Zobrazit na mapě

Zámek Jezeří

V 17. století koupili zámek Jezeří Lobkovicové, v jejichž držení zámek zůstal až do druhé světové války. Na přelomu 18. a 19. století zažil zámek svůj největší rozkvět a to jak stavební tak kulturní. Stal se  centrem společenského života v kraji. Bylo zřízeno zámecké divadlo, kde hostovalo mnoho známých umělců té doby. Zámek navštívilo i velké množství  významných osobností. Byla otevřena i hudební škola a pořádaly se zde koncerty, na kterých vystupovalo mnoho předních hudebníků. Po válce byl zámek v majetku státu a sídlila zde armáda, později byl zámek obýván hornickými učni. To vše se odrazilo na špatném stavu zámku. Později byl úplně opuštěn,  zchátral a co zbylo z vnitřního vybavení, bylo rozkradeno. 

V současné době patří zámek státu a je postupně opravován. Renovované části jsou již přístupné veřejnosti a konají se zde i různé kulturní a společenské akce. 

Foto: Zámek Jezeří - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Zámek Jezeří

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Jezeří je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Jezeří je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkný jednoduše zařízený apartmán se samostatným vchodem s terasou (zahradní nábytek) s výhledem na vrch Bořeň leží v klidné ulici poblíž centra města jen 1,5 km od areálu lázní Bílinská kyselka.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1852

Pěkně zařízená chalupa s oploceným dvorem (posezení, gril), zahradou a terasou v malé obci přímo pod nejvyšší horou Českého Středohoří pod Milešovkou (rozhledna). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1261

Prohlíželo 159 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (pergola, posezení, krb) na malebné polosamotě v lese jen 6 km od Loun (aquapark) s možností krásných výletů do CHKO České Středohoří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1176

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Rezervováno včera

Pěkná chata v oplocené zahradě (posezení, gril) v chatové osadě na kraji obce v malebné lokalitě poblíž cyklostezky a řeky Ohře a také s krásným výhledem na zámek Libochovice a hrad Hazmburk.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1552

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Akceptované poukázky a asociace