Zobrazit na mapě

Zámek Kroměříž

Areál kroměřížského zámku spolu s historickým zámeckým parkem je zapsán na seznam památek kulturního dědictví UNESCO. Budova zámku je vskutku monumentální. Původně na tomto místě stál gotický hrad, který byl zničen švédskou armádou. Místo něj zde vyrostl honosný barokní zámek se třemi patry, který obklopují působivé arkády. 

Při prohlídce mohou návštěvníci obdivovat mimořádně historicky cenné interiéry s uměleckou výzdobou. V interiéru zámku se nacházejí mimo jiné velmi vzácné fresky Franze Antona Maulbertsche. V obrazárně je možné obdivovat bohatou sbírku děl evropských mistrů z období 15. až 18. století. K zámeckému areálu patří rozlehlý anglický park s romantickými stavbami a jezírky. V zámecké Květné zahradě stojí mohutná kolonáda s délkou 244 metrů. Dále je zde rotunda, sochařská výzdoba, umělecky zdobené kašny a hlavně rozmanité labyrinty vytvořené z ozdobných keřů.

Pro veřejnost je zámek přístupný od dubna do října, zámecký park a zahrada mají otevřeno celoročně.

Fotogalerie - Zámek Kroměříž

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Kroměříž je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Kroměříž je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkný ubytovací areál (chalupa a chata) s oplocenou zahradou a s bohatým sportovně-rekreačním zázemím (vnitřní bazén, tenisový kurt, stolní tenis, zastřešená pergola s posezením, kulečník, ...).

4 ložnice / max 19 osob
číslo chalupy: 1861

Útulná kvalitně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, trampolína, terasa s posezením, ohniště) na mimořádně pěkném místě na konci chatové osady u lesa nad obcí.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1708

Dnes zobrazeno 11x

Velmi pěkně a kvalitně zařízená chata v částečně oplocené zahradě (pergola, posezení, krb) pod lesem v rekreační obci jen 300 m od krásného koupaliště s tobogánem a s okolím ideálním k turistice.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1457

Dnes zobrazeno 11x

Velmi pěkná chata k pronájmu s wellness zázemím (vířivka, infrasauna), hernou (stolní tenis, stolní fotbálek) a zahradou (posezení, ohniště) leží u lesa a potoka v malebné lokalitě chatové oblasti.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2047

Dnes zobrazeno 10x

Luxusní chata se zastřešenou terasou (vířivka, posezení s grilem a ohřívačem) leží na oploceném pozemku (trampolína, vyžití pro děti) na malebné samotě jen 10 km od lázní Luhačovice.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2115

Stylově zařízený podkrovní apartmán v apartmánovém domě s dětskou hernou leží na oploceném pozemku (posezení, krb) v okrajové části obce nedaleko lesa s možností pěkných vycházek do přírody.

2 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 1710

Dnes zobrazeno 11x

Rezervováno včera

Velmi pěkně zařízený prázdninový dům (chalupa) k pronájmu s oploceným pozemkem (bazén, lehátka, posezení, gril) leží v obci v malebné krajině jižní části Hostýnských vrchů jen 20 km od centra Zlína.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2181

Dnes zobrazeno 10x

Kvalitně zařízená chalupa v oplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, stolní tenis, ruské kuželky, gril, ohniště) na velmi pěkném místě u lesa nad obcí v malebné krajině Hostýnských vrchů.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 0935

Akceptované poukázky a asociace