Obce a města

Jilemnice je významné podkrkonošské město. Ve městě je mnoho historicky cenných architektonických památek. V renesanční budově zámku je dnes sídlo Krkonošského muzea s velmi bohatými sbírkami. Na jilemnickém náměstí stojí dochované měšťanské klasicistní domy a překrásné sousoší Panny Marie se Svatou Barborou a Marií Magdalenou od Matyáše Brauna. Hodiny na věži jilemnické radnice jsou unikátní počtem úderů denně. Se svými 1020 údery za jediný den jsou to nejčastěji bijící hodiny v naší zemi. V barokním kostele Svatého Vavřince si mohou návštěvníci prohlédnout cennou sochu Madony z 15. století, zdobenou křtitelnici z poloviny 16. století a varhany s řezbářskou výzdobou od Jana Suchardy.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Jilemnice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Jilemnice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata k pronájmu s kuchyní s krbovými kamny na neoploceném pozemku (terasa, posezení, gril) v okrajové části obce jen 3 km od Jilemnice s mnoha možnostmi k turistice a lyžování v okolí.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1526

Prohlíželo 126 lidí

Stylová roubená chalupa k pronájmu s obytným pokojem (krb) a hernou (stolní fotbálek, šipky) leží na neoploceném pozemku (stolní tenis, ruské kuželky, terasa, ohniště) na malebné polosamotě.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1934

Dnes zobrazeno 13x

Komfortně zařízená prostorná chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, šipky, altánek, dětský koutek) v krkonošské obci s mnoha možnostmi k turistice a v zimě k lyžování.

6 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 9703

Dnes zobrazeno 11x

Stylově zařízená roubená chalupa leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na velmi pěkném místě pod lesem zcela na kraji obce s možností řady výletů do kouzelné přírody Krkonoš.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1766

Dnes zobrazeno 8x

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s dětskou hernou a neoplocenou zahradou (bazén, pergola s posezením, ohniště) leží na malebném místě v okrajové části horské obce. Ideální k turistice.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chalupy: 1933

Prohlíželo 125 lidí

Pěkně zařízená chata na neoploceném pozemku (trampolína, pergola, ohniště) na kraji obce v krásné lokalitě u lesa jen 300 m od nejbližší sjezdovky lyžařského areálu Benecko. Ideální k turistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1139

Dnes zobrazeno 15x

Rezervováno 7. 2.

Stylová roubená chalupa k pronájmu s neoplocenou zahradou (altánek, posezení, ohniště) leží na velmi pěkném místě v klidné horské obci a je ideálním výchozím místem k poznávání krás Krkonoš.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2029

Prohlíželo 123 lidí

Pěkná a účelně zařízená chalupa na neoplocené zahradě (bazén, posezení) v horské obci v krásné krkonošské přírodě (turistika) jen 800 m od místního koupaliště a nejbližší sjezdovky.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1029

Akceptované poukázky a asociace