Zobrazit na mapě

Sedlo Skřítek

Přírodní zajímavosti

Rašeliniště v sedle Skřítek má vzhled tundry s porostem břízy karpatské, s mnoha tůněmi a mokřady. Pramení zde Žlutý potok. Nachází se zde i motorest a stanice horské služby. Sedlo je východiskem mnoha značených turistických cest a cyklostezek. Krásná je například trasa přes Ovčárnu a Praděd na Červenohorské sedlo. V zimě pak tudy vedou běžecké lyžařské okruhy.

V západní části asi půl druhého kilometru dlouhé plošiny sedla stojí Chata na Skřítku. Před ní je umístěna socha skřítka, místního patrona, dílo Jiřího Jílka.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Sedlo Skřítek je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Sedlo Skřítek je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 205 lidí

Mimořádně pěkná chata s terasou ve velké zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, ruské kuželky) v atraktivní turisticko-rekreační oblasti obklopené lesy jen 300 m od místního ski areálu.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 0665

Jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) u potoka na okraji obce jen 100 m od ski areálu Stará Ves a s množstvím turistických tras v okolí.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 2344
Pohoří Hrubého Jeseníku odděluje od Hraběšické vrchoviny Sedlo Skřítek. Nachází se zde velké rašeliniště, prohlášené za přírodní rezervaci. V této lokalitě rostou vzácné druhy rostlin specifické pro toto prostředí a žije zde i mnoho druhů chráněných živočichů.

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoplocené zahradě (terasa s posezením, gril, ohniště) na malebné polosamotě nedaleko lesa s pěknými výhledy do okolí jen 2 km od zříceniny hradu Rabštejn.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1451

Pěkná v retro stylu zařízená chata na neoploceném pozemku (terasa, posezení, krb) leží na klidném a malebném místě v horské chatové osadě nedaleko lesa jen 4,5 km od přehrady Krásné (koupání).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1838

Prostorná chalupa k pronájmu leží na oploceném pozemku (zahradní nábytek, gril, ohniště) v přímém sousedství rybníka (rybaření) na okraji obce jen 5 km od lázeňské obce Velké Losiny (koupaliště).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2059

Prohlíželo 136 lidí

Rezervováno 13. 6.

Moderní kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, stolní tenis, trampolína, vyžití pro děti, pergola, terasa, ohniště) leží v obci na úpatí Jeseníků jen 6 km od Šumperku.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2449

Dnes zobrazeno 11x

Stylová pěkně zařízená chalupa k pronájmu se saunou a stolním fotbalem v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, dětský koutek, gril) v malebné tiché lokalitě na kraji malé podhorské obce.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1543

Nová zcela samostatná přístavba chaty k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, gril, ohniště) u horského potoka a lesa na okraji rekreační obce přímo na turistické stezce vedoucí na Praděd.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2375

Akceptované poukázky a asociace