Zobrazit na mapě

Karlův most

Památky

Karlův most je nejstarší most přes řeku Vltavu v Praze. Byl postupně ozdoben třiceti krásnými barokními sochami a sousošími. Je doplněn třemi věžemi, ze kterých se naskýtá překrásný výhled na samotný most, ale i na Pražský hrad. Procházka po Starém městě a přes Karlův most na Malou Stranu patří neodmyslitelně k návštěvě Prahy. Panorama Hradčan je z pohledu z Karlova mostu nezapomenutelné.

Základní kámen mostu položil roku 1357 samotný Karel IV. Most je 516 metrů dlouhý a 9,5 metrů široký. V turistické sezóně je na mostě mnoho stánků kde se prodávají suvenýry,  ale je možné si poslechnout muzikanty, kteří na mostě hrají.

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Karlův most je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Karlův most je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 103 lidí

Jednoduše zařízená 3-pokojová chata v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína) v chatové oblasti na okraji Prahy s dobrou dostupností do centra (spojení MHD). Aquapark Aquapalace 16 km.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0549

Prohlíželo 103 lidí

Stylová nově zrekonstruovaná chalupa s oplocenou zahrádkou (koupací jezírko, terasa s posezením, gril) v atraktivní lokalitě CHKO Český kras jen 8 km od hradu Karlštejn a jen 23 km od centra Prahy.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1615

Kvalitně velmi pěkně zařízený 4-pokojový rekreační dům k pronájmu leží v pečlivě udržované oplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) v malé tiché obci v mikroregionu Ladův kraj jen 20 km od Prahy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1707

Prohlíželo 242 lidí

Vkusně a útulně zařízená chalupa k pronájmu (ideální k rodinné relaxaci) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, posezení, ohniště) s mnoha přírodními zákoutími na okraji městečka.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2111

Prohlíželo 349 lidí

Luxusně zařízená novostavba k pronájmu s terasou (zapuštěný bazén, posezení) leží na udržované a oplocené zahradě v obci na řece Sázavě s možnostmi výletů krajinou Posázaví ale i do hlavního města.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2114

Pěkný rekreační dům se 2 samostatnými apartmány (pronajímají se společně) s oploceným dvorkem (bazén, posezení, krb) na kraji obce jen 1,5 km od přehrady Slapy (koupání, vodní sporty, rybaření).

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1618

Prohlíželo 133 lidí

Zděný jednoduše zařízený rekreační objekt s malou oplocenou zahrádkou (gril) v okrajové části města asi 1 km od koupaliště. Ideální k poznávání krás CHKO Kokořínsko. Cykloturistika.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1262

Dobře zařízená chalupa se saunou a s uzavřeným dvorkem (bazén, posezení, krb) v malé obci přímo pod horou Říp. Ideální k výletům do CHKO České Středohoří, Kokořínsko a do okolí Prahy.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0971

Akceptované poukázky a asociace