Zobrazit na mapě

Karlův most

Památky

Karlův most je nejstarší most přes řeku Vltavu v Praze. Byl postupně ozdoben třiceti krásnými barokními sochami a sousošími. Je doplněn třemi věžemi, ze kterých se naskýtá překrásný výhled na samotný most, ale i na Pražský hrad. Procházka po Starém městě a přes Karlův most na Malou Stranu patří neodmyslitelně k návštěvě Prahy. Panorama Hradčan je z pohledu z Karlova mostu nezapomenutelné.

Základní kámen mostu položil roku 1357 samotný Karel IV. Most je 516 metrů dlouhý a 9,5 metrů široký. V turistické sezóně je na mostě mnoho stánků kde se prodávají suvenýry,  ale je možné si poslechnout muzikanty, kteří na mostě hrají.

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Karlův most je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Karlův most je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Jednoduše zařízená chata leží v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína) v chatové oblasti na okraji Prahy s dobrou dostupností do centra (spojení MHD). Aquapark Aquapalace 16 km.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0549

Dnes zobrazeno 13x

Pěkně zařízená chata k pronájmu s oplocenou zahradou (polozapuštěný bazén, altánek, gril) leží v klidné chatové osadě nedaleko řeky Berounky jen 18 km od centra Prahy a jen 3 km od CHKO Český kras.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 24107
K návštěvě Prahy patří neodmyslitelně procházka po Starém městě a přes Karlův most na Malou Stranu. Panorama Hradčan je z pohledu z Karlova mostu nezapomenutelné. Na mostě stojí třicet krásný soch a na jeho okrajích jsou dvě věže, na které lze vystoupat.

Prohlíželo 125 lidí

Jednoduše a skromně zařízená chata k pronájmu v duchu retro s velkým oploceným pozemkem (posezení, gril) leží na okraji obce jen 200 m od řeky Berounky a cca. 20 km od centra Prahy.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 2173

Kvalitně velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu leží v pečlivě udržované oplocené zahradě (bazén, posezení, krb, ohniště) v malé tiché obci v mikroregionu Ladův kraj jen 20 km od Prahy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1707

Vkusně a útulně zrekonstruovaná chalupa (2 apartmány) k pronájmu s koupacím sudem a posezením s grilem v malebné krajině Ladova kraje jen 5 km od Velkých Popovic (pivovar).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2278

Zděný jednoduše zařízený rekreační objekt s malou oplocenou zahrádkou (gril) v okrajové části města asi 1 km od koupaliště. Ideální k poznávání krás CHKO Kokořínsko. Cykloturistika.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1262

Pěkná jednoduše zařízená chaloupka k pronájmu v oplocené zahradě (nafukovací vířivka, posezení, ohniště) na kraji obce v malebné krajině CHKO Křivoklátsko jen 800 od řeky Berounky.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chalupy: 1660

Dobře zařízená chalupa se saunou a s uzavřeným dvorkem (bazén, posezení, krb) v malé obci přímo pod horou Říp. Ideální k výletům do CHKO České Středohoří, Kokořínsko a do okolí Prahy.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0971

Akceptované poukázky a asociace