Zobrazit na mapě

Zámek s expozicí klobouků Nový Jičín

Hrady a zámky

Renesanční zámek v Novém Jičíně byl rodem Žerotínů přestavěn z původního gotického městského domu pánů z Kravař. Z tohoto objektu byla zachována gotická věž a palác a část městského opevnění, které chránilo i areál zámku. V 16. století v době, kdy městu vládl Jezuitský řád, bylo v zámeckém paláci sídlo úředníků a jejich byty. V roce 1678 vypukl ve městě velký požár, který silně poškodil i budovu zámku. Byly provedeny jen nejnutnější opravy, objekt již nikdy nezískal svou někdejší podobu. V roce 1760 byl založen zámecký park a bylo zrušeno opevnění. Pozůstatky tohoto opevnění je však stále možné si prohlédnout nedaleko zámku. Uchovala se i nárožní strážní věž z roku 1614.

V objektu zámku sídlí Muzeum Novojičínska. Návštěvníci muzea se mohou seznámit mj. s poutavou stálou výstavou s názvem "Nechte na hlavě", kde si je možno prohlédnout nádhernou expozici klobouků a pokrývek hlavy.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek s expozicí klobouků Nový Jičín je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek s expozicí klobouků Nový Jičín je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylově a kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu se 2 terasami (posezení, gril) leží v historickém centru městečka Štramberk přímo pod hradní věží Štramberská trúba v malebné krajině Podbeskydí.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2070

Dnes zobrazeno 9x

Rezervováno 10. 6.

Malá jednoduše zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (zahradní nábytek, gril) na kraji malé obce v malebné krajině beskydského předhůří s ideálními podmínkami k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1627

Dnes zobrazeno 59x

Jednoduše a účelně zařízená chata v oplocené zahradě (terasa, dětský bazének) v chatové osadě u lesa s nádherným výhledem na panorama Beskyd 3 km od Frenštátu pod Radhoštěm (aquapark).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0041

Prostorná kvalitně zařízená chalupa resp. zcela samostatná podkrovní část chalupy se samostatným vchodem s velkou neoplocenou zahradou (pergola, posezení, ohniště, hřiště) v okrajové části obce.

6 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 1628

Velmi pěkná chata s wellness místností (whirpool, infrasauna) na neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb, trampolína, dětský koutek) v malé chatové osadě u lesa jen 1,5 km od lanovky na Pustevny.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1354

Dnes zobrazeno 8x

Mimořádně atraktivní chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, posezení, gril, zahradní kuchyňka) v klidné části obce poblíž lesa jen 6 km od přehrady Bystřička.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1831

Velmi pěkný samostatný apartmán v prvním patře penzionu leží v malebném horském prostředí ideálním k turistice jen 1,5 km od lanovky na Pustevny a jen 0,8 km od lanového parku Tarzánie.

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 1748

Dnes zobrazeno 20x

Jednoduše zařízená chalupa v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) v tiché ulici nevelké obce jen 5 km od přehrady Bystřička (koupání, rybaření) a jen 19 km od Rožnova pod Radhoštěm.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1547

Akceptované poukázky a asociace