Zobrazit na mapě

Jeskyně Na Špičáku

Přírodní zajímavosti

Jeskyně Na Špičáku patří mezi nejdéle známé jeskyně. První zmínka o těchto podzemních prostorách pochází z roku 1430. Z nápisů na stěnách lze usuzovat, že jeskyně byly navštěvovány již po staletí. Nejstarší nápis zde nalezený je z roku 1545. Jak z některých nápisů vyplývá, sloužila jeskyně v minulosti často jako úkryt.

Historické nápisy a malby byly již mnohokrát předmětem zájmu vlastivědných pracovníků. Nejvýznamnější malbou je vyobrazení motivu ukřižování v jeskyni s názvem Kalvárie. Prohlídková trasa je dvě stě třicet metrů dlouhá.

Vzhledem k tomu, že jeskyně byly v minulosti po dlouhá léta volně přístupné, nezachovaly se zde žádné krápníkové útvary, ale i tak jsou jeskyně návštěvníky velmi oblíbené. Zajímavé jsou neobvyklé profily chodeb, které jsou vejčité nebo ve tvaru srdce.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Jeskyně Na Špičáku je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Jeskyně Na Špičáku je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě nad městem Jeseník jen 3 km od areálu Priessniztových lázní.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 0540

Prostorná jednoduše zařízená chalupa s oplocenou zahradou (pergola, krb, dětský koutek) v centru obce jen 5 km od lázní Jeseník a s ideálními podmínkami k cykloturistice, turistice a lyžování v okolí.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 1637

Dnes zobrazeno 8x

Rezervováno 2. 8.

Nový luxusně a stylově zařízený rekreační dům s infrasaunou a zastřešenou terasou v oplocené zahradě s bazénem u řeky v obci s ideálními turistickými a lyžařskými podmínkami v okolí.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1246

Dnes zobrazeno 9x

Velká turistická jednoduše zařízená chata k pronájmu se 2 společenskými místnostmi (kulečník) leží na neoploceném pozemku (hřiště, posezení, ohniště) v malebném prostředí horské obce přímo pod lesem.

9 ložnic / max 32 osob
číslo chaty: 2061

Prohlíželo 142 lidí

Luxusně zařízená chalupa k pronájmu s infrasaunou, terasou (vířivka, posezení, ohniště), bazénem a výhledem na panorama Jeseníků leží na částečně oploceném pozemku v okrajové části horské obce.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2075

Prohlíželo 127 lidí

Velmi pěkná chata na oploceném pozemku (pergola s posezením, ohniště) na kraji malé obce s krásným výhledem k lesu v podhůří stále nepoznaných Rychlebských hor jen 10 km od města Javorník (zámek).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1339

Dnes zobrazeno 10x

Nová kvalitně zařízená chalupa s terasou (posezení, krb) a koupacím sudem ve velké neoplocené zahradě v atraktivní lokalitě v turistické obci nedaleko lesa jen 500 m od lanovky na horu Šerák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1240

Kvalitně zařízený zcela samostatný apartmán s terasou v moderní chatě u lesa a horského potoka v malé rekreační obci v turisticky atraktivní oblasti (Paprsek, Ramzová) jen 13 od města Jeseník.

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 9483b

Akceptované poukázky a asociace