Chata Kníničky

2 ložnice
Domácí zvíře
Internet v objektu - wifi
Maximálně pro 5 osob
U vody
Cyklotrasy v okolí
Číslo chaty: 2178

Rodinná dovolená

Novinka 2022

Chata na samotě

Chata na víkend


Pronájem chaty Kníničky - podrobný popis

Moderně vybavená 3-pokojová chata (80 m2) po celkové rekonstrukci leží jen 250 m od Brněnské přehrady v chatové oblasti obce Kníničky a nabízí pronájem pro max. 5 osob. Vstup do chaty je přes zastřešenou terasu s jídelním stolem a židlemi. Vchází se přímo do obytného pokoje. Obytný pokoj je vybaven sedacím koutem, krbovými kamny a TV. Součástí obytného pokoje je také výklenek, ve kterém je umístěn kuchyňský kout (plynová plotna – 2 hořáky, lednička s mrazicím boxem, mikrovlnná trouba, remoska, el. konvice, výklopný stolek s židlemi). Z obytného pokoje je přístupná koupelna (vana, umyvadlo a WC) a vedou z něj příkré skládací půdní schody ke 2 ložnicím v podkroví: 1/ se 3 lůžky; vstup na balkón a 2/ se 2 lůžky. V chatě je zavedeno připojení k internetu (WI-FI). Topení: dřevem v krbových kamnech. Nekuřácký objekt. Na neoploceném pozemku u chaty mají hosté k dispozici ohniště a přenosný gril na dřevěné uhlí. Neoplocené parkování pro max. 1 automobil ve vzdálenosti cca. 50 m. Možnost uschování kol v uzamykatelném sklepě. Od chaty se ze strmého kopce schází cca. 250 m k Brněnské přehradě. Brněnská přehrada nabízí ideální podmínky pro rybáře, možnost přírodního koupání, je na ní provozována pravidelná výletní lodní doprava a na jejích březích najdete nespočet restauračních zařízení a dalšího sportovně-rekreačního vyžití.

Domácí zvíře Domácí zvíře za poplatek 350,-Kč/zvíře/týden. Více o pobytech se psy.
Internet v objektu - wifi Ano
U vody Ano
Les u objektu Ano
Krb Krbová kamna
Kolárna Možnost úschovy kol v uzamykatelném sklepě.
Objekt bez majitele Ano
Povlečení Ano
TV Ano
Vzdálenost stravování Restaurace v místě (0,5 km) nebo v Rozdrojovicích (1 km).
Vzdálenost nákupu Nákupy v Rozdrojovicích (1 km) nebo v Brně Bystrci (4 km).

Fakultativní služby

Povlečení je v ceně pobytu. Ručníky a utěrky vzít s sebou.

Příjezd/Odjezd

10:00 - 11:00 / 14:30 - 15:30


Ceník ubytování –  týdenní pobyty So - So

 • Aktuálně nejsou zadány žádné ceny

Poplatky na místě

Rekreační poplatek 15,-Kč/osoba/den. Vratná kauce 2000,-Kč. Poplatek za psa (domácí zvíře) 350,-Kč/zvíře/týden.

Platba a délka ubytování

Ceník ubytování chaty Kníničky je stanoven za pronájem celého objektu bez ohledu na počet ubytovaných osob, pokud není v ceníku uvedeno jinak. Standardně je pronájem chaty poskytován v týdenních turnusech od soboty do soboty nebo v jeho násobcích.

Platbu zálohy ve výši 50% z celkové ceny za pronájem chaty je třeba uhradit do tří pracovních dní poté, co Vám bude rezervace potvrzena. Doplatek je splatný 22 dní před nástupem na ubytování. Začíná-li Váš pobyt za 25 dní a méně, hradí se po potvrzení rezervace celá částka včetně doplatku. Údaje pro platbu obdržíte v potvrzení rezervace. Podrobnější informace o postupu vyřízení rezervace ubytování ze strany cestovní agentury DDS TOUR naleznete na stránce jak objednávat. V případě zájmu o pobyt nás neváhejte kontaktovat.


Volné termíny –  Týdenní pobyty So - So

 • Aktuálně nejsou dostupné žádné volné termíny

Víkendové pobyty

Pobyty na víkend a prodloužený víkend

Víkendové pobyty a prodloužené víkendy se vyřizují prostřednictvím poptávkového formuláře níže.

Víkend nebo prodloužený víkend si můžete dopřát mimo hlavní letní a zimní sezónu, kdy jsou v nabídce jen týdenní pobyty. Aktuálně  jsou k dispozici víkendové pobyty na jaře a na podzim 2024. Nejčastěji jsou poptávány víkendy a prodloužené víkendy v období od května do poloviny června.

S předstihem si můžete plánovat i víkendový pobyt na chatě na podzim 2024.

Chata  Kníničky je k dispozici na minimálně 2 noci za cenu 2 500,- Kč za noc.

Poptávkový formulář k Chata Kníničky

Zobrazit poptávkový formulář


Popis okolí chaty Kníničky

 • Brněnská městská část a chatová rekreační oblast Kníničky leží u Brněnské přehrady v krásném lesnatém prostředí cca. 12 km severozápadně od centra Brna. Místo je ideální k trávení dovolené u vody, k cykloturistice (značená síť cyklotras) nebo k poznávání pamětihodností Brna a Jihomoravského kraje. Přírodní koupání, vodní sporty a rybaření přímo na Brněnské přehradě. Nejbližší pláže Ohrada a Sokolské koupaliště jsou vzdáleny cca. 500 až 700 m od chaty. U Brněnské přehrady lze využít kromě dalších upravovaných pláží i hřiště pro děti, půjčovny loděk a šlapadel. Oblíbené jsou výlety lodí (např. na hrad Veveří a do Veverské Bítýšky). Brněnská přehrada je také oblíbeným cílem rybářů. Tenisové kurty a bechvolejbalová hřiště (1,2 km) v místě. Saunový svět, termální bazénky a bowling v místě (1,2 km). Posilovna a krytý bazén v Brně Bystrci (4 km). Golf v Jinačovicíh (5 km). Nákupy v Rozdrojovicích (1 km) nebo v Brně Bystrci (4 km). Restaurace v místě (0,5 km) nebo v Rozdrojovicích (1 km). Další možnosti zábavy, sportu a kulturního vyžití v Brně (centrum cca. 12 km).

Turistické cíle:

 • okolí Brněnské přehrady (hrad Veveří, Přírodní park Podkomorské lesy – Kočičí žleb, Ríšova studánka, Helenčina studánka, Obora Kuřim),
 • Brno (hrad Špilberk, katedrála Petrov, Stará radnice, Nová radnice, Kapucínský klášter a hrobka, Moravské zemské muzeum, Muzeum Pavilon Anthropos, Technické muzeum, vila Tugendhat, vila Stiassni, Zoologická zahrada, Masarykův okruh, rozhledna Holedná),
 • CHKO Moravský kras (propast Macocha, Punkevní jeskyně, Sloupsko-šošůvské jeskyně, Kateřinská jeskyně, jeskyně Balcarka, jeskyně Výpustek, Rudické propadání, Rakovecké údolí),
 • Slavkovské Bojiště (zámek ve Slavkově u Brna, Mohyla míru na Prackém kopci, Žuráň, Santon, Stará pošta),
 • Lelekovice (rozhledna Babí lom),
 • Vranov (paulánský klášter),
 • Čebín (rozhledna Čebínka),
 • Tišnov (přírodní park Květnice, rozhledna Klucanina),
 • Předklášteří u Tišnova (klášter s proslulou branou Porta Coeli),
 • Lysice (zámek),
 • Rájec-Jestřebí (zámek),
 • Rosice (zámek),
 • Dolní Kounice (zřícenina kláštera Rosa Coeli),
 • Zbýšov (Muzeum průmyslových železnic),
 • Ivančice (památník Alfonse Muchy, Expozice Vladimíra Menšíka, rozhledna Réna),
 • Oslavany (Muzeum hornictví a energetiky, těžní věž Kukla),
 • Moravský Krumlov (zámek - je zde umístěna Slovanská epopej od Alfonse Muchy).

Souhrn rekreačních možností v okolí chaty Kníničky

Cyklotrasy v okolí Ano
Koupání a vodní sporty v okolí Přírodní koupán přímo na Brněnské přehradě. Nejbližší pláže Ohrada a Sokolské koupaliště jsou vzdáleny cca. 500 až 700 m od chaty. Krytý bazén v Brně Bystrci (4 km).
Rybaření v okolí Rybaření přímo na Brněnské přehradě (250 m).
Tenis v okolí Tenisové kurty v místě (1,2 km).
Golf v okolí Golf v Jinačovicíh (5 km).
Posilovna v okolí Posilovna v Brně Bystrci (4 km).

V naší nabídce naleznete i další ubytování ve stejné lokalitě jako Chata Kníničky: Chata Jižní Morava, Chata okolí Brna, Chata Brno-venkov, Chata Jihomoravský kraj.


Dotazy k pronájmu chaty Kníničky Položit dotaz

 • K pronájmu chaty Kníničky nejsou zatím žádné dotazy.


Seznam turistických cílů v okolí chaty Kníničky Všechny turistické cíle


Související objekty

Akceptované poukázky a asociace