lázeňském městě Bechyně se snoubí krása jihočeské přírody s půvaby dochovaných barokních domů a historických památek. Město založené českým králem Janem Lucemburským je dnes známé především svými lázněmi. První zmínky o bechyňských léčivých pramenech jsou již z 16. století.

Město má kromě lázeňské tradice i tradici hrnčířskou a keramickou. Známá keramická škola v Bechyni vznikla již v roce 1883.

Zajímavou architektonickou památkou je Čertova zeď, což je část městského opevnění. Dominantou města je gotický děkanský kostel Svatého Matěje a neméně zajímavé jsou i kostely Nanebevzetí Panny Marie u Františkánského kláštera a hřbitovní kostelík Sv. Michaela.

Pěkná expozice čeká na návštěvníky v hasičském muzeu a nechybí samozřejmě ani Městské muzeum, kde se turisté dozví mnoho o historii města a jeho okolí. V Bechyni je také od roku 2006 první Muzeum turistiky. Najdete jej v budově bývalé synagogy. Město Bechyně leží na řece Lužnici a právě přes tuto řeku se klene unikátní obloukový most se jménem Duha.

Okolní malebná příroda přímo láká pro pěší turistiku i cykloturistiku; je zde řada značených turistických tras.

Fotogalerie - Bechyně

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Bechyně je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Bechyně je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 101 lidí

Kompletně zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (vířivka, pergola, gril, ohniště) leží na okraji lázeňského města na atraktivním místě v podzámčí jen 100 m od řeky Lužnice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2164

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na kouzelné samotě přímo u rybníka a lesa nedaleko lázeňského města Bechyně. Je ideální pro trávení volného času v přírodě a odpočinek mimo civilizaci.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2317
Půvabné historické město Bechyně leží na soutoku dvou řek Lužnice a Smutné a založil jej český král Jan Lucemburský. Bechyně se proslavila především svými lázněmi a také známou keramickou výrobou. Krásné je nejen samo město, ale i jeho okolí. Malebná jihočeská příroda je ideální pro pěší turistiku i cykloturistiku a právě proto je zde mnoho značených turistických tras.

Velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou leží na neoplocené zahradě (posezení, krb, gril) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě jen 150 m od řeky Lužnice a 6 km od lázní Bechyně.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2163

Jednoduše zařízená chatka k pronájmu v malém rekreačním areálu nedaleko řeky Lužnice na společném neoploceném pozemku (altánek s posezením, krb, vyžití pro děti) s dalšími 2 chatkami a hospůdkou.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2431

Malá jednoduše zařízená chatka k pronájmu v malém rekreačním areálu poblíž řeky Lužnice na společném neoploceném pozemku (altánek s posezením, krb, vyžití pro děti) s dalšími 2 chatkami a hospůdkou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2433

Pěkná jednoduše zařízená chatka k pronájmu v malém rekreačním areálu poblíž řeky Lužnice na společném neoploceném pozemku (altánek s posezením, krb, vyžití pro děti) s dalšími 2 chatkami a hospůdkou.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2432

Dnes zobrazeno 16x

Pěkně zařízená chata k pronájmu se nachází na neoploceném částečně živým plotem chráněném pozemku (posezení, gril, ohniště) v chatové osadě nedaleko lesa a řeky Lužnice jen 6 km od lázní Bechyně.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2416

Pěkná rekreační chata leží na neoploceném pozemku (zastřešené posezení, krb) v tiché chatové osadě v atraktivní lokalitě přímo u řeky Lužnice (ideální pro rybáře a vodáky) jen 6 km od Bechyně.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1712

Akceptované poukázky a asociace