Zobrazit na mapě

Zámek Červená Lhota

Ve 13. století zde byla vybudována na skále uprostřed rybníka gotická tvrz. O dvě století později ji tehdejší majitelé přestavěli na renesanční zámek a Červená Lhota dostala svou současnou romantickou podobu.

Zámek je opravdu červený a velmi fotogenický, proto sem rády jezdí děti, zamilované páry i filmaři; ti Červenou Lhotu proslavili dnes už legendární pohádkou Zlatovláska.

V zámku je bohatá expozice dochovaného zařízení, renesanční nábytek, nádobí, obrazy, ale hlavně původní zdobená kachlová kamna, z nichž každá jsou malým uměleckým dílem.

Prohlídka zámku je možná od dubna do září. Ale i mimo tuto dobu si přijdou návštěvníci na své. V bezprostřední blízkosti zámku je zámecká zahrada a park; okolo rybníka pak krásným prostředím vede značená stezka, která otvírá vyhlídku na zámek z nejrůznějších úhlů a stojí za to i v zimním období. V létě pak u zámku probíhají různá divadelní přestavení a koncerty.

Fotogalerie - Zámek Červená Lhota

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Červená Lhota je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Červená Lhota je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Starší venkovská chalupa k pronájmu s pěkně zrekonstruovaným interiérem a terasou (posezení, gril) leží v malé obci na Táborsku jen 3 km od hradu Choustník.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1863

Účelně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (pergola, ohniště) v chatové osadě Švadlačky nedaleko řeky Lužnice (rybaření, přírodní koupání). Okolí je ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2067

Pěkná účelně zařízená chata v ohrazené zahradě (pergola, posezení, krb, ohniště) v chatové osadě u rybníka a jen 300 m od řeky Lužnice (ideální pro rybáře) nedaleko města Soběslav (koupaliště).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1012

Jednoduše zařízená chatka s terasou na louce (posezení, ohniště) na kraji obce jen cca. 50 m od řeky Lužnice (možnost rybaření) v krásné přírodě jižních Čech asi 15 km jižně od Tábora.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1013b

Pěkně zařízený mobilní domek přestavěný na zahradní chatku s terasou v malebné lokalitě na louce na kraji obce jen 50 m od řeky Lužnice (rybaření) asi 15 km jižně od historického města Tábor.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1808

Prohlíželo 136 lidí

Jednoduše zařízená chatka s terasou na louce (posezení, ohniště) na kraji obce jen cca. 50 m od řeky Lužnice (možnost rybaření) v krásné přírodě jižních Čech asi 15 km jižně od Tábora.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1013a

Pěkně zařízená chata k pronájmu v částečně oplocené zahradě (terasa s posezením, ohniště) leží na kraji malé obce v malebné jihočeské krajině jen 100 m od řeky Lužnice – ideální pro rybáře.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1575

Prohlíželo 103 lidí

Rezervováno 7. 12.

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (zapuštěný bazén, trampolína, gril). Na malebném místě v chatové osadě. Ubytování 1 km od řeky Lužnice (rybaření) a 5 km od Soběslavi (koupaliště).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2293

Akceptované poukázky a asociace