Zobrazit na mapě

Čachrov - Muzeum železničních drezín

Muzea

Čachrov leží v okrese Klatovy v Plzeňském kraji. Pokud milujete historii, Muzeum železničních dresin (drezín) bude to pravé. 

Sbírka obsahuje drezíny od roku 1825 do nedávné současnosti. Obdivovat tu můžete i další železniční exponáty jako jsou historická čísla lokomotiv, výrobní štítky z lokomotiv a vozů, návěstidla a dokumenty mapující železniční regionální historii. Vše doplňuje i bohatá knihovna, fotografie a diapositivy. 

Mnoho těchto drezín si zahrálo v minulých i současných filmech a televizních pořadech – Páni kluci, Florenc 13.30, Hlídač č. 47, Toulavá kamera, Malá muzea, Tajemství železnice, Četníci z Luhačovic, Policie Modrava a další.

Zejména pro dětské návštěvníky muzea bude lákadlem zahradní modelová železnice. 

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Čachrov - Muzeum železničních drezín je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Čachrov - Muzeum železničních drezín je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 8x

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě v malé obci s nespočtem možností k turistickým výletům a cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1538

Velká účelně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorkem (posezení, gril, ohniště) leží v malé obci jižně od Klatov. Šumava láká k turistice, výletům za historií, houbaření a v zimě k lyžování.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 2177

Jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (terasa se zahradním nábytkem, ohniště) na okraji malé osady nedaleko lesa v malebném šumavském prostředí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2263

Dnes zobrazeno 18x

Stylová chata k pronájmu s hernou (stolní tenis, kulečník) a neoplocenou zahradou (bazén, posezení, krb) na malebném místě u lesa v sousedství pouze několika chalup v turisticky přitažlivé oblasti.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1534

Pěkně zařízená chata resp. zcela samostatná polovina dvojchaty se samostatným vchodem a zahradou (bazén, krb a pergola) v malé chatové osadě v blízkosti lesa. Ideální podmínky k turistice.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1235

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril, ohniště), v chatové rekreační osadě u lesa na okraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Šumavy.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2264

Kvalitně zařízený rekreační dům s velkou oplocenou zahradou (bazén, posezení, gril, houpačky, pískoviště) v tiché části obce s částečným výhledem k hradu Velhartice. Cykloturistika.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 0713

Dnes zobrazeno 12x

Rezervováno 6. 12.

Nově zrekonstruovaná chalupa s terasou a částečně oplocenou zahradou na okraji malé šumavské osady u lesa. Výborné podmínky k turistice, cykloturistice i k výletům za hrady a zámky do okolí.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 0218

Akceptované poukázky a asociace