Zobrazit na mapě

Hora Keprník

Přírodní zajímavosti

Hora Keprník leží v Hrubém Jeseníku a měří 1423 metrů. Je tvořena rulovými a svorovými horninami. Vrchol této hory má zajímavý stupňovitý tvar a horniny zde vytvořily mrazový srub. Zajímavostí této hory je takzvaný Keprnický kar na východní stráni, který zde zůstal jako památka na ledovec, jenž se tu v dávné minulosti nacházel. Na Keprníku pramení Keprnický potok, který v údolí vtéká do řeky Bělá.

Přes horu Keprník vede turistická cesta z Červenohorského sedla. Vrchol hory není porostlý, nachází se zde horské louky. Díky tomu nabízí Keprník svým návštěvníkům krásný kruhový výhled na Jeseníky a dokonce i na Moravskoslezské Beskydy a při dobrém počasí na Krkonoše.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hora Keprník je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hora Keprník je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 12x

Nová kvalitně zařízená chalupa s terasou (posezení, krb) a koupacím sudem ve velké neoplocené zahradě v atraktivní lokalitě v turistické obci nedaleko lesa jen 500 m od lanovky na horu Šerák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1240

Velká turistická jednoduše zařízená chata k pronájmu se 2 společenskými místnostmi (kulečník) leží na neoploceném pozemku (hřiště, posezení, ohniště) v malebném prostředí horské obce přímo pod lesem.

9 ložnic / max 32 osob
číslo chaty: 2061

Luxusně zařízená chalupa k pronájmu s infrasaunou, terasou (vířivka, posezení, krb), bazénem a výhledem na panorama Jeseníků leží na částečně oploceném pozemku v okrajové části horské obce.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2075

Útulně zařízená chata k pronájmu s infrasaunou a vířivým sudem leží na neoploceném pozemku 100 m od lyžařského vleku a díky bohatému vyžití je obzvlášť vhodná pro rodinnou dovolenou s dětmi.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2151

Prostorná jednoduše zařízená chalupa s oplocenou zahradou (pergola, krb, dětský koutek) v centru obce jen 5 km od lázní Jeseník a s ideálními podmínkami k cykloturistice, turistice a lyžování v okolí.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 1637

Kvalitně zařízený zcela samostatný apartmán s terasou v moderní chatě u lesa a horského potoka v malé rekreační obci v turisticky atraktivní oblasti (Paprsek, Ramzová) jen 13 od města Jeseník.

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 9483b

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě nad městem Jeseník jen 3 km od areálu Priessniztových lázní.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 0540

Prohlíželo 188 lidí

Nový luxusně a stylově zařízený rekreační dům s infrasaunou a zastřešenou terasou v oplocené zahradě s bazénem u řeky v obci s ideálními turistickými a lyžařskými podmínkami v okolí.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1246

Akceptované poukázky a asociace