Zobrazit na mapě

Muzeum hornin a drahokamů Jeseník

Muzea

Ve městě Jeseník, které leží na soutoku řek Bělá a Staříč, byla v druhé polovině 13. století vybudována Vodní tvrz. Ta původně sloužila jako celnice na obchodní cestě. Byla také využívána jako strážnice zlata a železa, které se v Jeseníku těžilo.

V současnosti je v tvrzi Vlastivědné muzeum, jehož součástí je lákavá expozice hornin a drahých kamenů. Před vchodem do tvrze je umístěn obří žulový bludný balvan s váhou větší než dva tisíce kilogramů. Muzeum je pro veřejnost otevřeno po celý rok.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Muzeum hornin a drahokamů Jeseník je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Muzeum hornin a drahokamů Jeseník je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 200 lidí

Rezervováno 7. 2.

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě nad městem Jeseník jen 3 km od areálu Priessniztových lázní.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 0540

Dnes zobrazeno 16x

Rezervováno 6. 2.

Nový luxusně a stylově zařízený rekreační dům s infrasaunou a zastřešenou terasou v oplocené zahradě s bazénem u řeky v obci s ideálními turistickými a lyžařskými podmínkami v okolí.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1246

Velká turistická jednoduše zařízená chata k pronájmu se 2 společenskými místnostmi (kulečník) leží na neoploceném pozemku (hřiště, posezení, ohniště) v malebném prostředí horské obce přímo pod lesem.

9 ložnic / max 32 osob
číslo chaty: 2061

Dnes zobrazeno 9x

Luxusně zařízená chalupa k pronájmu s infrasaunou, terasou (vířivka, posezení, krb), bazénem a výhledem na panorama Jeseníků leží na částečně oploceném pozemku v okrajové části horské obce.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2075

Dnes zobrazeno 12x

Nová kvalitně zařízená chalupa s terasou (posezení, krb) a koupacím sudem ve velké neoplocené zahradě v atraktivní lokalitě v turistické obci nedaleko lesa jen 500 m od lanovky na horu Šerák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1240

Dnes zobrazeno 9x

Kvalitně zařízený zcela samostatný apartmán s terasou v moderní chatě u lesa a horského potoka v malé rekreační obci v turisticky atraktivní oblasti (Paprsek, Ramzová) jen 13 od města Jeseník.

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 9483b

Útulně zařízená chata k pronájmu s infrasaunou a vířivým sudem leží na neoploceném pozemku 100 m od lyžařského vleku a díky bohatému vyžití je obzvlášť vhodná pro rodinnou dovolenou s dětmi.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2151

Prohlíželo 221 lidí

Malá dřevěná jednoduše zařízená chata k pronájmu na oploceném pozemku v rekreační obci u řeky v krásné pro turisty a cykloturisty přitažlivé krajině Jeseníků jen 400 m od místního skiareálu.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1453b

Akceptované poukázky a asociace