127 objektů dle katalogu

Název katalogu: Východní Čechy

Chata Dobšín - Kamenice - Český ráj

Velmi atraktivní chata v oplocené krásně udržované zahradě (bazén, hřiště, posezení, krb, přírodní koupací jezírko) na kraji malé obce jen 2 km od hradu Kost. Ideální k cykloturistice. - podrobný popis

Zobrazit na mapě Lokalita: Česká  republika, Východní Čechy, Český ráj
Počet ložnic: 1
Počet osob: 4
Číslo chaty: 1317

od 0 za pronájem na týden
Náš tip Rodinná dovolená Chata na víkend

Pronájem chaty Dobšín - Kamenice - podrobný popis

Kvalitně zařízená 1-pokojová chata (55 m2) pro 4 osoby na kraji malé obce. Veranda. Prostorná obytná místnost je vybavena sedací soupravou (rozkládací gauč pro 2 osoby), jídelním a kuchyňským koutem, krbovými kamny, TV, rádiem a dvojlůžkem. V kuchyňském koutě je k dispozici indukční varná deska (2 varné jednotky), lednička, myčka na nádobí, mikrovlnná trouba, kávovar, el. konvice a sporák na tuhá paliva. Dětská postýlka a židlička jsou na vyžádání. Koupelna se sprchovým koutem a WC – bojler 50 l. Topení dřevem v kamnech. Nekuřácký objekt. Na velké oplocené zahradě (1980 m2) se nachází zapuštěný bazén (2,8 x 1,6 x 0,9 m), travnaté hřiště (síť a míč k dispozici), venkovní posezení, zahradní krb, přírodní koupací jezírko s rybami (hloubka až 2,3 m) a zahradní sprcha. Možnost úschovy jízdních kol. Oplocené parkování.

Popis objektu majitelem

Jedná se o nový samostatně stojící rekreační objekt s rozsáhlou zahradou, který je zasasen do chráněné krajinné oblasti Český ráj. Pobyt strávený u nás je balzámem na duši. Oblast, ve které se nachází rekreační objekt je nazýván "jižní branou Českého ráje". Zejména v letních měsících se jedná o turisticky a cyklisticky vyhledávaný a velmi navštěvovaný kraj. Velmi krásně je u nás na jaře, když se příroda probouzí, ale i na podzim, když je příroda krásně barevná. Na zahradě můžete využít koupání v přírodním rybníčku nebo v bazénu. Dále můžete využít i travnaté hřiště o rozloze 19 x 9 m pro různé míčové hry. Samozřejmostí je i využití úschovny jízdních kol a dvou grilů s nově postaveným venkovním posezením. Rekreační objekt stále vylepšujeme, aby se hostům u nás líbilo a rádi se k nám vraceli. V obci jsou tři restaurační zařízení, která můžeme vřele doporučit. V obci Kněžmost, která je vzdálena 5 km od chaty, se nachází dvě vyhlášené prodejny uzenin přímo od řezníka.

Fakultativní služby

Povlečení, ručníky a utěrky vzít s sebou. Povlečení je možno zapůjčit za popl. na místě 50,-Kč/lůžko/výměna.

Příjezd/Odjezd

16.00 - 19.00 / 8.00 - 10.00

Parametry a vybavení chaty Dobšín - Kamenice

Název Popis
Domácí zvíře Domácí zvíře za poplatek 350,-Kč/zvíře/týden. Více o pobytech se psy.
S bazénem Ano
Oplocení zahrady Ano
Les u objektu Les je od chaty vzdálen asi 300 m.
Objekt bez majitele Ano
Povlečení Povlečení za poplatek 50,-Kč/lůžko/výměna.
TV Ano
Vzdálenost stravování Restaurace v místě (0,3 km)

Volné termíny - týdenní pobyty So - So

Aktuálně nejsou dostupné žádné volné termíny

Ceník ubytování - týdenní pobyty So - So

Aktuálně nejsou zadány žádné ceny

Ceník -  Víkendové pobyty, prodloužené víkendy 

Minimální délka pobytu je stanovena na 2 noci. Cena za 1 noc u víkendů a prodloužených víkendů činí 1 382,- Kč. Víkendy nelze objednat v hlavní sezóně. 

Poplatky na místě

Rekreační poplatek. Vratná kauce 2000,-Kč. Spotřeba el. energie a vody. Poplatek za psa (domácí zvíře) 350,-Kč/zvíře/týden.

Platba a délka ubytování

Ceník ubytování chaty Dobšín - Kamenice je stanoven za pronájem celého objektu bez ohledu na počet ubytovaných osob, pokud není v ceníku uvedeno jinak. Standardně je pronájem chaty poskytován v týdenních turnusech od soboty do soboty nebo v jeho násobcích.

Platbu zálohy ve výši 50% z celkové ceny za pronájem chaty je třeba uhradit do tří pracovních dní poté, co Vám bude rezervace potvrzena. Doplatek je splatný 22 dní před nástupem na ubytování. Začíná-li Váš pobyt za 25 dní a méně, hradí se po potvrzení rezervace celá částka včetně doplatku. Údaje pro platbu obdržíte v potvrzení rezervace. Podrobnější informace o postupu vyřízení rezervace ubytování ze strany cestovní agentury DDS TOUR naleznete na stránce jak objednávat. V případě zájmu o pobyt nás neváhejte kontaktovat.

Popis okolí chaty Dobšín - Kamenice

Vesnička Dobšín se svou místní částí Kamenice leží v srdci Českého ráje (nejstarší chráněná krajinná oblast u nás) nedaleko hradu Kost, cca. 19 km severozápadně od Jičína. Zdejší okolí je ideální k výletům za historickými památkami, k vycházkám do skalních měst, k cykloturistice (značené cyklotrasy), či k houbaření. Přírodní koupání a rybaření na Drhlenském rybníku (2 km) nebo na Komárovském rybníku (5 km). Koupaliště v Sobotce (6 km). Aquapark v Jičíně (21 km). Jízda na koni ve Střehomi (5 km). Restaurace v místě (0,3 km), nákupy v Sobotce (6 km) nebo Dolním Bousově (7 km). Turistické cíle: skalní města jako např. Drábské světničky, Hruboskalsko, Klokočské a Betlémské skály, Prachovské skály; Kozákov (hora s rozhlednou); zámky - Hrubá Skála, Humprecht, Dětenice, Hrubý Rohozec, Sychrov, Mnichovo Hradiště; hrady a zříceniny – Kost, Valečov, Trosky, Valdštejn, Vranov, Frýdštejn; Troskovice (Muzeum panenek a medvídků), Rovensko pod Troskami (dřevěná zvonice s obrácenými zvony – rarita v ČR), Dolánky u Turnova (Dlaskův statek – lidová architektura), Malá Skála (Boučkův statek – lidová architektura s expozicí malíře Josefa Jíry), Jičín (Regionální muzeum ve zdejším zámku, letohrádek Valdštejnská lodžie, Valdická brána, rozhledna Milohlídka, Rumcajsova ševcovna), Bakov nad Jizerou (Muzeum mlynářství).

Popis okolí majitelem

V okolí námi nabízené chaty se nachází známá zřícenina gotického hradu Trosky, hrad Kost, zámek Hrubá Skála, Prachovské skály, Valdštejnovo náměstí v Jičíně, lovecký zámeček Humprecht, Příhrazské a Suché skály, hrady Valdštejn a Roštejn, Hruboskalské skalní město, Drábské světničky, zámek Hrubý Rohozec, zámek Sychrov, Kumburk a Brablec, Veliš a Libosad, nejvyšší kopce Českého ráje Kozákov a Tábor, Semtínská a Tatobitská lípa, Rebelantské zvony v Rovensku pod Troskami a koupání v Dolním Bousově, který je vzdálen 5 km od chaty.

Doporučujeme a nabízíme Vám dále možnost koupání v Sobotce, Pelíšku, Jinolicích, Drhlenách a na Branžeži. Využít lze také jičínský krytý bazén. Doporučit můžeme i návštěvu města Turnov, který je srdcem Českého ráje a zde muzeum hry nebo turnovské muzeum kamenářské.

Když už se rozhodnete pro pobyt v Českém ráji, tak se vlastně vracíte do dětských let. Navštívíte totiž místa, kde se odehrávaly různé pohádky a filmy. No řekněte sami. Kolikrát jste viděli například Prince Bajaju? Nebo znáte pohádkovou vesničku Vesec nad hradem Kost, kde se natáčel film Přijela k nám pouť? Tato kouzelná vesnička Vás vtáhne do minulosti, protože se jedná o živý skanzen plný malebných roubených chalup. Je to místo, kde se opravdu zastavil čas. Mezi nejslavnější filmy, které se v Českém ráji natáčely, patří film Jak dostat tatínka do polepšovny. A co takhle Fanda-vodník v podání Petra Nárožného (Vodník a říká mi Fando), tak to právě Petr Nárožný vjel na Babetě do rybníka Vidlák. V Českém ráji se natáčely také pohádky Nesmrtelná teta, Princ a Večernice, O ztracené lásce, Prima sezóna nebo drama Psí kůže.

Při svých toulkách Českým rájem určitě neminete známý skvost lidové architektury Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova a co by kamenem dohodil je vzdálen i další skvost lidové architektury Kopicův statek, kde se natáčela pohádka Rumplcimprcampr.

Jako v každém kraji, tak i v Českém ráji se nachází několik rozhleden. Mezi nejnovější rozhledny patří rozhledna nad Čížovkami, která je od chaty vzdálena pouhý 1 km. Mezi známé rozhledny patří bezesporu Zebín, který se nachází kousek od Jičína. Dále je to rozhledna Brada a Čeřovka. Když už budete putovat v okolí Jičína, proč nenavštívit s dětmi Rumcajsovu jeskyni, která se nachází jen kousek od rozhledny Brada. Kolem vede Rumcajsova stezka a pro rodiny s dětmi je připraven Cipískův okruh. Kousek od Radostné pod Troskami se nachází další rozhledna, která se jmenuje podle obce Dubecko. Mezi naše významné rozhledny určitě patří i zřícenina hradu Trosky, ze kterého se naskýtá nádherný kruhovitý rozhled na celý Český ráj.

Jedná se o kraj, do kterého se budete určitě rádi vracet, protože se jedná opravdu o srdce České republiky a proto je nazýván Český ráj.

Seznam turistických cílů v okolí chaty Dobšín - Kamenice

Turistický cíl Vzdálenost vzdušnou čarou
Hrad Kost 2.41 km
Zámek Humprecht 5.27 km
Příhrazské skály 5.44 km
Valečov 5.86 km
Český Ráj 8.46 km
Zámek Hrubá Skála 9.14 km
Zřícenina Valdštejn 9.44 km
Skalní město Hruboskalsko 9.58 km

Souhrn rekreačních možností v okolí chaty Dobšín - Kamenice

Název Popis
Koupání a vodní sporty v okolí Přírodní koupání a rybaření na Drhlenském rybníku (2 km) nebo na Komárovském rybníku (5 km). Koupaliště v Sobotce (6 km). Aquapark v Jičíně (21 km).
Rybaření v okolí Rybaření na Drhlenském (2 km) nebo Komárovském rybníku (5 km)
Cyklotrasy v okolí Ano
Jízda na koni v okolí Jízda na koni ve Střehomi (5 km)
Tenis v okolí Tenisové kurty v Sobotce (6 km)

Dotazy k pronájmu chaty Dobšín - Kamenice (5)


Vloženo: 13.1.2015

Dobrý den, jak je velké jezírko - dá se plavat po celém (nevadí vodní rostliny) ?Děkuji.

Dobrý den,

děkujeme Vám za Váš dotaz k chatě 1317 Kamenice - Dobšín. Koupací jezírko můžete vidět na fotografiích č. 5 a 8 ve fotogalerii. V části jezírka se určitě pár temp udělat dá, ale spíše je to koupací, než plavací jezírko. Je třeba počítat s tím, že jezírko má různou hloubku a proto není možné plavat po celé hladině jezírka.

V případě dalších dotazů se na nás můžete obrátit také prostřednictvím bezplatné zákaznické linky 800 101 127 každý pracovní den od 8:00 do 17:00 hodin.

 

Vloženo: 18.11.2014

Dobry den, radi bychom objekt na cely cervenec. je mozne uskladnit kola? Zásobování vodou - studna, vodovod? kdo by se pri dlouhodobějším pronajmu staral o zahradu - sekání trávy apod. Predem dekuji Zuzana Jedlickova

Vážená paní Jedličková,

děkujeme Vám za Váš zájem o chatu 1317 Dobšín - Kamenice.

Červencové termíny jsou zatím volné. Ubytování probíhá v celotýdenních cyklech od soboty do soboty. Objednání několika týdnů je samozřejmě možné. Cena: 9.667,- Kč/objekt/týden. Poplatky na místě: Rekreační poplatek. Vratná kauce 2000,-Kč. Spotřeba el. energie a vody. Poplatek za psa (domácí zvíře) 350,-Kč/zvíře/týden.

Jízdní kola je možné uschovat. V objektu je rozvedená vodovodem pitná voda. Údržbu zahrady (pokos trávy) by zajišťoval majitel chaty, který by se občas dle domluvy s Vámi kvůli údržbě dostavil.

V případě Vašeho zájmu o objednání pobytu nás můžete kontaktovat na bezplatné lince 800 101 127 nebo e-mailem.

S pozdravem

DDS TOUR s.r.o.
Josefská 425/25, CZ - 602 00 BRNO
pobočka - Vídeňská 91, 656 05 BRNO
Tel.: 00420-542 215 662-3
F
ax: 00420-542 210 837
E-Mail:info@ddsbrno.cz
www.chaty-chalupy-dds.cz

 

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.

Vyberte si délku a termín dovolené na chatě Dobšín - Kamenice

Zvolte délku dovolené
Vyberte termín kliknutím na vybranou oblast v kalendáři
Leden 2021
PoUtStČtPaSoNe
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Únor 2021
PoUtStČtPaSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Březen 2021
PoUtStČtPaSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Volný termín Obsazený nebo nedostupný termín Vámi vybraný termín
Nejprve vyberte termín v kalendáři.
REZERVOVAT
Pro rozbalení formuláře doporučení klikněte >

Doporučit objekt přátelům - Chata Dobšín - Kamenice

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.