Zobrazit na mapě

Rybník Dvořiště

Rybník Dvořiště je třetím největším rybníkem Třeboňska a čtvrtým největším rybníkem jižních Čech. Leží u západní hranice CHKO Třeboňsko nedaleko Lomnice nad Lužnicí. Je označován za druhý nejstarší jihočeský rybník. Vznikl v roce 1367 přehrazením Miletínského potoka, do současné podoby jej rozšířil v roce 1580 Jakub Krčín z Jelčan. Slouží k chovu ryb, ale i k rekreaci.

 

Fotogalerie - Rybník Dvořiště

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rybník Dvořiště je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rybník Dvořiště je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 202 lidí

Pěkná účelně zařízená chata na neoplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) v zalesněné chatové osadě jen 300 m od rybníka Dvořiště s možností přírodního koupání. Ideální k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0966

Prohlíželo 138 lidí

Pěkně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, gril, krb) v malebném prostředí zalesněné chatové osady jen 300 m od rybníka Dvořiště (možnost přírodního koupání). Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 9546
Rybník Dvořiště je třetím největším rybníkem Třeboňska, vznikl v roce 1367 přehrazením Miletínského potoka. Slouží k chovu ryb, ale i k rekreaci.

Prohlíželo 245 lidí

Pěkná chata k pronájmu s terasou a oplocenou zahradou (posezení, gril, ohniště) leží na klidném místě u lesa v chatové rekreační oblasti u rybníku Dvořiště v atraktivní krajině CHKO Třeboňsko.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2401

Jednoduše zařízená chalupa postavena již v roce 1841 na neoploceném pozemku (posezení, gril) nabízí pronájem v malé jihočeské obci nedaleko rybníka Dvořiště v malebné krajině CHKO Třeboňsko.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1564

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v malebném prostředí chatové rekreační osady u rybníka Dvořiště a lesa. Ideální také k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2430

Kvalitně zařízená chata s terasou v oplocené zahradě (posezení, gril) v tiché ulici malého městečka jen 10 km od lázní Třeboň. Výhodné výchozí místo pro cyklovýlety po celém Třeboňsku.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 0614

Kvalitně a moderně zařízený rekreační dům s bezbariérovým přízemím a terasou v oplocené zahradě (dětský koutek, posezení, gril) v tiché ulici na kraji obce. Ideální k cykloturistice.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1115b

Zcela samostatný apartmán ve stylové jihočeské chalupě s oploceným dvorem (pergola, krb) nabízí ubytování v atraktivním regionu CHKO Třeboňsko (ideální k cykloturistice) jen 3 km od centra Třeboně.

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 2013

Akceptované poukázky a asociace