Střední Čechy - Památky - kam na výlet o dovolené

Při dovolené ve středních Čechách doporučujeme navštívit památky z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Střední Čechy
1
Památky

Kostel sv. Václava ve Staré Boleslavi

Kostel Svatého Václava ve Staré Boleslavi je jedním ze symbolů České země a významným poutním místem. Jsou v něm uloženy ostatky českého knížete a světce Svatého Václava. Tato bazilika prošla v průběhu historie mnoha úpravami. Její dnešní podoba je převážně v románském slohu.

Památky

Kostnice Mělník

Proboštský kostel svatého Petra a Pavla v Mělníce skrývá ve svém podzemí jednu z největších kostnic v naší republice. Zajímavostí je, že ostatky mrtvých jsou zde vyskládány do tvarů kříže, srdce a kotvy, což jsou symboly víry, lásky a naděje.

Památky

Pražský hrad

Pražský hrad je krásnou dominantou našeho hlavního města. Po léta byl tradičním sídlem českých panovníků a od vzniku republiky sídlem prezidenta. Hrad postavený v 9. století byl postupně rozšiřován a přistavován až vznikl jeden z nejrozsáhlejších hradních komplexů na celém světě.

Památky

Karlův most

K návštěvě Prahy patří neodmyslitelně procházka po Starém městě a přes Karlův most na Malou Stranu. Panorama Hradčan je z pohledu z Karlova mostu nezapomenutelné. Na mostě stojí třicet krásný soch a na jeho okrajích jsou dvě věže, na které lze vystoupat.

Památky

Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí je nejstarší náměstí v Praze. Je obklopeno řadou historických domů. Je zde i Staroměstská radnice s jedním z nejznámějších orlojů na světě. Uprostřed náměstí je socha Jana Husa. Nedaleko je stanoviště koňských spřežení. Odtud se můžete vydat po Starém městě kočárem s koňmi.

Památky

Národní divadlo

Národní divadlo je bezesporu jedním z nejvýznamnějších symbolů českého národa. Stojí na břehu řeky Vltavy u Mostu legií. Překrásná novorenesanční budova od Josefa Zídka je jednou z nejvýznamnějších staveb v zemi jak z hlediska kulturního, historického i architektonického.

Památky

Vyšehrad

Vyšehrad patří mezi nejvýznamnější místa české historie. Je zde zachována vyšehradská kapitula s kostelem sv. Petra a Pavla. V devatenáctém století tu vznikly velké parky a byl rozšířen hřbitov s pomníkem Slavín. 

Přírodní zajímavosti

Hora Říp s rotundou Sv. Jiří

Horu Říp s rotundou svatého Jiří na vrcholu je vidět vprostřed Polabské nížiny již z velké dálky. Jedná se o čedičovou horu. Hora Říp je památné místo, které se vyskytuje v slavných Pověstech českých. Toto místo je ideálním cílem pro rodinný výlet.

Památky

Barokní kostel Narození Panny Marie v Kamýku nad Vltavou

Barokní kostel Narození Panny Marie stojí v Kamýku na levém břehu Vltavy. V minulosti byl těžce poškozen velikým požárem, který zachvátil celé město. Díky podpoře knížete Josefa Františka Maxmiliána z Lobkovic se podařilo jej opravit a zrenovovat.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.