Chata Dobšín - Kamenice

1 ložnice
Domácí zvíře
S bazénem
Maximálně pro 4 osoby
Oplocení zahrady
Cyklotrasy v okolí
Číslo chaty: 1317

Náš tip

Rodinná dovolená

Novinka 2013

Chata na víkend


Pronájem chaty Dobšín - Kamenice - podrobný popis

Kvalitně zařízená 1-pokojová chata (55 m2) pro 4 osoby na kraji malé obce. Veranda. Prostorná obytná místnost je vybavena sedací soupravou (rozkládací gauč pro 2 osoby), jídelním a kuchyňským koutem, krbovými kamny, TV, rádiem a dvojlůžkem. V kuchyňském koutě je k dispozici indukční varná deska (2 varné jednotky), lednička, myčka na nádobí, mikrovlnná trouba, kávovar, el. konvice a sporák na tuhá paliva. Dětská postýlka a židlička jsou na vyžádání. Koupelna se sprchovým koutem a WC – bojler 50 l. Topení dřevem v kamnech. Nekuřácký objekt. Na velké oplocené zahradě (1980 m2) se nachází zapuštěný bazén (2,8 x 1,6 x 0,9 m), travnaté hřiště (síť a míč k dispozici), venkovní posezení, zahradní krb, přírodní koupací jezírko s rybami (hloubka až 2,3 m) a zahradní sprcha. Možnost úschovy jízdních kol. Oplocené parkování.

Domácí zvíře Domácí zvíře za poplatek 350,-Kč/zvíře/týden. Více o pobytech se psy.
S bazénem Ano
Oplocení zahrady Ano
Les u objektu Les je od chaty vzdálen asi 300 m.
Objekt bez majitele Ano
Povlečení Povlečení za poplatek 50,-Kč/lůžko/výměna.
TV Ano
Vzdálenost stravování Restaurace v místě (0,3 km)

Popis objektu majitelem

Jedná se o nový samostatně stojící rekreační objekt s rozsáhlou zahradou, který je zasasen do chráněné krajinné oblasti Český ráj. Pobyt strávený u nás je balzámem na duši. Oblast, ve které se nachází rekreační objekt je nazýván "jižní branou Českého ráje". Zejména v letních měsících se jedná o turisticky a cyklisticky vyhledávaný a velmi navštěvovaný kraj. Velmi krásně je u nás na jaře, když se příroda probouzí, ale i na podzim, když je příroda krásně barevná. Na zahradě můžete využít koupání v přírodním rybníčku nebo v bazénu. Dále můžete využít i travnaté hřiště o rozloze 19 x 9 m pro různé míčové hry. Samozřejmostí je i využití úschovny jízdních kol a dvou grilů s nově postaveným venkovním posezením. Rekreační objekt stále vylepšujeme, aby se hostům u nás líbilo a rádi se k nám vraceli. V obci jsou tři restaurační zařízení, která můžeme vřele doporučit. V obci Kněžmost, která je vzdálena 5 km od chaty, se nachází dvě vyhlášené prodejny uzenin přímo od řezníka.

Fakultativní služby

Povlečení, ručníky a utěrky vzít s sebou. Povlečení je možno zapůjčit za popl. na místě 50,-Kč/lůžko/výměna.

Příjezd/Odjezd

16.00 - 19.00 / 8.00 - 10.00


Ceník ubytování –  týdenní pobyty So - So

  • Aktuálně nejsou zadány žádné ceny

Poplatky na místě

Rekreační poplatek. Vratná kauce 2000,-Kč. Spotřeba el. energie a vody. Poplatek za psa (domácí zvíře) 350,-Kč/zvíře/týden.

Platba a délka ubytování

Ceník ubytování chaty Dobšín - Kamenice je stanoven za pronájem celého objektu bez ohledu na počet ubytovaných osob, pokud není v ceníku uvedeno jinak. Standardně je pronájem chaty poskytován v týdenních turnusech od soboty do soboty nebo v jeho násobcích.

Platbu zálohy ve výši 50% z celkové ceny za pronájem chaty je třeba uhradit do tří pracovních dní poté, co Vám bude rezervace potvrzena. Doplatek je splatný 22 dní před nástupem na ubytování. Začíná-li Váš pobyt za 25 dní a méně, hradí se po potvrzení rezervace celá částka včetně doplatku. Údaje pro platbu obdržíte v potvrzení rezervace. Podrobnější informace o postupu vyřízení rezervace ubytování ze strany cestovní agentury DDS TOUR naleznete na stránce jak objednávat. V případě zájmu o pobyt nás neváhejte kontaktovat.


Volné termíny –  Týdenní pobyty So - So

  • Aktuálně nejsou dostupné žádné volné termíny

Víkendové pobyty

Pobyty na víkend a prodloužený víkend

Víkendové pobyty a prodloužené víkendy se vyřizují prostřednictvím poptávkového formuláře níže.

Víkend nebo prodloužený víkend si můžete dopřát mimo hlavní letní a zimní sezónu, kdy jsou v nabídce jen týdenní pobyty. Aktuálně  jsou k dispozici víkendové pobyty na jaře 2024. Nejčastěji jsou poptávány víkendy a prodloužené víkendy v období od dubna do poloviny června. Objednávat tak již lze např. pronájem chaty na Velikonoce 2024.

S předstihem si můžete plánovat i víkendový pobyt na chatě na podzim 2024.

Chata  Dobšín - Kamenice je k dispozici na minimálně 2 noci za cenu 1 382,- Kč za noc.

Poptávkový formulář k Chata Dobšín - Kamenice

Zobrazit poptávkový formulář


Popis okolí chaty Dobšín - Kamenice

Vesnička Dobšín se svou místní částí Kamenice leží v srdci Českého ráje (nejstarší chráněná krajinná oblast u nás) nedaleko hradu Kost, cca. 19 km severozápadně od Jičína. Zdejší okolí je ideální k výletům za historickými památkami, k vycházkám do skalních měst, k cykloturistice (značené cyklotrasy), či k houbaření. Přírodní koupání a rybaření na Drhlenském rybníku (2 km) nebo na Komárovském rybníku (5 km). Koupaliště v Sobotce (6 km). Aquapark v Jičíně (21 km). Jízda na koni ve Střehomi (5 km). Restaurace v místě (0,3 km), nákupy v Sobotce (6 km) nebo Dolním Bousově (7 km). Turistické cíle: skalní města jako např. Drábské světničky, Hruboskalsko, Klokočské a Betlémské skály, Prachovské skály; Kozákov (hora s rozhlednou); zámky - Hrubá Skála, Humprecht, Dětenice, Hrubý Rohozec, Sychrov, Mnichovo Hradiště; hrady a zříceniny – Kost, Valečov, Trosky, Valdštejn, Vranov, Frýdštejn; Troskovice (Muzeum panenek a medvídků), Rovensko pod Troskami (dřevěná zvonice s obrácenými zvony – rarita v ČR), Dolánky u Turnova (Dlaskův statek – lidová architektura), Malá Skála (Boučkův statek – lidová architektura s expozicí malíře Josefa Jíry), Jičín (Regionální muzeum ve zdejším zámku, letohrádek Valdštejnská lodžie, Valdická brána, rozhledna Milohlídka, Rumcajsova ševcovna), Bakov nad Jizerou (Muzeum mlynářství).

Tipy od majitele

V okolí námi nabízené chaty se nachází známá zřícenina gotického hradu Trosky, hrad Kost, zámek Hrubá Skála, Prachovské skály, Valdštejnovo náměstí v Jičíně, lovecký zámeček Humprecht, Příhrazské a Suché skály, hrady Valdštejn a Roštejn, Hruboskalské skalní město, Drábské světničky, zámek Hrubý Rohozec, zámek Sychrov, Kumburk a Brablec, Veliš a Libosad, nejvyšší kopce Českého ráje Kozákov a Tábor, Semtínská a Tatobitská lípa, Rebelantské zvony v Rovensku pod Troskami a koupání v Dolním Bousově, který je vzdálen 5 km od chaty.

Doporučujeme a nabízíme Vám dále možnost koupání v Sobotce, Pelíšku, Jinolicích, Drhlenách a na Branžeži. Využít lze také jičínský krytý bazén. Doporučit můžeme i návštěvu města Turnov, který je srdcem Českého ráje a zde muzeum hry nebo turnovské muzeum kamenářské.

Když už se rozhodnete pro pobyt v Českém ráji, tak se vlastně vracíte do dětských let. Navštívíte totiž místa, kde se odehrávaly různé pohádky a filmy. No řekněte sami. Kolikrát jste viděli například Prince Bajaju? Nebo znáte pohádkovou vesničku Vesec nad hradem Kost, kde se natáčel film Přijela k nám pouť? Tato kouzelná vesnička Vás vtáhne do minulosti, protože se jedná o živý skanzen plný malebných roubených chalup. Je to místo, kde se opravdu zastavil čas. Mezi nejslavnější filmy, které se v Českém ráji natáčely, patří film Jak dostat tatínka do polepšovny. A co takhle Fanda-vodník v podání Petra Nárožného (Vodník a říká mi Fando), tak to právě Petr Nárožný vjel na Babetě do rybníka Vidlák. V Českém ráji se natáčely také pohádky Nesmrtelná teta, Princ a Večernice, O ztracené lásce, Prima sezóna nebo drama Psí kůže.

Při svých toulkách Českým rájem určitě neminete známý skvost lidové architektury Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova a co by kamenem dohodil je vzdálen i další skvost lidové architektury Kopicův statek, kde se natáčela pohádka Rumplcimprcampr.

Jako v každém kraji, tak i v Českém ráji se nachází několik rozhleden. Mezi nejnovější rozhledny patří rozhledna nad Čížovkami, která je od chaty vzdálena pouhý 1 km. Mezi známé rozhledny patří bezesporu Zebín, který se nachází kousek od Jičína. Dále je to rozhledna Brada a Čeřovka. Když už budete putovat v okolí Jičína, proč nenavštívit s dětmi Rumcajsovu jeskyni, která se nachází jen kousek od rozhledny Brada. Kolem vede Rumcajsova stezka a pro rodiny s dětmi je připraven Cipískův okruh. Kousek od Radostné pod Troskami se nachází další rozhledna, která se jmenuje podle obce Dubecko. Mezi naše významné rozhledny určitě patří i zřícenina hradu Trosky, ze kterého se naskýtá nádherný kruhovitý rozhled na celý Český ráj.

Jedná se o kraj, do kterého se budete určitě rádi vracet, protože se jedná opravdu o srdce České republiky a proto je nazýván Český ráj.

Souhrn rekreačních možností v okolí chaty Dobšín - Kamenice

Cyklotrasy v okolí Ano
Koupání a vodní sporty v okolí Přírodní koupání a rybaření na Drhlenském rybníku (2 km) nebo na Komárovském rybníku (5 km). Koupaliště v Sobotce (6 km). Aquapark v Jičíně (21 km).
Rybaření v okolí Rybaření na Drhlenském (2 km) nebo Komárovském rybníku (5 km)
Jízda na koni v okolí Jízda na koni ve Střehomi (5 km)
Tenis v okolí Tenisové kurty v Sobotce (6 km)

Dotazy k pronájmu chaty Dobšín - Kamenice Položit dotaz

Vloženo: 13.1.2015

Dobrý den, jak je velké jezírko - dá se plavat po celém (nevadí vodní rostliny) ?Děkuji.

Dobrý den,

děkujeme Vám za Váš dotaz k chatě 1317 Kamenice - Dobšín. Koupací jezírko můžete vidět na fotografiích č. 5 a 8 ve fotogalerii. V části jezírka se určitě pár temp udělat dá, ale spíše je to koupací, než plavací jezírko. Je třeba počítat s tím, že jezírko má různou hloubku a proto není možné plavat po celé hladině jezírka.

V případě dalších dotazů se na nás můžete obrátit také prostřednictvím bezplatné zákaznické linky 800 101 127 každý pracovní den od 8:00 do 17:00 hodin.

 

Vloženo: 18.11.2014

Dobry den, radi bychom objekt na cely cervenec. je mozne uskladnit kola? Zásobování vodou - studna, vodovod? kdo by se pri dlouhodobějším pronajmu staral o zahradu - sekání trávy apod. Predem dekuji Zuzana Jedlickova

Vážená paní Jedličková,

děkujeme Vám za Váš zájem o chatu 1317 Dobšín - Kamenice.

Červencové termíny jsou zatím volné. Ubytování probíhá v celotýdenních cyklech od soboty do soboty. Objednání několika týdnů je samozřejmě možné. Cena: 9.667,- Kč/objekt/týden. Poplatky na místě: Rekreační poplatek. Vratná kauce 2000,-Kč. Spotřeba el. energie a vody. Poplatek za psa (domácí zvíře) 350,-Kč/zvíře/týden.

Jízdní kola je možné uschovat. V objektu je rozvedená vodovodem pitná voda. Údržbu zahrady (pokos trávy) by zajišťoval majitel chaty, který by se občas dle domluvy s Vámi kvůli údržbě dostavil.

V případě Vašeho zájmu o objednání pobytu nás můžete kontaktovat na bezplatné lince 800 101 127 nebo e-mailem.

S pozdravem

DDS TOUR s.r.o.
Josefská 425/25, CZ - 602 00 BRNO
pobočka - Vídeňská 91, 656 05 BRNO
Tel.: 00420-542 215 662-3
F
ax: 00420-542 210 837
E-Mail:info@ddsbrno.cz
www.chaty-chalupy-dds.cz

 

Zobrazit všechny dotazy


Seznam turistických cílů v okolí chaty Dobšín - Kamenice Všechny turistické cíle


Související objekty

Akceptované poukázky a asociace