Šumava - Rozhledny - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na Šumavě doporučujeme navštívit rozhledny z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Šumava
1
Rozhledna Kleť

Rozhledna Kleť

Hora Kleť leží nedaleko Českého Krumlova. Na jejím vrcholu stojí kamenná věž, která slouží jako rozhledna. Její výška je patnáct metrů a poskytuje návštěvníkům nádhernou vyhlídku na jižní Čechy, Šumavu a při dobrém počasí je možné dohlédnout až na pohoří Alpy.

Klostermannova rozhledna Javorník

Klostermannova rozhledna Javorník

Z Javorníku je překrásný rozhled na okolní krajinu. Ten učaroval spisovateli Karlu Klostermannovi natolik, že se rozhodl zorganizovat vybudování rozhledny na jeho vrcholu. Podařilo se mu pro tento nápad získat pár přátel s jejichž pomocí by stavbu rozhledny zrealizoval. 1.světová válka jejich plány zmařila, ale rozhledna na Javorníku nakonec přece jen vyrostla.

Rozhledny

Rozhledna Svatobor

Nedaleko Sušice v krásné krajině Pošumaví stojí zalesněný vrch Svatobor. Na jeho vrcholu čeká na turisty půvabná roubená turistická chata s možností občerstvení a téměř třicetimetrová kamenná rozhledna vystavěná ve třicátých letech minulého století.

Rozhledny

Pancíř s rozhlednou

Hora Pancíř je jedním z nejnavštěvovanějších šumavských vrcholů. Na její vrchol vede sedačková lanovka i asfaltová silnice. Hora Pancíř se hodí k turistice celoročně. V létě lze navštívit rozhlednu na vrcholu či přírodní rezervaci na východním svahu. V zimě je zde k dispozici několik sjezdovek a lyžařských vleků.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.