Zobrazit na mapě

Muzeum hornin a drahokamů Jeseník

Muzea

Ve městě Jeseník, které leží na soutoku řek Bělá a Staříč, byla v druhé polovině 13. století vybudována Vodní tvrz. Ta původně sloužila jako celnice na obchodní cestě. Byla také využívána jako strážnice zlata a železa, které se v Jeseníku těžilo.

V současnosti je v tvrzi Vlastivědné muzeum, jehož součástí je lákavá expozice hornin a drahých kamenů. Před vchodem do tvrze je umístěn obří žulový bludný balvan s váhou větší než dva tisíce kilogramů. Muzeum je pro veřejnost otevřeno po celý rok.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Muzeum hornin a drahokamů Jeseník je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Muzeum hornin a drahokamů Jeseník je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízený dům se dvěmi apartmány k pronájmu s oplocenou zahradou (sauna, zastřešená pergola se zahradní kuchyňkou, gril, ohniště,…) leží v malebné krajině horské obce jen 3 km od Jeseníku.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 23102

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě nad městem Jeseník jen 3 km od areálu Priessniztových lázní.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0540
V okolí města Jeseník se v minulosti těžilo zlato a železné rudy. O historii této těžby, ale i mnoho dalších zajímavostí o horninách a drahokamech, se návštěvníci města mohou dozvědět více v expozici hornin ve Vlastivědném muzeu ve Vodní tvrzi.

Prohlíželo 128 lidí

Moderní novostavba chalupy k pronájmu s infrasaunou a zastřešenou terasou (posezení, gril) v oplocené zahradě s bazénem u řeky v obci s ideálními turistickými a lyžařskými podmínkami v okolí.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1246

Pěkná moderní novostavba rekreačního domu k pronájmu se saunou a zahradou (zastřešená terasa, gril, ohniště) leží nedaleko lesa v malebné horské rekreační obci pod Červenohorským sedlem.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 23104

Luxusní stylově zařízená roubená chata s wellness zónou (vnitřní bazén a vířivka) nabízí kvalitní ubytování v malé rekreační horské obci pod Červenohorským sedlem v srdci Jeseníků.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chaty: 2456b

Luxusní stylově zařízená roubená chata s wellness zónou (vnitřní bazén a vířivka) nabízí kvalitní ubytování v malé rekreační horské obci pod Červenohorským sedlem v srdci Jeseníků.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chaty: 2456a

Velká turistická jednoduše zařízená chata k pronájmu se 2 společenskými místnostmi (kulečník) leží na neoploceném pozemku (hřiště, posezení, ohniště) v malebném prostředí horské obce přímo pod lesem.

9 ložnic / max 32 osob
číslo chaty: 2061

Luxusně zařízená chalupa k pronájmu s bazénem, infrasaunou, terasou (vířivka, posezení, krb) a výhledem na panorama Jeseníků leží na částečně oploceném pozemku v okrajové části horské obce.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2075

Akceptované poukázky a asociace