Šumava - Památky - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na Šumavě doporučujeme navštívit památky z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Šumava
1
Klášter Vyšší Brod

Klášter Vyšší Brod

Ve Vyšším Brodě je vyhlášena městská památková zóna. Nejvýznamnější památkou je bezesporu vyšebrodský klášter. Tento monumentální objekt je vystavěn ve slohu gotickém. Náleží k němu kostel Nanebevzetí Panny Marie s překrásným interiérem. Ve veřejnosti přístupných prostorách kláštera jsou umístěny zajímavé expozice umění.

Památky

Hartmanice - horská synagoga

V obci Hartmanice na Šumavě lze navštívit unikátní zcela zrestaurovanou horskou židovskou synagogu. Byla vystavěna na konci 19. století místní židovskou obcí, která ve své době čítala přes dvě stě členů. Druhá světová válka a posléze komunistický režim se smutně podepsaly na osudu židovského obyvatelstva i synagogy. V současné době je synagoga zcela zrestaurována a přístupná veřejnosti.

Památky

Stožec - dřevěná kaple

Vesnice Stožec leží na krásném místě na břehu Studené Vltavy. V létě je možné do Stožce přijet historickým parním vláčkem. Příjemnou procházkou se z vesnice dostaneme k malebnému poutnímu místu Stožecká kaple. Ze Stožecké skály zde vytéká pramen, který má údajně léčivé účinky.

Památky

Kostel v Železné Rudě

Návštěvníky města Železná Ruda jistě zaujme barokní kostel Panny Marie Pomocné z Hvězdy, kterému vévodí mohutná cibulovitá kopule. Na jejím vrcholu je místo obvyklého kříže šesticípá hvězda a tvar hvězdy má i půdorys kostela. Kostel stojí na místě původní sklárny a na hlavním oltáři jsou sochy svatého Jindřicha a jeho manželky Kunhuty, kteří jsou patrony sklářů.

Památky

Černá věž Klatovy

Pokud chcete vidět královské město Klatovy pěkně z výšky, je nejlepší vystoupat na vrchol Černé věže v rohu náměstí hned vedle jezuitského chrámu Neposkvrněného početí Panny Marie a Svatého Ignáce. Věž získala své jméno podle tmavé barvy, kterou má od doby velkého požáru v roce 1758, kdy se žárem roztavil i věžní zvon a věž byla ožehnuta dočerna.

Památky

Katakomby Klatovy

V Klatovech na náměstí Míru stojí impozantní jezuitský kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a Svatého Ignáce. Pod ním se skrývá rozvětvené podzemí a v něm tajuplné katakomby. Místo bylo důmyslně odvětráváno a díky proudícímu vzduchu došlo k přirozené mumifikaci pohřbených těl. V současnosti je zde čtyřicet zachovalých mumií, které si mohou návštěvníci prohlédnout.

Památky

Barokní lékárna v Klatovech

Při návštěvě Klatov si nenechte ujít prohlídku barokní lékárny U bílého jednorožce. Interiér lékárny je stylově vybavený bohatě vyřezávaným příslušenstvím. Na původním pracovním lékárnickém stole si návštěvník může prohlédnout nejen přístroje a nádoby na výrobu léčiv, ale i tajemné ingredience jako jsou například drcené sloní kly, či jelení parohy.

Památky

Náměstí v Domažlicích - štítové domy

V historickém centru chodské metropole Domažlice je mnoho historicky cenných budov. Z uměleckého hlediska nejvzácnější je soubor měšťanských domů se zdobenými štíty z období baroka a rokoka.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.