Zobrazit na mapě

Černá věž Klatovy

Autorem Černé věže v Klatovech je významný italský stavitel Antonio de Sala. Věž byla především obranného charakteru, když sloužila jako hláska, ale měla být i symbolem bohatství královského města Klatovy.

Sala vytvořil věž vskutku dominantní šestiposchoďovou. V horním patře bývala mučírna zakrytá měděnou střechou. Ve věži bydlel tzv. věžný, jehož úkolem bylo například troubit z věže každou celou hodinu. Po třiceti letech od stavby byl do věže instalován zvon, který dostal jméno Bartoloměj. Bohužel v roce 1758 vypukl v Klatovech velký požár a původní zvon se velkým žárem zcela roztavil. Nový zvon, který byl zavěšen dva roky poté, visí ve věži dodnes. Na konci 19. století řádila v Klatovech taková vichřice, že srazila původní střešní báň na zem. Na náměstí může návštěvník najít místo dopadu, které je označené. Opravená střecha dostala podobu jehlanu s věžičkami v rozích. V dolní části věže je orloj od profesora Ferdinanda Vaňka.

Fotogalerie - Černá věž Klatovy

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Černá věž Klatovy je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Černá věž Klatovy je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 147 lidí

Pěkná a útulná srubová chata k pronájmu na oploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) leží v malé obci v malebné krajině severního šumavského podhůří jen 7 km od Klatov.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2315

Pěkně zařízená chata k pronájmu s oplocenou zahradou (zapuštěný vyhřívaný bazén, gril, trampolína, stolní tenis,…) leží u lesa v chatové osadě s krásným výhledem do širokého okolí jen 10 km od Klatov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2462
Pokud chcete vidět královské město Klatovy pěkně z výšky, je nejlepší vystoupat na vrchol Černé věže v rohu náměstí hned vedle jezuitského chrámu Neposkvrněného početí Panny Marie a Svatého Ignáce. Věž získala své jméno podle tmavé barvy, kterou má od doby velkého požáru v roce 1758, kdy se žárem roztavil i věžní zvon a věž byla ožehnuta dočerna.

Prohlíželo 182 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata na kraji obce pod lesem v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v těsné blízkosti přírodního koupání v malebné krajině šumavského podhůří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1421

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě v malé obci s nespočtem možností k turistickým výletům a cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1538

Prohlíželo 109 lidí

Jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (terasa se zahradním nábytkem, ohniště) na okraji malé osady nedaleko lesa v malebném šumavském prostředí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2263

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 150 m od Hnačovského rybníka v turisty oblíbeném regionu šumavského podhůří.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chaty: 1539

Skromně vybavená chata zcela na kraji obce v ohrazené zahradě (bazén, posezení, ohniště) přímo u výběhu s koňmi (možnost jízdy na koni) jen 2 km od rekreačního rybníka Valcha.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1015

Prohlíželo 153 lidí

Skromně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, posezení, ohniště) zcela na kraji pošumavské obce přímo u výběhu s koňmi jen 2 km od rekreačního rybníka Valcha.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2373

Akceptované poukázky a asociace