Turistické zajímavosti

Městečko Husinec najdeme v půvabné krajině Prachaticka.

Nachází se zde několik památkově chráněných objektů - hřbitovní kostel z období novorománského zasvěcený svatému Cyrilu a Metodějovi, bývalou radnici a farní kostel povýšení Svatého Kříže. Zde jsou uchovány tři významné památky: obraz Svaté Anny z Říma, papežský kalich a vzácná gotická monstrance.

Největším lákadlem pro turisty je Husův rodný dům, ve kterém je vybudován památník Jana Husa. Otevřeno je pro veřejnost od května do října.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Husinec je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Husinec je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně a účelně zařízená chalupa k pronájmu se 2 uzavřenými dvorky a velkou oplocenou zahradou (posezení, stolní tenis, ohniště) se nachází v malebné krajině šumavského předhůří.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1624

Podkrovní apartmán je součástí menšího statku a nabízí pronájem na krásné odlehlé samotě v Pošumaví, která přímo vybízí k cyklovýletům nebo toulkám krajinou rybníků a historických míst jižních Čech.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2172
Rodiště mistra Jana Husa Husinec leží na řece Blanici v předhůří Šumavy. Největším lákadlem pro turisty je bezesporu národní kulturní památka Husův rodný dům s expozicí ze života tohoto slavného rodáka. Jana Husa připomíná i socha na náměstí a nedaleká Husova skála, u které údajně Jan Hus odpočíval vždy při cestě ze školy v Prachaticích.

Jednoduše zařízená chata na malebné polosamotě nedaleko lesa a soustavy rybníčků v pěkném areálu 3 rekreačních objektů (bazén, stolní tenis, trampolína, dětský koutek) asi 5 km od Vodňan.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1131a

Dnes zobrazeno 10x

Velmi pěkná rodinná chata s krbem k pronájmu leží v chatové oblasti na udržovaném travnatém pozemku (posezení, krb s udírnou, gril). Polohou ideální pro milovníky přírodního koupání a rybaření.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2176

Luxusně zařízená podkrovní zcela samostatná část chalupy s uzavřeným dvorem (terasa, posezení, gril, ohniště) na nádherné samotě uprostřed luk a lesů. Ideální k odpočinku. Cykloturistika.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1334

Jednoduše zařízená chalupa k pronájmu z konce 18. století udržovaná v dobovém skromném stylu s uzavřeným dvorkem (posezení, ohniště) leží v malé obci jen 2 km od města Vodňany. Cykloturistika.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2149

Atypicky s nádechem historie zařízený samostatný apartmán na zámku s uzavřeným nádvořím a oplocenou zahradou (pergola, posezení, gril, ohniště) v krásné lokalitě na kraji obce u lesa.

3 ložnice / max 8 osob
číslo apartmánu: 1130

Dnes zobrazeno 8x

Rezervováno 19. 6.

Stylová atraktivní chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (pergola, gril) v tichém prostředí malé osady pouze o 4 chalupách v malebné šumavské lokalitě u lesa a horského potůčku.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1438

Akceptované poukázky a asociace