Jeseníky - Muzea - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Jeseníkách doporučujeme navštívit muzea z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Jeseníky
1 2
Pradědovo dětské muzeum

Pradědovo dětské muzeum

Trávíte-li dovolenou v Jeseníkách i s Vašimi dětmi, neopomeňte navštívit lázeňskou obec Bludov, kde je po celý rok otevřeno Pradědovo dětské muzeum.

Ruční papírna Velké Losiny

Ruční papírna Velké Losiny

Ruční papírna ve Velkých Losinách byla založena v roce 1596 Janem mladším ze Žerotína. Dnes je papírna vyhlášenou kulturní a technickou památkou. Návštěvníci si mohou prohlédnout tradiční ruční výrobu papíru. Jedná se o nejstarší bez přestávky fungující manufakturní výrobu ve střední Evropě. Papírna se skládá z komplexu barokních a klasicistních budov.

Dělostřelecká tvrz Hůrka

Dělostřelecká tvrz Hůrka

Dělostřelecká tvrz Hůrka ležící v bezprostřední blízkosti obce Králíky byla součástí československého pevnostního systému, který byl budován v letech 1935-1938. Tato tvrz je areálem skládajícím se z pěti objektů.

Dělostřelecká tvrz Bouda

Dělostřelecká tvrz Bouda

Dělostřelecká tvrz Bouda patří k obranné pohraniční soustavě ze třicátých let minulého století. Je překvapivě rozlehlá, tvoří ji pět objektů, které jsou v podzemí spojeny. Na prohlídku tvrze je nutné teplé oblečení a to i v parném létě, neboť podzemní prostory jsou velmi chladné.

Muzea

Vojenské muzeum Králíky

Prohlídka vojenského muzea potěší převážně mužskou část výpravy a to od malých chlapců až po dospělé pány. Mohou si zde z blízka prohlédnout nejrůznější druhy těžké vojenské techniky, rozličné tipy zbraní a mnoho částí vojenské výstroje.

Muzea

Muzeum krajky Vamberk

Město Vamberk je proslulé výrobou krajek. Ve středu města najdou návštěvníci dokonce muzeum, jehož expozice je celá věnovaná krajkářství. Jeho prohlídka rozhodně stojí za to, neboť zručnost, s jakou krajkářky zhotovovaly svá díla je opravdu obdivuhodná. Pro veřejnost je otevřeno celoročně.

Obce a města

Žamberk

V malebné kopcovité krajině Podorlicka v údolí řeky Divoká Orlice leží město Žamberk. Historický střed města je vyhlášenou památkovou zónou. Nejvýraznější dominantou města je kostel Svatého Václava se dvěma věžemi, z nichž jedna slouží jako vyhlídková. Na žamberském náměstí stojí krásná klasicistní budova bývalé radnice a historické měšťanské domy.

Muzea

Muzeum hornin a drahokamů Jeseník

V okolí města Jeseník se v minulosti těžilo zlato a železné rudy. O historii této těžby, ale i mnoho dalších zajímavostí o horninách a drahokamech, se návštěvníci města mohou dozvědět více v expozici hornin ve Vlastivědném muzeu ve Vodní tvrzi.

Naučné stezky

Skanzen Zlatorudné mlýny na Olešnici

V malebném údolí Ztracených štol ve Zlatých horách je na říčce Olešnici vybudována replika středověkých hornických zlatorudných mlýnů. Na tomto území se v dávných dobách rýžovalo zlato a na mnoha místech je zde možné vidět stopy po této činnosti.

Muzea

Muzeum veteránů Česká Ves

Čtrnáct milovníků historických vozidel založilo v České vsi na Jesenicku Klub historických vozidel, jehož prvním a hlavním plánem bylo vybudování muzea veteránů. To se podařilo a tak zde mohou návštěvníci obdivovat historické stroje na dvou a čtyřech kolech. Expozice je velice zajímavá a užijí si jí jistě nejen pánové, ale i dámy.

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.