Zobrazit na mapě

Černá věž Klatovy

Památky

Autorem Černé věže v Klatovech je významný italský stavitel Antonio de Sala. Věž byla především obranného charakteru, když sloužila jako hláska, ale měla být i symbolem bohatství královského města Klatovy.

Sala vytvořil věž vskutku dominantní šestiposchoďovou. V horním patře bývala mučírna zakrytá měděnou střechou. Ve věži bydlel tzv. věžný, jehož úkolem bylo například troubit z věže každou celou hodinu. Po třiceti letech od stavby byl do věže instalován zvon, který dostal jméno Bartoloměj. Bohužel v roce 1758 vypukl v Klatovech velký požár a původní zvon se velkým žárem zcela roztavil. Nový zvon, který byl zavěšen dva roky poté, visí ve věži dodnes. Na konci 19. století řádila v Klatovech taková vichřice, že srazila původní střešní báň na zem. Na náměstí může návštěvník najít místo dopadu, které je označené. Opravená střecha dostala podobu jehlanu s věžičkami v rozích. V dolní části věže je orloj od profesora Ferdinanda Vaňka.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Černá věž Klatovy je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Černá věž Klatovy je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 258 lidí

Rezervováno 5. 8.

Pěkná jednoduše zařízená chata na kraji obce pod lesem v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v těsné blízkosti přírodního koupání v malebné krajině šumavského podhůří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1421

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě v malé obci s nespočtem možností k turistickým výletům a cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1538

Útulný stylově zařízený apartmán v přízemí velkého domu (samostatný vchod) s oplocenou zahradou (bazén, posezení, ohniště) leží v městečku v malebné oblasti Pošumaví jen 3,5 km od Hnačovského rybníka.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2108

Prohlíželo 119 lidí

Rezervováno včera

Jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (terasa se zahradním nábytkem, ohniště) na okraji malé osady nedaleko lesa v malebném šumavském prostředí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2263

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 150 m od Hnačovského rybníka v turisty oblíbeném regionu šumavského podhůří.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chaty: 1539

Prohlíželo 152 lidí

Skromně vybavená chata zcela na kraji obce v ohrazené zahradě (bazén, posezení, ohniště) přímo u výběhu s koňmi (možnost jízdy na koni) jen 2 km od rekreačního rybníka Valcha.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1015

Prohlíželo 113 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata leží na neoploceném pozemku (bazén, posezení, ohniště) v nevelké chatové osadě na malebném místě u lesa s výhledem k rekreačnímu rybníku Valcha (koupání, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1763

Kvalitně zařízený rekreační dům s velkou oplocenou zahradou (bazén, posezení, gril, houpačky, pískoviště) v tiché části obce s částečným výhledem k hradu Velhartice. Cykloturistika.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 0713

Akceptované poukázky a asociace