Severní Morava - Obce a města - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na severní Moravě doporučujeme navštívit obce a města z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Severní Morava
1 2
Hukvaldy

Hukvaldy

V malebném podhůří Beskyd mezi Frýdkem-Místkem a Příborem leží na úpatí Palkovických hůrek obec Hukvaldy. Je neodmyslitelně spjata s osobností Leoše Janáčka, jehož je rodištěm. Dominantou Hukvald je zřícenina hradu, která se těší velké oblibě návštěvníků.

Podolánky

Podolánky

Obec Čeladná s její místní částí Podolánky leží v překrásném prostředí pohoří Beskydy. Protéká tudy horská říčka Čeladenka. Procházka podél této říčky je skutečným zážitkem pro milovníky pěší turistiky. Okolím Podolánek vede naučná stezka Wolfram.

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm je zajímavé město, které je často označováno za turistickou bránu do Moravskoslezských Beskyd. Návštěvníci zde najdou řadu památek, muzeum, areál skokanských můstků i aquapark...

Obce a města

Teplice nad Bečvou

Teplice nad Bečvou jsou proslulé především svými lázněmi a rozlehlým lázeňským parkem. V blízkém okolí je ale i několik turisticky velice zajímavých míst. Na prvním místě jsou Zbrašovské argonitové jeskyně s unikátní výzdobou. Dále nejhlubší propast v České republice Hranická propast. Z Teplic lze dojít příjemnou procházkou do přírodní rezervace Hůrka u Teplic a k hradu Svrčov.

Obce a města

Luhačovice

Luhačovice jsou díky svému umístění v půvabném údolí chráněné oblasti Bílé Karpaty považovány za jedny z nejkrásnějších lázní u nás. Přispívá k tomu i originální a krásná architektura lázeňských domů, pocházející od Dušana Jurkoviče.

Obce a města

Žamberk

V malebné kopcovité krajině Podorlicka v údolí řeky Divoká Orlice leží město Žamberk. Historický střed města je vyhlášenou památkovou zónou. Nejvýraznější dominantou města je kostel Svatého Václava se dvěma věžemi, z nichž jedna slouží jako vyhlídková. Na žamberském náměstí stojí krásná klasicistní budova bývalé radnice a historické měšťanské domy.

Obce a města

Hodonín

Na jihovýchodní Moravě přímo v srdci Slovácka leží Hodonín. Tato oblast je známá svým výborným vínem, stále živými folklorními tradicemi a překrásnými lidovými kroji. Hodonín je rovněž znám jako rodiště prezidenta Tomáše Garika Masaryka.

Obce a města

Jeseník

Ve městě Jeseník je kromě světoznámých Priessnitzových lázní také několik dalších zajímavých a historicky cenných budov. Jednou z nich je gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie z počátku 15. století. V červenci se v Jeseníku konají slavnosti Historický den aneb zrcadlo času.

Obce a města

Velké Losiny

První písemná zmínka o Velkých Losinách pochází již z roku 1351. Na místě dnešního zámku stávala mohutná vodní tvrz. Fragmenty jejích zdí jsou dochovány ve stavbě zámku, který je pravou perlou moravské renesance. Městečko Velké Losiny zažilo velký rozkvět za vlastnictví rodu Žerotínů.

Obce a města

Opava

Ve Slezsku, na stejnojmenné řece, leží bývalé královské a zemské město Opava. První známky osídlení tohoto území pochází již z doby kamenné. Ve 12. století zde byla významná kupecká osada a v následujícím 13. století se již v dochovaných listinách hovoří o městě Opavě.

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.