Zobrazit na mapě

Zámek s expozicí klobouků Nový Jičín

Hrady a zámky

Renesanční zámek v Novém Jičíně byl rodem Žerotínů přestavěn z původního gotického městského domu pánů z Kravař. Z tohoto objektu byla zachována gotická věž a palác a část městského opevnění, které chránilo i areál zámku. V 16. století v době, kdy městu vládl Jezuitský řád, bylo v zámeckém paláci sídlo úředníků a jejich byty. V roce 1678 vypukl ve městě velký požár, který silně poškodil i budovu zámku. Byly provedeny jen nejnutnější opravy, objekt již nikdy nezískal svou někdejší podobu. V roce 1760 byl založen zámecký park a bylo zrušeno opevnění. Pozůstatky tohoto opevnění je však stále možné si prohlédnout nedaleko zámku. Uchovala se i nárožní strážní věž z roku 1614.

V objektu zámku sídlí Muzeum Novojičínska. Návštěvníci muzea se mohou seznámit mj. s poutavou stálou výstavou s názvem "Nechte na hlavě", kde si je možno prohlédnout nádhernou expozici klobouků a pokrývek hlavy.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek s expozicí klobouků Nový Jičín je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek s expozicí klobouků Nový Jičín je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 139 lidí

Pěkná chalupa s velkou zastřešenou pergolou (posezení, krb) na oploceném pozemku (bazén, stolní tenis, hřiště pro míčové hry, ruské kuželky) jen 50 m od nové cyklostezky a jen 2 km od koupaliště.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1039

Stylově a kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu se 2 terasami (posezení, gril) leží v historickém centru městečka Štramberk přímo pod hradní věží Štramberská trúba v malebné krajině Podbeskydí.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2070

Malá jednoduše zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (zahradní nábytek, gril) na kraji malé obce v malebné krajině beskydského předhůří s ideálními podmínkami k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1627

Prohlíželo 164 lidí

Jednoduše a účelně zařízená chata v oplocené zahradě (terasa, dětský bazének) v chatové osadě u lesa s nádherným výhledem na panorama Beskyd 3 km od Frenštátu pod Radhoštěm (aquapark).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0041

Retro chalupa k pronájmu se stylově zrekonstruovaným interiérem a oplocenou zahrádkou (bazén, posezení, gril, ohniště) leží v turisticky zajímavé oblasti Beskyd jen 4,5 km od lanovky na Pustevny.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2180

Moderní chalupa k pronájmu leží na malebném místě v bývalém lomu na samotě na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) zcela na okraji města jen 1 km od koupaliště a jen 2 km od skanzenu.

3 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2286

Prostorná kvalitně zařízená chalupa resp. zcela samostatná podkrovní část chalupy se samostatným vchodem s velkou neoplocenou zahradou (pergola, posezení, ohniště, hřiště) v okrajové části obce.

6 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 1628

Velmi pěkná chata s wellness místností (whirpool, infrasauna) na neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb, trampolína, dětský koutek) v malé chatové osadě u lesa jen 1,5 km od lanovky na Pustevny.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1354

Akceptované poukázky a asociace