Plzeňsko (Hracholuská přehrada) - Turistické zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na Plzeňsku doporučujeme navštívit turistické zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Plzeňsko (Hracholuská přehrada)
1
Přírodní zajímavosti

Rokycansko

Rokycansko leží západně od Plzně na hranici Křivoklátska a Brdské vrchoviny. Uprostřed leží město Rokycany ....

Turistické zajímavosti

Lázeňský areál Mariánské Lázně

Lázeňské centrum Mariánských Lázní je ukázkou nádherné lázeňské klasicistní architektury. Tradice lázeňské léčby zde spadá do samého počátku 19. století. Pro léčbu se využívá bohatství přírodních zdrojů léčivých pramenů a také ojedinělý Mariin plyn. Základem lázeňské léčby jsou minerální koupele a suché plynové koupele.

Turistické zajímavosti

Lázeňská kolonáda Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou mimo jiné proslulé svými lázeňskými kolonádami. Jsou zde hned tři: Mlýnská kolonáda, Tržní kolonáda a Vřídelní kolonáda. Bývala zde ještě čtvrtá Zámecká kolonáda, ta byla ale nedávno přebudována na lázeňský dům. Do prostoru kolonád jsou svedeny některé ze šedesáti místních léčivých pramenů. Návštěvníci zde naleznou možnost odpočinku, v létě se tu konají promenádní koncerty.

Turistické zajímavosti

Sklárna Moser

Karlovy Vary jsou mimo jiné proslavené výrobou překrásných skleněných výrobků. Návštěvníci tohoto města mají možnost prohlédnout si expozici v proslulé sklárně Moser. Mohou také nahlédnout do výroby skla přímo ve sklářské huti.

Turistické zajímavosti

Vyhlídka Diana s lanovkou

V okolí Karlových Varů je několik rozhleden. Nejznámější z nich je jistě rozhledna Diana. Diana se tyčí nad hotelem Pupp. Místu, kde stojí, se říká Výšina přátelství. K Dianě vede lanovka přímo z lázeňské kolonády. Vyhlídka Diana je ideálním místem pro rodinný výlet.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.