Zobrazit na mapě

Jeskyně Na Špičáku

Přírodní zajímavosti

Jeskyně Na Špičáku patří mezi nejdéle známé jeskyně. První zmínka o těchto podzemních prostorách pochází z roku 1430. Z nápisů na stěnách lze usuzovat, že jeskyně byly navštěvovány již po staletí. Nejstarší nápis zde nalezený je z roku 1545. Jak z některých nápisů vyplývá, sloužila jeskyně v minulosti často jako úkryt.

Historické nápisy a malby byly již mnohokrát předmětem zájmu vlastivědných pracovníků. Nejvýznamnější malbou je vyobrazení motivu ukřižování v jeskyni s názvem Kalvárie. Prohlídková trasa je dvě stě třicet metrů dlouhá.

Vzhledem k tomu, že jeskyně byly v minulosti po dlouhá léta volně přístupné, nezachovaly se zde žádné krápníkové útvary, ale i tak jsou jeskyně návštěvníky velmi oblíbené. Zajímavé jsou neobvyklé profily chodeb, které jsou vejčité nebo ve tvaru srdce.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Jeskyně Na Špičáku je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Jeskyně Na Špičáku je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízený dům se dvěmi apartmány k pronájmu s oplocenou zahradou (sauna, zastřešená pergola se zahradní kuchyňkou, gril, ohniště,…) leží v malebné krajině horské obce jen 3 km od Jeseníku.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 23102

Útulná chata k pronájmu leží v neoplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, gril, kolárna) na velmi pěkném místě na okraji obce jen 300 m od nástupního místa na Rychlebské stezky (traily).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2450
Jeskyně Na Špičáku je nejstarší písemně prokázanou jeskyní v oblasti střední Evropy. Prohlídková trasa jeskyně je unikátní tím, že je plně bezbariérová. Prohlídka trvá půl hodiny a délka zpřístupněných chodeb je dvě stě třicet metrů. Otevřeno je v měsících od dubna do října.

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě nad městem Jeseník jen 3 km od areálu Priessniztových lázní.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0540

Prohlíželo 124 lidí

Moderní novostavba chalupy k pronájmu s infrasaunou a zastřešenou terasou (posezení, gril) v oplocené zahradě s bazénem u řeky v obci s ideálními turistickými a lyžařskými podmínkami v okolí.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1246

Pěkná moderní novostavba rekreačního domu k pronájmu se saunou a zahradou (zastřešená terasa, gril, ohniště) leží nedaleko lesa v malebné horské rekreační obci pod Červenohorským sedlem.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 23104

Luxusní stylově zařízená roubená chata s wellness zónou (vnitřní bazén a vířivka) nabízí kvalitní ubytování v malé rekreační horské obci pod Červenohorským sedlem v srdci Jeseníků.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chaty: 2456b

Luxusní stylově zařízená roubená chata s wellness zónou (vnitřní bazén a vířivka) nabízí kvalitní ubytování v malé rekreační horské obci pod Červenohorským sedlem v srdci Jeseníků.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chaty: 2456a

Velká turistická jednoduše zařízená chata k pronájmu se 2 společenskými místnostmi (kulečník) leží na neoploceném pozemku (hřiště, posezení, ohniště) v malebném prostředí horské obce přímo pod lesem.

9 ložnic / max 32 osob
číslo chaty: 2061

Akceptované poukázky a asociace