposlechu na stěnách místních lomů, takže směrovky dovedou poutníka postupně k jednotlivým lomům a Ústům pravdy, Zlatým očím a Bretschneidrově uchu.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Lipnice nad Sázavou je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Lipnice nad Sázavou je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Rezervováno 31. 1.

Novostavba chaty k pronájmu se saunou a bohatým vyžitím pro celou rodinu leží na oploceném pozemku v těsné blízkosti rybníku Kachlička (50 m) (přírodní koupání) jen 7 km od Humpolce.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2110

Dnes zobrazeno 11x

Útulně a pěkně zařízená chata v částečně oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) zcela na kraji obce jen 500 m od rekreačního rybníka a jen 3 km od Humpolce (zřícenina hradu Orlík).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 0718

Prohlíželo 141 lidí

Jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na pěkném místě zcela na kraji obce s malebným výhledem do krajiny jen 2 km od přírodní rezervace Stvořidla (kaňonu řeky Sázavy).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1556

Dnes zobrazeno 10x

Prostorná jednoduše zařízená chalupa s hernou (stolní tenis) v částečně oplocené zahradě (plocha pro míčové hry, posezení, ohniště) leží na malebné samotě u lesa jen 6 km od Humpolce (koupaliště).

6 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 1859

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, gril) v tiché části obce jen 500 m od místního kláštera v malebné krajině jihozápadní Vysočiny 1 km od přehrady Trnávka.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1729

Dnes zobrazeno 14x

V loveckém stylu zařízená chata ve velké zahradě (bazén, plocha pro míčové hry, posezení, ohniště) na krásné samotě jen 8 km od přehrady Želivka a kláštera Želiv a 12 km od Humpolce.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0808

Dnes zobrazeno 14x

Zcela samostatná pěkně zařízená část chalupy na okraji malé obce s uzavřeným dvorem (pergola, posezení, krb) a oplocenou zahradou (bazén, trampolína) s okolím ideálním k cykloturistice.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1431

Zcela jednoduše zařízená chalupa na neoploceném pozemku (ohniště) leží na klidném místě na okraji obce v malebné krajině jihozápadní Vysočiny jen 3 km od přehrady Trnávka (koupání, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1865

Akceptované poukázky a asociace