Zobrazit na mapě

Zámek Krásný Dvůr

Současnou podobu má zámek Krásný Dvůr od 18. století. V té době došlo k rozsáhlé přestavbě budov i parku.

Anglický park má plochu sto hektarů, je založen v přírodně krajinářském duchu. Je v něm vybudován unikátní systém napájení pěti rybníků a umělého vodopádu. Park má důmyslně rozčleněný terén a návštěvníci zde najdou několik romantických staveb a dokonce i poustevníkovu jeskyni. Stojí zde také nejstarší český dub, jehož stáří se odhaduje na tisíc let.

Při prohlídce zámku mohou návštěvníci obdivovat bohatou kolekci dochovaného nábytku, porcelánu, skla a výtvarných děl. Pozoruhodná je sbírka čtyřiceti dvou portrétů psů z období baroka. 

Foto: Zámek Krásný Dvůr - archiv Národního památkového úřadu

Fotogalerie - Zámek Krásný Dvůr

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Krásný Dvůr je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Krásný Dvůr je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkně zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, šipky, posezení, ohniště) v tiché ulici jen 500 m od zdejšího zámku a 35 km od Karlových Varů.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0864

Prohlíželo 191 lidí

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (pergola, posezení, krb) na malebné polosamotě v lese jen 6 km od Loun (aquapark) s možností krásných výletů do CHKO České Středohoří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1176

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Chalupa resp. zcela samostatná pěkně zařízená část chalupy s vlastním vchodem a zcela samostatnou oplocenou zahradou (trampolína, posezení, krb) v malebném prostředí u řeky Berounky a nedaleko lesa.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1701

Pěkný jednoduše zařízený apartmán se samostatným vchodem s terasou (zahradní nábytek) s výhledem na vrch Bořeň leží v klidné ulici poblíž centra města jen 1,5 km od areálu lázní Bílinská kyselka.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1852

Akceptované poukázky a asociace