Zobrazit na mapě

Teplice nad Bečvou

Obce a města

První písemná zmínka o obci Teplice nad Bečvou je z počátku 14. století. V té době se ale obec jmenovala Zbrašov. Své současné jméno získala až v roce 1959. Teplicemi nad Bečvou vede železnice jedním směrem do Hranic na Moravě a na druhou stranu do Púchova.

V obci jsou známé lázně, které mají vynikající výsledky v léčbě pacientů s chorobami srdce a specializují se také na prevenci v oblasti srdečních a mozkových příhod. Nedávno zde přibyly solné jeskyně pro klienty s plicními problémy a pro astmatiky. K procházce láká rozlehlý lázeňský park.

V Teplicích nad Bečvou stojí několik architektonicky cenných budov. Návštěvníci zde mohou vidět díla známých architektů Karla Kotase, Oskara Oehlera a Elly Oehlerové. V blízkém okolí je několik turisticky velice zajímavých míst. Na prvním místě jsou Zbrašovské argonitové jeskyně s unikátní výzdobou. Dále nejhlubší propast v České republice Hranická propast. Z Teplic lze dojít příjemnou procházkou do přírodní rezervace Hůrka u Teplic a k hradu Svrčov.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Teplice nad Bečvou je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Teplice nad Bečvou je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Moderní kvalitně zařízená chata k pronájmu se saunou a terasou s překrásným výhledem leží v divokém velkém sadu v tiché lokalitě na samotě u lesa na kopci nad městem (ideální pro dovolenou ve dvou).

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 2048

Prohlíželo 112 lidí

Pěkná retro chata k pronájmu v opocené zahradě (bazén, trampolína, posezení, ohniště, pískoviště) v chatové osadě v malebném údolí Uhřínovského potoka s možností zajímavých výletů do Oderských vrchů.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1638

Malá jednoduše zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (zahradní nábytek, gril) na kraji malé obce v malebné krajině beskydského předhůří s ideálními podmínkami k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1627

Kvalitně zařízená chalupa v oplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, stolní tenis, ruské kuželky, gril, ohniště) na velmi pěkném místě u lesa nad obcí v malebné krajině Hostýnských vrchů.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 0935

Prohlíželo 149 lidí

Jednoduše zařízená chalupa v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) v tiché ulici nevelké obce jen 5 km od přehrady Bystřička (koupání, rybaření) a jen 19 km od Rožnova pod Radhoštěm.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1547

Mimořádně atraktivní chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, posezení, gril, zahradní kuchyňka) v klidné části obce poblíž lesa jen 6 km od přehrady Bystřička.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1831

Velmi pěkně a kvalitně zařízená chata v částečně oplocené zahradě (pergola, posezení, krb) pod lesem v rekreační obci jen 300 m od krásného koupaliště s tobogánem a s okolím ideálním k turistice.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1457

Velmi pěkná chata k pronájmu s wellness zázemím (vířivka, infrasauna), hernou (stolní tenis, stolní fotbálek) a zahradou (posezení, ohniště) leží u lesa a potoka v malebné lokalitě chatové oblasti.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2047

Akceptované poukázky a asociace