lázeňském městě Bechyně se snoubí krása jihočeské přírody s půvaby dochovaných barokních domů a historických památek. Město založené českým králem Janem Lucemburským je dnes známé především svými lázněmi. První zmínky o bechyňských léčivých pramenech jsou již z 16. století.

Město má kromě lázeňské tradice i tradici hrnčířskou a keramickou. Známá keramická škola v Bechyni vznikla již v roce 1883.

Zajímavou architektonickou památkou je Čertova zeď, což je část městského opevnění. Dominantou města je gotický děkanský kostel Svatého Matěje a neméně zajímavé jsou i kostely Nanebevzetí Panny Marie u Františkánského kláštera a hřbitovní kostelík Sv. Michaela.

Pěkná expozice čeká na návštěvníky v hasičském muzeu a nechybí samozřejmě ani Městské muzeum, kde se turisté dozví mnoho o historii města a jeho okolí. V Bechyni je také od roku 2006 první Muzeum turistiky. Najdete jej v budově bývalé synagogy. Město Bechyně leží na řece Lužnici a právě přes tuto řeku se klene unikátní obloukový most se jménem Duha.

Okolní malebná příroda přímo láká pro pěší turistiku i cykloturistiku; je zde řada značených turistických tras.

Fotogalerie - Bechyně

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Bechyně je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Bechyně je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 9x

Rezervováno včera

Kompletně zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (vířivka, pergola, gril, ohniště) leží na okraji lázeňského města na atraktivním místě v podzámčí jen 100 m od řeky Lužnice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2164

Dnes zobrazeno 9x

Pěkná rekreační chata leží na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v tiché chatové osadě v malebné jihočeské lokalitě přímo u řeky Lužnice (ideální pro rybáře a vodáky) jen 6 km od Bechyně.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1711

Jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) v chatové osadě pod lesem v atraktivní malebné oblasti u řeky Lužnice (přírodní koupání a rybaření) jen 6 km od Bechyně.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1809

Prohlíželo 141 lidí

Zcela samostatná zadní polovina chalupy k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, plocha pro míčové hry, ruské kuželky, posezení, ohniště) v tiché obci jen 7 km od lázní Bechyně.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 0911

Stylová nadstandardně zařízená chalupa resp. zrekonstruovaný bývalý mlýn leží v oplocené zahradě (posezení, gril) v malebné rekreační oblasti přímo na břehu řeky Lužnice (koupání, rybaření).

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1170

Prohlíželo 155 lidí

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s obytnou kuchyní (kachlová pec) v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, posezení, gril) v malebné lokalitě na kraji malé vesničky jen 2 km od Orlické přehrady.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1616

Nová velmi pěkná chata k pronájmu s terasou (posezení, gril) leží v chatové osadě u lesa na okraji obce v atraktivní lokalitě nedaleko soutoku řek Vltavy a Lužnice (ideální revír pro rybáře).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2040

Zrekonstruovaná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa s posezením, gril) na okraji rekreační osady v malebném prostředí u řeky Vltavy (ideální pro rybáře).

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1761

Akceptované poukázky a asociace