Zobrazit na mapě

Karlův most

Památky

Karlův most je nejstarší most přes řeku Vltavu v Praze. Byl postupně ozdoben třiceti krásnými barokními sochami a sousošími. Je doplněn třemi věžemi, ze kterých se naskýtá překrásný výhled na samotný most, ale i na Pražský hrad. Procházka po Starém městě a přes Karlův most na Malou Stranu patří neodmyslitelně k návštěvě Prahy. Panorama Hradčan je z pohledu z Karlova mostu nezapomenutelné.

Základní kámen mostu položil roku 1357 samotný Karel IV. Most je 516 metrů dlouhý a 9,5 metrů široký. V turistické sezóně je na mostě mnoho stánků kde se prodávají suvenýry,  ale je možné si poslechnout muzikanty, kteří na mostě hrají.

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Karlův most je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Karlův most je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 140 lidí

Jednoduše zařízená chata leží v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína) v chatové oblasti na okraji Prahy s dobrou dostupností do centra (spojení MHD). Aquapark Aquapalace 16 km.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0549

Dnes zobrazeno 11x

Jednoduše a skromně zařízená chata k pronájmu v duchu retro s velkým oploceným pozemkem (posezení, gril) leží na okraji obce jen 200 m od řeky Berounky a cca. 20 km od centra Prahy.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 2173

Prohlíželo 189 lidí

Stylová nově zrekonstruovaná chalupa s oplocenou zahrádkou (koupací jezírko, terasa s posezením, gril) v atraktivní lokalitě CHKO Český kras jen 8 km od hradu Karlštejn a jen 23 km od centra Prahy.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1615

Účelně zařízený apartmán v samostatné části rodinného domku v oplocené zahradě (malé posezení, gril) leží ve středočeské obci nedaleko hradu Karlštejn a řeky Berounky.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2257

Účelně zařízený rekreační dům (chalupa) k pronájmu s oploceným dvorem (houpačka, posezení s grilem) a výhledem na královský hrad Karlštejn. Ideální k poznávání krás CHKO Český kras a okolí Prahy.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2158

Prohlíželo 203 lidí

Kvalitně velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu leží v pečlivě udržované oplocené zahradě (bazén, posezení, krb, ohniště) v malé tiché obci v mikroregionu Ladův kraj jen 20 km od Prahy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1707

Vkusně a útulně zrekonstruovaná chalupa (2 apartmány) k pronájmu s koupacím sudem a posezením s grilem v malebné krajině Ladova kraje jen 5 km od Velkých Popovic (pivovar).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2278

Zděný jednoduše zařízený rekreační objekt s malou oplocenou zahrádkou (gril) v okrajové části města asi 1 km od koupaliště. Ideální k poznávání krás CHKO Kokořínsko. Cykloturistika.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1262

Akceptované poukázky a asociace