Krušné hory - Hrady a zámky - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Krušných horách doporučujeme navštívit hrady a zámky z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Krušné hory
1 2
Hrad Hněvín

Hrad Hněvín

Nejkrásnější vyhlídka na město Most je z hradu Hněvín, který je replikou původního hradu ze 13. století. Za panování Rudolfa II. zde nedobrovlolně pobýval anglický alchymista Edward Kelley, který zde vytvořil své dílo Pojednání o kameni mudrců.

Hrady a zámky

Zámek Bečov nad Teplou

Dvě nejpozoruhodnější pamětihodnosti města Bečov nad Teplou leží v sousedství. Jedná se o mohutný hrad z období gotiky, který byl vybudován ve 14. století. Druhou dominantou města je zámek vystavěný v barokním slohu v 16.století. Panorama celého areálu působí velmi monumentálně. V zámku Bečov mají návštěvníci možnost vidět vzácný relikviář Svatého Maura.

Hrady a zámky

Zámek Krásný Dvůr

Nedaleko severočeského města Podbořany stojí půvabný zámek s poetickýnm jménem Krásný Dvůr, obklopený francouzskou zahradou a rozsáhlým anglickým parkem. Objekt zámku si oblíbili i filmaři, Jiří Menzel zde například natočil poetický film podle románu Vladislava Vančury Konec starých časů.

Hrady a zámky

Zámek Klášterec nad Ohří

Historické centrum Klášterce nad Ohří je městskou památkovou zónou, jejíž součástí je i zámek s velkým anglickým parkem, ve kterém můžeme obdivovat krásné stromy z celého světa. Se zámeckým parkem těsně sousedí Lázně Evženie, což je areál s minerálními prameny.

Hrady a zámky

Zřícenina hradu Hasištejn

Hrad, který stojí na vysoké skále nad údolím Prunéřovského potoka, byl založen ve 14. století, především na obranu důležitých cest z Německa. Byl postaven pro krále Jana Lucemburského. V roce 1490 se hrad stal majetkem Bohuslava Hasištejnského z Lobkovic, jenž byl znám jako cestovatel a spisovatel.

Hrady a zámky

Lovecký zámek Favorit

Na okraji malebného údolí, kterým protéká Skřivánčí potok, v překrásné Krušnohorské přírodě,  byl v 18. století postaven barokní zámeček Favorit. Pro svoji manželku Marii Alžbětu jej dal vystavět v rozsáhlé oboře hrabě František Antonín Nostic.

Hrady a zámky

Zřícenina hradu Hartenberk

V blízkosti Sokolova u obce Hřebeny se na kopci nad krajem tyčí rozsáhlé zříceniny hradu Hartenberk. Pod ním protéká krajem malebná říčka Svatava. Okolí hradu je velmi romantické a zve ke krásným vycházkám. Tento nepříliš náročný výlet  je vhodný i pro rodiny s dětmi.

Hrady a zámky

Hrad Vildštejn

V těsné blízkosti Františkových Lázní se nachází hrad Vildštejn. Je jedním z nejstarších hradů v Čechách. Stojí na okraji obce Skalná, od které byl v minulosti oddělen dnes již zasypaným příkopem. Zajímavostí je, že v minulosti v městečku Skalná byla čtyři šlechtická sídla. 

Hrady a zámky

Červený Hrádek u Jirkova

Ve 13. století byl na místě dnešního zámku postaven hrad, který podle barvy fasády dostal jméno Červený hrádek. Kromě zámeckých interiérů mohou návštěvníci při prohlídkách navštívit i několik výstav, které se zde pravidelně konají. Pro dětské návštěvníky je velmi poutavá expozice starých hraček pod názvem S čím si hrál náš dědeček.

Hrady a zámky

Zámek Jezeří

Nedaleko Mostu stojí na skále zámek Jezeří. Z jeho terasy je výhled do okolní krajiny, která byla dříve převážně zemědělská. Dnes se můžeme dívat jen na krajinu poznamenanou povrchovou těžbou uhlí. Renesanční zámek Jezeří stojí na místě hradu, který zde byl založen ve 14. století.

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.