Zobrazit na mapě

Rozhledna Lovoš

Rozhledny

Na vrcholu původně vulkanické hory Lovoš byla roku 1892 postavena díky podpoře tehdejšího vlastníka panství knížete Schwarzenberga malá chata s rozhlednou. Zároveň s touto chatou byly upraveny i přístupové cesty na horu. V roce 1918 vypukl požár a celá chata byla zničena.

Klub českých turistů chatu i rozhlednu obnovil, ale její trvání nebylo dlouhé. Za války sem veřejnost nesměla; chata byla používána německými vojáky. Když válka skončila, stala se chata s rozhlednou obětí vandalů a byla zcela zničena. Zrekonstruována byla až po mnoha letech, ale jen částečně. Přesto je odsud krásný rozhled na České středohoří, Lovosicko a Polabí.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Lovoš je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Lovoš je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa s oploceným dvorem (posezení, gril), zahradou a terasou v malé obci přímo pod nejvyšší horou Českého Středohoří pod Milešovkou (rozhledna). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1261

Luxusní kvalitně zařízená chata k pronájmu leží v oploceném areálu (vířivka, sauna, altánek, gril, klubová společenská místnost) v lese na klidném místě v atraktivní lokalitě pod vyhlídkou Větruše.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 2242
Rozhledna na vrcholu Lovoše byla postavena na konci 19. století díky podpoře tehdejšího vlastníka panství knížete Schwarzenberga. Původní stavba se bohužel nedochovala, ale je zde turistická chata s vyhlídkovou plošinou, ze které je překrásný rozhled na celé Lovosicko.

Pěkná chata v oplocené zahradě (posezení, gril) v chatové osadě na kraji obce v malebné lokalitě poblíž cyklostezky a řeky Ohře a také s krásným výhledem na zámek Libochovice a hrad Hazmburk.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1552

Prohlíželo 95 lidí

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Rezervováno včera

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitě řešeným pozemkem s venkovním posezením a ohništěm leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 2362

Dobře zařízená chalupa se saunou a s uzavřeným dvorkem (bazén, posezení, krb) v malé obci přímo pod horou Říp. Ideální k výletům do CHKO České Středohoří, Kokořínsko a do okolí Prahy.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0971

Dnes zobrazeno 13x

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (pergola, posezení, krb) na malebné polosamotě v lese jen 6 km od Loun (aquapark) s možností krásných výletů do CHKO České Středohoří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1176

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (zastřešené posezení, ohniště, stolní tenis) leží na samotě u lesa v malebném prostředí na Kokořínsku přímo na turistické stezce vedoucí Čertovou roklí.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 2371

Akceptované poukázky a asociace