Severní Čechy - Památky - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v severních Čechách doporučujeme navštívit památky z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Severní Čechy
1
Skanzen Zubrnice

Skanzen Zubrnice

Soubor lidové archtiektury Zubrnice patří mezi nejmladší skanzeny u nás. Do podvědomí lidí se zubrnický skanzen nedostal jen díky své unikátní expozici, ale také díky filmařskému řemeslu. Není to dávno, co se zde natáčely scény do filmů Lidice, Hlídač č. 47 nebo Rebelové.

Památky

Kostel sv. Václava ve Staré Boleslavi

Kostel Svatého Václava ve Staré Boleslavi je jedním ze symbolů České země a významným poutním místem. Jsou v něm uloženy ostatky českého knížete a světce Svatého Václava. Tato bazilika prošla v průběhu historie mnoha úpravami. Její dnešní podoba je převážně v románském slohu.

Památky

Kostnice Mělník

Proboštský kostel svatého Petra a Pavla v Mělníce skrývá ve svém podzemí jednu z největších kostnic v naší republice. Zajímavostí je, že ostatky mrtvých jsou zde vyskládány do tvarů kříže, srdce a kotvy, což jsou symboly víry, lásky a naděje.

Přírodní zajímavosti

Hora Říp s rotundou Sv. Jiří

Horu Říp s rotundou svatého Jiří na vrcholu je vidět vprostřed Polabské nížiny již z velké dálky. Jedná se o čedičovou horu. Hora Říp je památné místo, které se vyskytuje v slavných Pověstech českých. Toto místo je ideálním cílem pro rodinný výlet.

Památky

Pevnost Terezín

Obranná terezínská pevnost je jednou z nejdůmyslnějších staveb svého druhu na světě. Jedná se o komplex bastionového typu s důmyslným podzemním systémem chodeb. Pro svůj účel nebyla ale nikdy pořádně využita, její vybavení postupně zestárlo a poté, co ji opustila armáda, pomalu upadala do zapomnění. Do celosvětového podvědomí se nechvalně zapsala v době druhé světové války, kdy zde vznikl...

Památky

Městská památková rezervace Jablonné v Podještědí

Historické centrum města Jablonné v Podještědí je od roku 1992 městskou památkovou zónou. Od začátku devadesátých let je zde postupně utlumována zemědělská výroba a město se více soustředí na turistický ruch. Se svojí bohatou historií má návštěvníkům co nabídnout.

Památky

Loreta v Rumburku

Nejvýznamnější kulturní památkou města Rumburk je Loreta. Je obklopena ambity s křížovou cestou. Patří sem i klášterní kostel Svatého Vavřince a bývalý kapucínský klášter, kde je dnes umístěna knihovna. Loreta byla vystavěna v letech 1704 až 1709 na popud Antona Floriana z Lichnštejna.

Památky

Zvědavá ulička v Rumburku

Při návštěvě města Rumburk mohou návštěvníci obdivovat mnoho turistických zajímavostí. Jednou z nich je také takzvaná Zvědavá ulička nebo také Ulička zvědavých. Vznikla v 18.století v době, kdy město Rumburk zažívalo velký rozvoj textilní výroby. Uličku zvědavých tvoří původní roubené tkalcovské domky.

Naučné stezky

Poznávací okruh Trávníky

Při procházce železnobrodskou čtvrtí Trávníky si budou návštěvníci připadat jako v jiném století. Roubené dřevěné domečky s malými okénky typickými pro drsné prostředí hor si zachovaly svou původní podobu až do dnešní doby. Turisté, kteří uvidí osobité podkrkonošské stavby, budou jistě obdivovat i řemeslnou zručnost našich předků.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.